PDA

Zobacz pełną wersję : problem po instalacji - źle wyświetlane etykiety i menu zaplecza



cezarc
14-05-2011, 00:48
Witam.
Mój problem jest następujący: instaluję joomla 1.6 na serwerze w nazwa.pl. i już po instalacji na stronie frontowej zamiast normalnych etykiet pojawiają się nazwy zmiennych php, tak mi się wydaje. np. w module logowania zamiast etykiety "zapamiętaj mnie" pojawia się etykieta "MOD_LOGIN_REMEMBER_ME". Powtarzałem instalację już kilkanaście razy i zawsze to samo. Spróbowałem na localhost i jest wszystko OK. Ponadto menu zaplecza takiej instalacji jest poszatkowane i nie nadaje się do użytku. Do tej pory na tym serwerze używałem Joomla 1.0 i 1.5 i wszystko było w porządku. Parametry serwera i ustawienia zmiennych są zgodne z wymaganiami Joomla 1.6.
pod tym adresem umieściłem zrzut ekranu jak to wygląda: http://www.czarweb.pl/strona.jpg

Ma ktoś jakąś wskazówkę?
dziękuje i pozdrawiam

zwiastun
14-05-2011, 00:51
A jak było w trakcie instalacji? Czy na pewno serwer interpretuje pliki INI? Czy zainstalowałeś poprawnie pakiet językowy?

cezarc
14-05-2011, 01:15
Dzięki za odpowiedź.
W pierwszym kroku instalacji też są podobne etykiety. Następne kroki przebiegają poprawnie i wszystko jest dobrze wyświetlane. Jeśli chodzi o pliki INI to nie jestem pewien ale mogę powiedzieć, że pod Joomla 1.5 w templatce jaką używam jest taki plik i parametry ustawiają się poprawnie, więc wydaje mi się, że pliki takie działają. Te błędy pojawiają się od razu, nie instalowałem jeszcze innych pakietów językowych (jest ten standardowy angielski z pakietu instalacyjnego)

zwiastun
14-05-2011, 01:24
Jeśli podobna sytuacja pojawiła się w pierwszym kroku instalacji, to całkiem możliwe, że jednak nie wszystko jest w porządku z parsowaniem plików/napisów INI. Ale jeśli twierdzisz, ze parametry serwera są zgodne z wymaganiami Joomla 1.6 (wersja php?), to trochę to dziwne, bo administratorzy raczej nie wyłączają funkcji przetwarzających pliki INI. No, chyba, że jednak serwer nie spełnia podstawowych wymagań Joomla. Czy na pewno wszystkie opcje w 2 kroku instalacji (test środowiska) w grupie podstawowych były na zielono?

cezarc
14-05-2011, 01:29
Na pewno wszystko było zgodne, register global tylko poprawiłem plikiem .htaccess i wszystko w teście było na zielono

zwiastun
14-05-2011, 02:35
Upewnij się, że na serwerze jest PHP w wersji co najmniej 5.2.4 oraz że nie wyłączono obsługi funkcji parse_ini_file, parse_ini_string

cezarc
14-05-2011, 09:50
Dzięki, dziś po śniadaniu:) to sprawdzę, zobaczymy, może się uda

cezarc
30-05-2011, 11:20
Zapomniałem napisać: problem był taki,że przesyłałem na serwer pliki i w total commander miałem ustawione zmienianie nazw na małe litery, jak to poprawiłem to wszystko poszło pięknie, dzieki za pomoc