PDA

Zobacz pełną wersję : rozpakowywanie pliku przelewy24 dla virtuemart na serwerze



pelirrojo
11-05-2011, 22:13
Witam!
Mam problem z rozpakowaniem pliku na serwerze.
Jednym z ostatnich czynności uruchomienia sklepu internetowego
jest ustalenie systemu płatności
w tym celu w głównym katalogu joomli należy rozpakować archiwum 'przelewy24'
Od wczoraj szukam rozwiązania jak to zrobić. Próbowałam przez ActiveFTP i FileZilla, Total Commandera ale tam nie ma takiej opcji.
Jeśli ktoś wie jak to zrobić byłabym wdzięczna..

trzepiz
11-05-2011, 22:44
Rozpakować archiwum na serwerze możesz przy pomocy panelu administracyjnego swojego hostingu (jeśli hosting ten posiada taką możliwość). Możesz zastosować odpowiednie skrypty php, które rozpakują archiwum lub chyba najprościej - rozpakować wszystko na swoim komputerze i przesłać na serwer :):)

Czynność "rozpakowywania" nie jest konieczna na serwerze - ważne, aby zawartość tego archiwum znalazła się już rozpakowana na serwerze - więc chyba już wiesz jak tego dokonać....

pelirrojo
11-05-2011, 22:59
dzięki za odpowiedź,
1. w direct admin nie mam takiej możliwości
2. rozpakowanego nie mogę wrzucić bo to archiwum ma rozpakowując się sam poumieszczać sobie pliki w odpowiednie miejsca (nie wiem które)
3. skrypt znalazłam:

<?php
$zip = new ZipArchive() ;
if ($zip->open("przelewy24_virtuemart.zip") !== TRUE) {die ("error!");}
$zip->extractTo("./");
$zip->close();
echo("ok");
?>
ale nie wiem co wpisać właśnie w linijce: extractTo

trzepiz
11-05-2011, 23:08
skrypt rozpakuje archiwum zgodnie ze ścieżkami jakimi został spakowany .. Nadal nie rozumiesz "jak to działa".

Jeśli mam katalogi :

Pierwszy
-- Drugi
--Trzeci
---- abc
---- def

Pakując cały katalog "Pierwszy" zostanie w nim zachowana struktura katalogów w nim zawartych.. Czyli jeśli takie archiwum rozpakujesz gdziekolwiek otrzymasz znów ..


Pierwszy
-- Drugi
--Trzeci
---- abc
---- def

Czyli nie musisz zmieniać nic w skrypcie (tak mi się wydaje)

pelirrojo
11-05-2011, 23:11
dzięki, będę próbować :)

trzepiz
11-05-2011, 23:16
To przed próbowaniem polecam zrobić kopię zapasową ... Lub testować na komputerze lokalnym używając np: JAMP-a (http://jamp.joomla.pl)

pelirrojo
12-05-2011, 00:12
no i nie wiem...
Skrypt należy wywołać w przeglądarce, wpisując następujący adres: http://nasza-domena.pl/ściezka_do_pliku/wypakuj.php
pytanie dosyć banalne: jaka jest ścieżka dostępu do pliku, który znajduje się w głównym katalogu joomli?

---------- Post dodany o 23:12 ---------- Poprzedni post był o 22:37 ----------

udało się, po prostu nie wpisałam wogóle ścieżki dostępu ;)