PDA

Zobacz pełną wersję : Wymuszenie zmiany layoutu



ciubas
10-05-2011, 16:20
witam,

nie wiem jak o to w ogóle zapytać wyszukiwarkę, dlatego piszę osobny wątek:

jak zmienić layout strony,

wywołuję stronę przez curl i potrzebuję zmienić layout (przez funkcję wbudowaną w joomle), czy jest taka możliwość?

pozdrawiam

moje
10-05-2011, 16:23
Po co przez curl, do czego jest Ci to potrzebne, jaka Joomla, link do strony?

ciubas
10-05-2011, 16:31
Joomla 1.5, strona jest jeszcze tajemnicą :)

Chcę przygotować pewne rozwiązanie dla klienta, który będzie sobie mógł w ramce umieścić fragment strony.
Chcę aby to co wyrzuca curl zawierało tylko środkową cześć + reklamę.
Chcę aby były dostępne 2 layouty dla klientów ciemny i jasny.

Stąd plik php na moim serwerze który przez funkcję curl będzie posiadał te dane i wysyłał postem do joomli - skrypt Joomla to odbierze i podmieni layout.

Oczywiście do wszystkich plików mam dostęp i do Joomli jak i tych plików które to wywołują.

moje
10-05-2011, 16:44
Masz kilka opcje:
1. Robisz dwa szablony, jeden jest domyślnym szablonem,a drugi tym okrojonym. Piszesz dodatek, który sprawdza czy strona nie jest wyświetlana w ramce i jeśli tak to podmienia szablon - tak działają dodatki do wyświetlania treści w telefonach.
2. Robisz jeden szablon z 2 układami, gdzie domyślnie wyświetlany jest ten pełny układ, a okrojony dopiero pododaniu odpowiedniej zmiennej do adresu, np. {adres strony}&uklad=okrojony : )
3. Treść z strony transferujesz dzięki kanałowi informacyjnemu (rss/atom), do tego musisz tylko dołączyć reklamę.
4. Tworzysz własny dodatek, który wybrane streści umieszcza w pliku xml,a klient te treści z tego pliku sczytuje.

ciubas
10-05-2011, 16:47
Dzięki moje, ale się nie zrozumieliśmy - ja nie potrafię znaleźć w jaki sposób zmienić ten szablon!
Szukam tej prostej zmiennej która to określa - mniej więcej wiem jak to napisać od drugiej strony tylko tej zmiennej odpowiedzialnej za szablon nie wiem gdzie znaleźć...

Z tą ramką to dobry pomysł, dodatkowe zabezpieczenie będzie!

moje
10-05-2011, 16:52
Przeczytaj końcówkę pierwsze opcji ; )

ciubas
10-05-2011, 17:08
"jeśli tak to podmienia szablon - tak działają dodatki do wyświetlania treści w telefonach."

Dalej nie wiem gdzie szukać tych zmiennych - po za tym że w pliku z componentem dla telefonów, co zajmie mi wieki:(

ciubas
16-05-2011, 13:23
W końcu znalazłem i wcale nie było to takie proste...


$mainframe->setTemplate('nazwa_teplatki');