PDA

Zobacz pełną wersję : Metadane



veiovis
10-05-2011, 23:52
Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z metadanymi.

Opis problemu:
Wyszukiwarka internetowa, ta na G, nie wyświetla Meta Description na mojej stronie startowej. Pod linkami do podstron wyświetla treść artykułów.

Wersja joomla: 1.5.19

Metadane mam wpisane w odpowiednich polach w "Artykułach" na zapleczu, oraz w ustawieniach globalnych.

Ponieważ wyszukiwarka nie wyświetlała ich poprawnie, dopisałem linię


<jdoc:include type="head" /> w sekcji HEAD w index.php

Ponieważ to nie pomogło, wpisałem również na "sztywno" do index.php tagi okreslające słowa kluczowe i "description".

Problem nie został rozwiązany chociaż w podglądzie źródła strony są one widoczne.

Dodatkowe informacje:
- netsprint wyświetla "description" prawidłowo -zatem zacząłem podejrzewać, że G zaindeksowało mi stronę zanim poprawnie zdefiniowałem meta tagi, ale nie jestem do końca przekonany
- w narzędziach dla webmasterów widzę, że robot odwiedza moją stronę praktycznie codziennie, natomiast nie zwraca słów kluczowych zdefiniowanych przeze mnie, co również nasuwa mi spostrzeżenie, że mam jakiś problem z kompatybilnością z G.
- strona w oparciu o zmodyfikowany, oryginalny szablon ja_purity

Proszę o sugestie rozwiązania tego problemu, czyli: zmuszenia wyszukiwarki do poprawnego wyświetlania Meta Description, oraz rozpoznania zdefiniowanych słów kluczowych.

Pozdrawiam, veiovis

Bazyl
10-05-2011, 23:54
Witaj,

Wszystko pięknie, ale bez adresu strony?!
Mamy już J! 23

veiovis
11-05-2011, 00:08
Witaj bazyl,

no przepraszam, czekałem aż ktoś to zasugeruje - nie chciałem być posądzony o "generowanie" ruchu.

Strona ma adres: www.nanstudio.pl

pozdrawiam, veiovis

veiovis
12-05-2011, 11:13
Witam ponownie,

ma ktoś jakiś pomysł lub sugestię?

Pozdrawiam, veiovis

larry_krk
12-05-2011, 17:16
Wywal to co wpisałeś na sztywno (swoją drogą złe kodowanie) i cierpliwie poczekaj na wuja G. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwy możesz spingować swoją stronę.

veiovis
12-05-2011, 22:14
Cześć,

dzięki za odpowiedź.

1. Kwestia kodowania: właśnie zauważyłem na podglądzie, że nie wyświetla polskich fontów. Czyli co najlepiej zrobić - otworzyć index.php w np. Note i zapisać kodowanie jako UTF-8 ?

2. Wizyta wujka G - cierpliwy nie cierpliwy, strona wisi już od zeszłego lipca czyli prawie rok. W narzędziach dla webmasterów G widzę datę ostatniej wizyty robota...zazwyczaj jest codziennie.. np. ostatnio - 13h temu. Może zatem problem tkwi gdzie indziej?

Pozdrawiam, veiovis