PDA

Zobacz pełną wersję : ZAGMATWANA JOOMLA, NIEMOŻNOŚĆ INSTALACJI



abyss76
17-05-2011, 12:40
stało się siedzę juz drugi dzień nad instalacją joomli i strony internetowej zwanej "templates". Możecie się śmiać,ale już drugi dzień męczę się nad zainstalowaniem joomli na serwerze. Mam w związku z tym parę pytań:

1. Czy joomlę można instalować od "zera" na wyczyszczonym serwerze tj. takim w którego strukturze wszystkie pliki są wyczyszczone, czy joomla potrzebuje jakis plików startowych tudziez katalogów?

-- czyszcze cały katalog do zera zgrywam nowa strukture katalogów przez FTP i instaluje czyli podaje sciezke do install, duuupa nie działa, pojawia sie pusta strona

-- próbuje zainstalować z automatu (serwer jest na easyspace.com ) wyskakuje błąd:

Automatic Server Configuration Failed
This may be caused by .htaccess rewrites or redirects, DNS propagation issues, missing root folders, or password authentication. If none of these look familiar, please contact your server admin or web host for more information.


co zrobic pomóżcie, bo jak tak dalej pojdzie to szybciej bym ta strone zrobil od poczatku..

---------- Post dodany o 10:31 ---------- Poprzedni post był o 10:29 ----------

jakie katalogi i pliki musza sie znalesc aby instalacja byla poprawnie przeprowadzona? i skad je wziasc?

---------- Post dodany o 10:40 ---------- Poprzedni post był o 10:31 ----------

wstawilem katalog www oraz plik configuration.php narazie idzie instalacja 1.5.23

Gall Anonim
17-05-2011, 12:45
A. Najpierw wypadałoby się przywitać - zwykłe cześć lub witam wystarczy.
B. Zanim zaczniesz wylewać swój brak cierpliwości na joomla to zamiast walić głową w mur - zajrzyj na wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna) - będzie szybciej i mniej nerwowo
C. Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - tak naturalnie można i jest szereg poradników oraz instrukcji w internecie jak to zrobić praktycznie krok po kroku (youtube, wiki)
D. Myślę że skoro Chcesz pobrać pakiet instalacyjny joomla należy go pobrać z joomla.pl :D - no chyba że jest to dla Ciebie zbyt zagmatwane.
Pzdr

alex51
17-05-2011, 12:47
Witamy Cię równie serdecznie. Zanim wyrażę swoją opinię na temat Twojej subiektywnej oceny Joomla! muszę powiedzieć, że najpierw postaraj się poznać Joomla!, a dopiero potem wyrażaj o nim swoje opinie. Dla nowicjuszy polecamy lekturę - Joomla! 1.5 Szybki start (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start) oraz Przewodnik kompletnego nowicjusza w Joomla! (http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze). To tyle tytułem powitania.

abyss76
17-05-2011, 12:51
dobra jest admin i wszedlem na panel , (dlaczego zainstalowala sie akurat ta wersja 1.5.23 a nie 1.6 ?), teraz probuje z panelu zrobic instalacje template, czyli jak czytalem wgrywam archiwum, ale czy bez roznicy czy rar czy zip?

---------- Post dodany o 10:51 ---------- Poprzedni post był o 10:48 ----------

widze ze wiki wie wszystko a jednak niewiele bo nie ma tam tych rzeczy o ktore pytam, czy jedyne co potraficie to pisac posty aby zwieklszyc swoj rank? czy nie mozecie po ludzku odpowiedziec na nurtujace nas pytania? w przewodnikach nie ma nic o problemach o ktorych napisalem

Gall Anonim
17-05-2011, 12:52
(dlaczego zainstalowala sie akurat ta wersja 1.5.23 a nie 1.6 ?),
Bo właśnie jedziesz VW, a nie Audi (tylko fabryka ta sama)
Zapraszam ponownie na wiki za nim powtórzysz tak górnolotne pytanie. Na marginesie - mniej kawy, więcej magnezu.
Pzdr

abyss76
17-05-2011, 12:54
i tak przewodnik o ktorym Pan pisze , wspomina o instalacji jakiegos Xampp na moim koputerze, a ja instaluje na serwerze czy w tym przypadku tez musze instalowac xampp, wydaje mi sie ze nie

trzepiz
17-05-2011, 12:54
@abyss76 - Zapoznaj się z podstawami. Przeczytaj wiki.joomla.pl. A jak już to zrobisz .. wróć i będziemy sobie polemizować. Tutaj nikt nie wykonuje pracy za drugiego. Jak ci się nie chce samodzielnie - to zmień Joomla! na WP czy inne tam ...

I faktycznie .. więcej magnezu :)

Gall Anonim
17-05-2011, 12:56
]widze ze wiki wie wszystko a jednak niewiele bo nie ma tam tych rzeczy o ktore pytam, czy jedyne co potraficie to pisac posty aby zwieklszyc swoj rank? czy nie mozecie po ludzku odpowiedziec na nurtujace nas pytania? w przewodnikach nie ma nic o problemach o ktorych napisalem
To jest forum z poradami a nie przedszkole mające poprowadzić dziecko za rączkę.
Jeżeli brak Ci cierpliwości to za nim zaczniesz zajmować się joomla poćwicz szydełkowanie (ponoć uspokaja i relaksuje)
To wszystko o co pytasz jest tam gdzie to wskazaliśmy, a twoje pytania i wątek są praktycznie rzecz biorąc niezgodne z regulaminem o czym jak mniemam wiesz ponieważ dokładnie go przeczytałeś.
Pzdr
__________________________________________________ _________________________________
Nie tylko nie rozumiesz tego co się pisze,
a dodatkowo zachowujesz się w sposób przynajmniej dyskusyjny
w związku z powyższym kontynuowanie jakiejkolwiek dyskusji z mojej strony uważm za bezzasadne.
Pzdr

abyss76
17-05-2011, 12:59
VW a nie Audi? czy pan przy padkiem nie myli branz? jestesmy w IT. Napisz cwaniaku gdzie wiki mówi coś o instalacji poszczegolnych wersji na serwerze easyspace.com? NIGDZIE więc sam jeżeli nie potrafisz odpowiedzięc na to pytanie nie zabieraj więcej głosu na moich postach bo marnujesz mój i innych czas, tak samo sie ma do porownywania aut jezeli myslisz ze nie wiem ze wersja wyzsza jest lepsza to gratuluje

trzepiz
17-05-2011, 13:02
jezeli myslisz ze nie wiem ze wersja wyzsza jest lepsza to gratuluje

Widać nie wiesz co mówisz .. Nie znasz podstawowych różnic pomiędzy Joomla! 1.5 a 1.6. Zamiast skomleć na forum poczytaj faktycznie o instalacji Joomla! nikt nie będzie tu pisał tego - co zostało już opisane. Jeśli chodzi o Twój hosting - to może weź pod uwagę, że to z nim masz problem a nie z Joomla! ???

I ostrzegam, na tym forum zważamy na słowa i obrażanie innych ... !

alex51
17-05-2011, 13:02
Chamstwa nie będziemy tolerować! Niech kolega odpocznie przez dwa tygodnie i przez ten czas urlopu zapozna się z zasugerowanymi pomocami.

Wybacz @Trzepiz, że się wcinam, ale pomyślałem sobie, że 2-tygodniowy urlop pomoże niesfornemu koledze ostudzić emocje i poduczyć się w spokoju podstaw Joomla!. Jeśli 2 tygodnie to niewłaściwy wymiar urlopu, to proszę o sugestię zmiany. :)