PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty moduł i js



goldmaster
17-05-2011, 12:01
Witam wszystkich
Mam następujący problem. Chcę stworzyć moduł z kodu html spełniający określone funkcje które są sterowane za pomocą java script. Tutaj właśnie zaczyna się mój problem. Nie wiem jak połączyć moduł z js tzn gdzie powinien być umieszczony plik js tak aby moduł go widział.
Próbowałem również dodać kod html do artykułu ale również nie wiem gdzie umieścić js tak aby skrypt działał.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i proszę na mnie nie krzyczeć jeśli to nie powinno się znaleźć w tym dziale :zagubiony:

siristru
17-05-2011, 12:37
Spróbuj pobawić się z komponentem Jumi (posiada też moduł):

http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-content/1023?qh=YToxOntpOjA7czo0OiJqdW1pIjt9

Po zainstalowaniu idziesz do modułu. Tam wklejasz kod html z wskazaniem na plik js. tzn. wklejasz kod tak jakby to był kod strony internetowej, w head wpisujesz ścieżkę pliku i umieszczasz go w tej ścieżce. Powinno hulać. jeśli zaś chcesz dodać kod do artykułu idziesz do komponentu Jumi. Tam tworzysz nową pozycję, wklejasz kod a w artykule wstawiasz znacznik np. {jumi 3*} gdzie 3 to numer id twojego wpisu z kodem.

goldmaster
17-05-2011, 13:01
Dzięki wielkie zaraz będę próbował

---------- Post dodany o 11:01 ---------- Poprzedni post był o 10:45 ----------

Potwierdzam działanie rozwiązania jakie podał Siristru. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

some
02-06-2011, 15:48
Witam, jestem początkujący w Joomla! (wersja 1.5). Problem mam podobny jak kolega wyżej z tym, że przerabiam gotową stronkę na szablon pod Joomle! Chodzi o to, że mam galerie w div (kolejne obrazki- oczywiście to wykonam za pomocą modułu ale najpierw robię to statycznie) z kodem w javascript, który niejako przetwarza tą galerie, a właściwie szerokość div'a. Sam skrypt jest suwakiem pod tą galerią. Problem polega na tym, że na stronie w *.html wszystko jest ok. natomiast po zrobieniu tego w analogiczny sposób w szablonie Joomla! już to nie działa. Jestem pewien, że wina stoi po stronie samego skryptu ponieważ w pliku *.html po wstawieniu skryptu w komentarz wygląda to identycznie jak w przypadku *.php. Prubowałem robić to podobnie jak napisano wyżej, ale albo robię coś źle- i tu prośba o wyjaśnienie dokładnie jak to zrobić, albo nie w tym problem. Sam skrypt odnosi się jeszcze do dwóch skryptów mootools-1.js i mootools-1_002.js. Problem może tkwić też w tym ostatnim skrypcie bo w konsoli błędów w firefox'ie wywala: "D.prototype is undefined". Może ktoś ma jakiś pomysł na mój problem? Już naprawde nie mam sił na to

Osobiście uważam, że to powinno działać bez żadnego kombinowania z Jumi, skoro wszystko jest właściwie wklepane statycznie, nie ma żadnych modułów itp.

Z góry dziękuje za odpowiedz.