PDA

Zobacz pełną wersję : PhpMyAdmin brak uprawnien do tworzenia nowej bazy danych.



czarnyblack
17-05-2011, 15:05
Witam.

Mialem zrobiony lokalny serwer na wampserwer. Wpisujac w przegladarce localhost moglem normalnie wejsc do PhpMyAdmin i mialem wszelkie uprawnienia. Gdy wrzucilem joomle do folderu c:/wamp/www i ja zainstalowem, nie moglem wejsc do panelu administratora joomli. Kombinowalem na wszelkie mozliwe sposoby, ale odrzucalo moje haslo, w sumie podczas instalacji joomli nie podawalem hasla i myslalem, ze przy logowaniu tez nie bede musial, skoro to jest lokalnie. Zainstalowalem joomle jeszcze raz, ustawiajac haslo, ale dalej to samo. Postanowilem pozmieniac cos z uzytkownikami w PhpMyAdmin, az w koncu pomyslalem, ze utworze nowe konto i usunalem "roota". Niestety nie moglem juz utworzyc nowego uzytkownika, bo wywalil mi jakis blad ( nie pamietam juz jaki) zmienilem nazwe uzytkownika i haslo w pliku config.inc.php i teraz nie moge nic robic w PhpMyAdmin, nie moge utworzyc uzytkownika, nie moge utworzyc bazy danych. Sa tylko jakies dwie testowe. Probowalem odinstalowac kompletnie wampa i zainstalowac od nowa, ale to nic nie daje. Kto ma jakies pomysly? Wiem, ze namieszalem troche i moze niejasno napisalem, ale caly dzien dzisiaj z tym walcze i sam juz nie wiem co dokladnie robilem po kolei.

Co do logowania:
Wpisuje w tym pliku konfiguracyjnym user root, albo admin, albo bez usera, hasla nie wpisuje, bo jak wpisze haslo takie samo jak user to wyswietla blad

Błąd

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

Innej formy logowania nie ma, wpisuje localhost, wchodze w PhpMyAdmin i juz jestem zalogowany.

Nie da rady jakos tego od nowa wszystkiego ustawic? Jakos reinstalke kompletna zrobic?

zwiastun
17-05-2011, 16:29
Pytanie do wydawców WAMP-a, z którego korzystasz. Najogólniej trzeba skonfigurować MySQL i skonfigurować phpMyAdmina. Standardowe instalacje nie wymagają zwykle haseł, ale powinno się je założyć.

czarnyblack
17-05-2011, 21:46
Teraz zainstalowalem movAMP i jak chce wejsc http://localhost/phpmyadmin/ to wyswietla mi znowu

Błąd

MySQL zwrócił komunikat: http://localhost/phpmyadmin/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/error-messages-server.html)
#1045 - Access denied for user 'joomla'@'localhost' (using password: YES)

phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.

O co chodzi ? 2 dni juz z tym walcze i nie rozumiem kompletnie.

---------- Post dodany o 19:46 ---------- Poprzedni post był o 18:37 ----------

Dobra zmienilem w config.inc.php haslo bo bylo joomla, teraz nie ma hasla, ale dalej mam brak uprawnien ktos wie o co kaman ?

zwiastun
17-05-2011, 22:04
1. Najpierw: to jest polskie forum odpowiedzialnych ludzi i posługujemy się tutaj językiem polskim (co najmniej tzw. szkolnym), a nie zaśmiecającym język slangiem.
2. Jestem pełen podziwu dla Twoich ambicji poprawiania tych, co prawdopodobnie wiedzą lepiej. Gdyby nie było potrzebne w mov'AMPI-ie hasło użytkownika bazy danych, to nikt by go tam niepotrzebnie nie wpisywał.
3. Prawdopodobnie uruchomiłeś mov'AMP-a i jednocześnie był uruchomiony Twój WAMP.
4.Odpowiedziałem Ci już wcześniej - nie raczysz zareagować, jak należy (a więc
- zwrócić się do wydawców Twojego WAMP-a, albo przynajmniej podać, co to za pakiet instalowałeś, może akurat ktoś z uczestników ma taką konfigurację środowiska i byłby w stanie pomóc
- skonfigurować odpowiednio MySQL i ew. pma )
5. Od ponad miesiąca zamiast mov'AMP-a zalecamy to samo, tylko unowocześnione pod nazwą JAMP

Wyłącz (odinstaluj w całości, jeśli Ci wygodniej) WAMP-a i wtedy uruchamiaj (przywróconego do stanu sprzed grzebania w kodzie) movAMP-a albo zainstaluj w jego miejsce JAMPa

czarnyblack
17-05-2011, 22:18
Wampa juz dawno usunalem calego. Dobra sprobuje cos wiecej podzialac, ale jak wczesniej instalowalem wampa, poprostu wpisywalem localhost i wchodzilem do phpMyAdmin bez zadnych problemow i zadnego konfigurowania czegokolwiek.


- skonfigurować odpowiednio MySQL i ew. pma )

To sprobuje zrobic i zobaczymy, ale cos czarno to widze.