PDA

Zobacz pełną wersję : Uprawnienia dla plików i katalogów



yethwa
12-05-2011, 12:30
Witam,
wiem że dla katalogów powinno być 755 a dla plików 644, ale mam pytanie czy jeśli ustawię takie prawa dla wszystkich plików i katalogów w katalogu public_html to nie będzie to powodować problemów dla np. zainstalowanych dodatkowych rozszrzeń? Czy może są jakieś katalogi czy pliki dla których nie zaleca się ustawiać właśnie 755 lub 644? Czy dobrym rozwiązaniem jest zapuszczenie jakiegoś skryptu bash który by wypisał jakie są aktualne uprawnienia dla wszystkich plików i katalogów a potem je pozmieniał właśnie na 755 i 644? Czy może zamiast zapuszczać skrypty są jakieś rozszerzenia w tej materii, które by pokazały takie uprawnienia?

tomaszek83
12-05-2011, 12:41
każdy klient FTP pokaże Ci prawa do plików i katalogów. Np. FileZilla ładnie sobie z tym radzi. A co do uprawnień to TAK! wszystkie pliki powinny mieć 644, a katalogi 755. Czy będzie to powodować błędy i konflikty? Jeśli serwer jest prawidłowo skonfigurowany pod Joomla to NIE!

yethwa
12-05-2011, 13:24
No ja wiem że każdy klient pokaże mi uprawnienia, ale chyba tylko dla pojedynczego pliku czy katalogu, a nie dla wszystkich plików i katalogów. Próbując zmienić hurtem uprawnienia dla wielu plików np. total wywala błąd że nie dla wszystkich się dało. Także mając wynik polecenia w bashu dla plików byłoby wiadomo dla których plików ustawić odpowiednie prawa.

tomaszek83
12-05-2011, 13:58
wywala że nie dla wszystkich się dało bo nie masz do nich uprawnień z poziomu FTP.