PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - pytanie



lukas26
16-05-2011, 10:54
witam

Mam mały problem z phoca gallery . Chciałbym aby nazwy kategorii przy miniaturkach były nieco większe , tylko niestety nie mam pojęcia gdzie to zmienić ? W preferencjach nie widzę takiej funkcji . Dodam że jest to wersja 2.7.8

tomaszek83
16-05-2011, 11:00
firefox+firebug i do dzieła... tak bez adresu strony to można wróżyć... ale to nie to forum. Nikt tu nie posiada szklanej kuli :)

lukas26
16-05-2011, 11:11
Czyli rozumiem ze w kodzie komponentu trzeba szukać ? Czy nie zrozumiale napisałem ?:hmm:

zbig1972
16-05-2011, 18:05
Tak na chybcika.......

Znajdź na ftp: components/com_phocagalery/assets/phocagallery.css
Edytuj plik.
Znajdź na początku kod i popraw a właścicwie dopisz linijke "tekst-size" wg załączonego (linia 1-7):

/* Phoca Gallery http://www.phoca.cz */
/*dodaje font-size robie 200% i rosną opisy przy kategoriach*/
#phocagallery {
padding:0;
margin:0;
font-size: 200%;
}
Ustawiłem 200% tak żebyś zobaczył różnice. Poeksperymentuj i ustaw sobie sam odpowiednią wartość.
Potem zmień zapis linia 50-57

/*dodaje font-size Reguluje wielkość po najechaniu myszką*/
#phocagallery a:hover, #phocagallery a:active, #phocagallery a:focus,
#phocagallery-statistics a:hover, #phocagallery-statistics a:active, #phocagallery-statistics a:focus {
background: none;
border:0px;
text-decoration:none;
font-size: 100%;
}
Ten ostatni zapis "font-size: 100%;" wpływa na wielkość czcionki w momencie najechania na tekst myszką. Jesli zapiszesz 100% to będzie tylko zmieniał kolor a wielkośc zostanie taka jaką ustawiłeś w lini 6. Jeśli zmienisz na 200% to powiększy Ci dwukrotnie wartość powiększoną właśnie z lini 6.

lukas26
16-05-2011, 19:03
dzięki wielkie za pomoc , wszystko się zgadza co napisałeś