PDA

Zobacz pełną wersję : Handel filmami video.



marek198102
10-05-2011, 20:47
Witam. Czy jest mozliwosc stworzenia w joomli cos w slylu "handel filmami video". Filmy byłyby dodawane przez użytkowników i przechowywane u mnie na serwerze (dlugosc okolo 30-45 min.). Użytkownicy mogli by sprzedawać/kupować filmy, a ja pobieral bym za to opłatę(np.10%). Z góry dzięki za odpowiedz.

moje
11-05-2011, 00:57
Jest taka możliwość.
Musisz zainstalować jakiś komponent sklepu, a potem zmodyfikować tak, żeby każdy mógł dodawać film oraz system automatycznie doliczałby prowizje i pokazywał również ile kasy musisz zapłacić poszczególnemu userowi w przypadku, kiedy kasa za film szła by na Twoje konto lub umożliwiać płatność na konto autora filmu, a system Tobie by pokazywał ile kasy jest Ci winien dany user. W drugim przypadku musiałbyś wymyślić skuteczny sposób pobierania prowizji.

marek198102
11-05-2011, 19:41
Dzięki za odpowiedz. Ale zmodyfikować to ja raczej nie dam rady:( . Interesuje mnie komponent gotowy typu http://www.fiverr.com (http://www.fiverr.com/) . Istnieje coś takiego? Dzieki.

moje
12-05-2011, 16:50
A na JED byłeś?

Taka moja rada, żebyś przeznaczył na zakup serwera dość pokaźną sumę, gdyż nawet filmik Full HD mający 5 minut może zajmować około 1Gb.

marek198102
16-05-2011, 19:08
Nie nie bylem ale sprawdzę to zobaczymy. A filmiki mogą być przechowywane u mnie lub na np. YouTube to nie jest aż tak ważne. Mi tylko chodzi o komponent, który mi pozwoli na pozostale funkcje podane wyżej. Dzieki za rade jeszcze dziś sprawdze JED. Pozdrawiam.

moje
17-05-2011, 22:45
Jak filmik będzie na YT, to są możliwości pobrania go sobie za free, więc Twoja sprzedaż będzie nieefektowna delikatnie mówiąc.

alex51
18-05-2011, 07:09
Chciałbym przy okazji zwrócić uwagę na aspekty prawne planowanego przedsięwzięcia. Prowadzenie tego typu strony www wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej i rozliczania się z fiskusem i ZUS-em a dalszym utrudnieniem może być zgodność z ustawą o ochronie praw autorskich publikowanych na stronie materiałów filmowych.

marek198102
25-05-2011, 21:19
Dzieki. Sprawdzałem, przeglądałem i trafilem na fiver clone ale one sa dosyc drogie. Jakby mogl ktos mi napisac czy komponenty (albo gotowy skrypt) typu kupie/ sprzedam za oplate np. 5zl za 6 miesiacy istnieja bylbym bardzo wdzieczny. Oczywiscie po polsku. Możliwość dodawania zdjęć, rejestracja itp. O prawa autorski się nie martwię bo to będzie użytek prywatny. I już wymyśliłem jak nie przechowywać u siebie filmików. Dzięki.