PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą i stroną WWW



Stachu_1988
19-05-2011, 01:45
Witam,

proszę o pomoc w naprawieniu problemu.
Najpierw z niewiadomych przyczyn JOOMLA nie mogła odczytać bazy- po wejściu na stronę komunikat o nie możności połączenia się.
Zacząłem kombinować i utworzyłem nową (export-import) bazę na tym samym serwerze. W trakcie całej operacji wgrałem jednak ponownie folder instalacyjny (myślałem, że nie zaszkodzu to samej witrynie a pomoże szybko wpisać nowe dane do bazy).
Po uporaniu się z bazą mogłem zalogować się na zaplecze i stronę www, ale strona jest w postaci "basicowej"- żadnych artykułów które były na stronie, konfiguracji itd...

Proszę o pomoc/ instrukcję jak mogę wrócić do poprzedniej wersji strony.

zwiastun
19-05-2011, 01:56
Masz star a bazę?

Stachu_1988
19-05-2011, 01:58
Tak- mam.

zwiastun
19-05-2011, 02:18
1. jeśli instalowałeś jakieś moduły i komponenty - najpierw je zainstaluj
2. W pliku configuration.php podaj nazwę i hasło do starej bazy danych albo
- wyeksportuj sobie nową bazę danych na wszelki wypadek
- w jej miejsce zaimportuj starą

Stachu_1988
19-05-2011, 02:25
Ale jak to zainstalowac nowe moduły i komponenty skoro wszystko jest w niezmienionej formie ? Wrzuciłem tylko folder instalacyjny, a on chyba nie usuwa komponentów ?

Wyczytałem gdzieś, że przed zaimportowaniem starej bazy trzeba wyczyścić tabele- jak to zrobić ? I czy dlatego po wprowadzeniu konfiga na nową bazę może być wyświetlany komunikat, że nie może połączyć się z bazą ?

Stachu_1988
28-05-2011, 14:55
Mogę liczyć na jakąś pomoc czy raczej nie ?

Gall Anonim
28-05-2011, 15:09
@Stachu
Po pierwsze nie prowokuj zaczepnymi postami, ponieważ nie dość że nic nie zyskasz to przy okazji możesz stracić czyjąś pomoc.
Po wtóre - jeżeli masz plik starej bazy wyeksportowany to: po stworzeniu nowej - całkowicie czystej bazy zaimportuj ten plik poprzez panel phpAdmin (dla czystej nic nie Musisz czyścć :-))
Następnie podepnij tą bazę pod joomla zmieniając w odpowiedni sposób wpisy w pliku configuration.php (co jest szczegółowo opisane na forum - wielokrotnie i czego w związku z tym nie będę pisał po raz kolejny jako że jest to niezgodne z regulaminem /dublowanie/).
Pzdr

Stachu_1988
28-05-2011, 15:16
Dziękuję za odpowiedź. Nie chcę prowokować zaczepnymi postami, ale męczę się już z tym jakiś czas, a jest wielu doświadczonych użytkowników forum, którzy z łatwością rozwiążą taki problem (tak jak Ty np :) ).
Ale konkrety. Strona o której mowa to: http://fotowojtowicz.com/
Wczytałem "Starą bazę" i jest to co widać- czyli bazowy template bez atykułów i modyfikacji które były wprowadzane.
Jak to możliwe ?

Gall Anonim
28-05-2011, 15:28
Ładny uśmieszek, jednak głaskanie mego ego jeszcze bardziej mnie rozjątrza.
Natomiast coś "sknociłeś" przy eksporcie starej bazy ponieważ //niby trochę nie w temacie, a jednak// jedną z prostszych metod przeniesienia witryny na inny hosting jest przerzucenie plików 1to1 na nowy hosting + export BD na starym i import do czystej BD na nowym hostingu + poprawki w configuration.php i hula.
Tak więc jeżeli Masz prawidłowo wyeksportowaną starą Bazę Danych to: zrób jak tutaj (przez analogię). (http://forum.joomla.pl/showthread.php?52897-Problem-przy-przeniesieniu-serwisu-na-nowy-hosting-Joomla-1.5.23&p=233832&highlight=#post233832)
Na przyszłość wystarczy iż Napiszesz że odświeżasz temat ponieważ w dalszym ciągu problem pozostał nierozwiązany.
Pzdr
P.S. Jestem o miesiąc młodszy od Ciebie :) Tutaj :)

Stachu_1988
30-05-2011, 14:47
Znalazłem ostateczną przyczynę problemu. Baza danych została nadpisana nowymi tabelami o nazwie jos.
Poprzednia natomiast została zastąpiona przedrostkiem .bak

Pytanie- jak przywrócić pliki starej bazy, wyrzucić nowe- nie potrzebne ?
Do bazy loguję się poprzez phpAdmin