PDA

Zobacz pełną wersję : CB Login "Twój proces rejestracji nie jest kompletny!"



Paulo1982
16-05-2011, 12:28
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Od pewnego czasu bawię się z Community Builder i natrafiłem na problem typu:

podczas logowania przez CB Login wszystko jest w porządku,zostaje wysłany list aktywacyjny dla nowej osoby lecz gdy kliknę na odnośnik i próbuję się zalogować otrzymuję informację:

"Twój proces rejestracji nie jest kompletny! Sprawdź swoją pocztę elektroniczną. Przesłaliśmy email z dalszymi informacjami . Jeśli nie znajdziesz emaila, sprawdź spam-box. Upewnij się że, opcje Twojego konta email nie są ustawione na natychmiastowe usuwanie spamu. W takim wypadku spróbuj zalogować się Ponownie aby otrzymać email z ustawieniami"



W panelu kontrolnym użytkownicy widać nową osobę oraz w CB User też ją widać tylko ma status niezaakceptowanej i za każdym razem w opcji TOOLS muszę przeprowadzać synchronizację użytkowników wtedy wszystko jest dobrze (można już się w pełni zalogować). Czy nie można tego zautomatyzować abym każdego użytkownika nie musiał synchronizować?


- standardową opcje logowania mam wyłączoną
- pozwól na rejestrację użytkowników : tak, niezależnie od globalnych ustawień


Za każdą podpowiedź będę wielce wdzięczny.


Pozdrawiam!

mjmartino
16-05-2011, 12:33
A w ustawieniach globalnych nie masz czasem że musisz zaakceptować rejestracje ; >
Masz najnowsza wersje CB ? i J! ?

Paulo1982
16-05-2011, 15:13
Witam ponownie!

Mam joomle wersję 1.5 (na wcześniejszych z cyferką 1.0 wiem że, są problemy z logowaniem)
CB ściągnelem najnowszą wersję 1.4 (ogólnie oprócz tego logowania wszystko fajnie śmiga)
W konfiguracji CB nie mam ustawionego wymogu potwierdzenia rejestracji.

Szperałem w sieci i są przypadki podobnego problemu (niestety osoby nie podzieliły się wiedzą jak to rozwiązały) a za każdym razem "ręczna akceptacja użytkownika jest uciążliwa. Wyczytałem że, wpierw trzeba wyłączyć zwykłe logowanie a następnie przeprowadzać instalacją (jednak nie chciałbym jeszcze raz instalować wszystkiego ponownie).

---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post był o 12:50 ----------

Dokładnie ten sam problem (szkoda że użytkownik nie podzielił się rozwiązaniem

http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-31866.html

seba.adm
16-05-2011, 19:04
Witam.

@Paulo1982 zerknij do ustawień:
1. CB -> Konfiguracja -> Zakładka rejestracja -> Pierwsza opcja: Pozwól na rejestrację użytkowników - sprawdź czy masz ustawione: tak, niezależnie od ustawień globalnych strony ; ustaw tutaj pozostałe opcje, których potrzebujesz
2. PA -> Witryna -> Konfiguracja -> Zakładka system -> Automatyczna aktywacja: Nie

mjmartino
16-05-2011, 19:08
Wersja 1.5 ma podwersje jeszcze obecnie najnowsza to 1.5.23 taka posiadasz ??
W tym linku co podałeś jest rozwiązanie chodzi o moduł do logowania który pewnie jest standardowy od J! a ma być od CB opublikowany