PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość pionowego menu w templatce Cloudbase



robyx
17-05-2011, 09:15
Już mi oczy bielmem zaszły, ale nigdzie nie mogę w css znaleźć szerokości lewego menu. Chcę żeby był to wąski pasek tak na 80px, ale nie wiem gdzie to zmienić. Zauważyłem, że szerokość menu zależy od szerokości templatki ale procentowo też nic nie znalazłem. Strona to auta.robyx.pl, jak będzie ktoś znał tą templatkę to może wie gdzie to zmienić i w którym css, bo jest kilka. Szukałem tu na forum odpowiedzi, ale akurat tego nie znalazłem.

tlewap
17-05-2011, 09:37
Zainstaluj ognistego robala czyt. firebug :)

robyx
17-05-2011, 10:24
Zainstalowałem i niby już znalazłem jak to regulować. Zrobiłem sobie takie szerokości jak trzeba ale nie mogę tych zmian zaaplikować. Dalej jest jak było. Nie widzę, gdzie zatwierdza się te zmiany.

tomaszek83
17-05-2011, 10:32
firebug jest tylko do poglądu i modyfikacji bez zapisu. Jest to narzędzie które wskaże Ci w który plikach należy dokonać zmian. A pliki te edytujesz już za pomocą np. Notepad ++

robyx
17-05-2011, 10:55
Kurczę wiem, tylko że jedyne miejsce gdzie jest zapisana szerokość tych elementów to html

Gall Anonim
17-05-2011, 12:04
Kurczę wiem, tylko że jedyne miejsce gdzie jest zapisana szerokość tych elementów to html
jasne - to wytłumacz mi proszę co jest tutaj: http://auta.robyx.pl/templates/cloudbase/css/template.css

robyx
17-05-2011, 12:33
jasne - to wytłumacz mi proszę co jest tutaj: http://auta.robyx.pl/templates/cloudbase/css/template.css
Właśnie w tym problem. Nie potrafię w tym css znaleźć miejsca, gdzie zapisuje się te szerokości. Wczoraj siedziałem nad tym do północy, ale nie znalazłem. Na źródle strony stoi jak byk, że lewe menu ma mieć 22% szerokości całości, czyli 187 px. Nie mogę znaleźć tutaj ani 22% ani 78% ani 187px ani 663px. Jest 187 ale to do elementu footerleft albo footerright. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w css ale w innej templatce nie miałem z tym najmniejszego problemu. Ta jest bardziej rozbudowana i za czorta nie mogę tego znaleźć. Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Może ktoś wskaże które miejsce w css odpowiada za te szerokości.

a_m
17-05-2011, 13:17
witam, pierwsze pyt. dot. menu, teraz zadajesz kolejne, warto zapoznać się z regulaminem forum;

co do Twojego pytania - w szablonach opartych na ja purity 2 ( JA t3 Framework 2009 ) za szerokość kolumn odpowiada skrypt - ja.template.helper.php, możesz więc go edytować;
lub - jeśli nie dasz rady - plik widoku; i w szerokościach konkretnych kontenerów zamienić parametry na liczby np.<div id="left" class="column sidebar" style="width:<?php echo $l ?>%"> zmieniasz na : <div id="left" class="column sidebar" style="width:50%">

------------
edit

ja-left, oczywiście

robyx
17-05-2011, 15:06
Chodzi mi o to, że chcę żeby menu było węższe a główna zawartość strony szersza. Nie ma tego w template.css a powinno być, chyba że nie umiem znaleźć. Wieczorem siądę.

Edit:
Zauważyłem że jak wyłączę style inline w webdeveloperze to lewe menu ma taką szerokość jak element w nim osadzony np grafika. Może to jest właściwy trop? Tylko nadal nie które to są

a_m
17-05-2011, 15:38
Zauważyłem że jak wyłączę style inline w webdeveloperze to lewe menu ma taką szerokość jak element w nim osadzony np grafika. Może to jest właściwy trop? tylko, że w ten sposób nie zmienisz szer. gł. kolumny;
właściwy trop podałem wyżej

robyx
18-05-2011, 09:29
Dzięki za podpowiedzi, na razie zostawiam jak jest. Podane sposoby nie sprawdzają się w moim przypadku, albo mam za mało cierpliwości albo jestem jeszcze za cienki na te sprawy. Właściwie to doszedłem do tych samych wniosków, ale teoria to jedno a praktyka drugie. Pozdrawiam

a_m
18-05-2011, 09:38
ja bym się nie poddawał; no dobra - jest jeszcze jeden sposób - można wymusić css-em; dla obecnie "aktywnych" kolumn wystarszy dopisać w pliku template.css:


#ja-content{width:50%!important}
.ja-inset2{width: 50%!important}

no i się pobawić tymi %

robyx
18-05-2011, 10:07
ALELUJAAAA!!! Dziękuję serdecznie za odpowiednią podpowiedź. Rzeczywiście to tylko tego brakowało w pliku template.css. Teraz sobie dowolnie będę mógł wyregulować szerokości tych elementów. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

a_m
18-05-2011, 10:23
ale to nie jest poprawne w przypadku tego szablonu ;>
dlatego, żeby kolumny zachowywały się normalnie > dla takiej szer jak masz teraz - otwórz plik ja.template.helper.php i okolicach wiersza 604 jest wpis:


$m = 100 - $l -$r;

zamień 100 na 220