PDA

Zobacz pełną wersję : Informacja nad logiem



dawid858
13-05-2011, 23:27
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś przenieś różne informacja które pokazują się nad logiem :podstep: (np. zła nazwa użytkownika) w inne miejsce czy za to odpowiada jakiś moduł ?.
Przykład
3988

zwiastun
13-05-2011, 23:47
odpowiada za to instrukcja w szablonie: <jdoc:include type="message" />

dawid858
15-05-2011, 14:47
Z tego co wyczytałem w internecie za instrukcję message odpowiada plik templates\system\css\system.css czy to ten właśnie trzeba edytować ?. Czy chodzi może o plik templates\nazwatempatki\css\template.css bo tu też znajduje się ta instrukcja ?. Czy da się wogule zrobić coś więcej np. zmienić położne tych komunikatów (prawa strona) bo z tego co patrzyłem to tylko obramowanie, kolor wewnętrzny, obrazki. :blink:

zwiastun
15-05-2011, 15:15
Nie wiem gdzie czytasz, gdzie Cię Google prowadzą. Ja w każdym bądź razie spędzam setki godzin przy komputerze po to, żeby materiały o Joomla można było znaleźć w witrynach PCJ. I nie przypominam sobie - pomijając, że byłaby to bzdeta nad bzdetami - żebym gdziekolwiek pisał, iż wspomniana instrukcja jest w pliku css.
To jedno.
Drugie: nikt Cię przecież nie zmusza do grzebania w szablonie. Bo to nie proste, więc nie każdy musi i może tam grzebać. Ale skoro już chcesz, to wypadałoby poznać podstawy budowy szablonów, żeby nie dać się zwieść bzdurom wypisywanym przez pseudoznawców.
Swoją drogą, ciekawi mnie, gdzieś te durnoty wyczytał.
Podstawy o szablonach - w naszej bibliotece albo w książkach o Joomla.