PDA

Zobacz pełną wersję : FireBug - jak edytować kod, aby został zapisany



czupkolandja
19-05-2011, 13:53
Witam
Jestem na etapie tworzenia szablonu i napotkałem pewien problem: Przy ustawianiu pozycji menu w poziomie dodałem do styli css id tego menu, takie jak mi pokazał Firebug, no i atrybut {display: inline}. Tylko że przeglądarka przerabia ten kod na niewłaściwy a konkretnie: <ul class="menu">, i przez to menu nie układa się w poziomie, a gdy przerobie w Firebugu na: <ul id="menu"> to wszystko działa poprawnie, tylko że gdy odświeżę stronę to znowu wszystko jest nie tak.
Moje pytanie: Jak wyedytować kod tak, aby został zapamiętany? Lub czy jest jakiś sposób, aby przeglądarka "robiła tam" id zamiast class?

Z góry dziękuję za pomoc :)

mjmartino
19-05-2011, 14:39
FB robi tylko podgląd i edycje kodu w czasie rzeczywistym ale nie zapisuje, a do zapisu potrzebujesz połączenia ftp ;)

czupkolandja
19-05-2011, 15:13
Ok, więc skąd ściągnąć ten plik? W którym folderze joomli 1.5 będzie się znajdował?

zwiastun
19-05-2011, 15:18
Joomla 1.5 generuje wystarczająco bogaty zestaw selektorów do stylizacji menu. Wykorzystaj zatem te selektory, które są a nie próbuj kombinować w kwestiach, które są Ci raczej obce. Zmiana kodu, by generował inny seektor, spowoduje, że przestaną Ci poprawnie działać inne menu. Pomijam, że trzeba znać na tyle php, żeby umieć to i znaleźć, i poprawić.

czupkolandja
19-05-2011, 18:03
a więc można zdefiniować ułożenie menu w poziomie za pomocą selektora class w stylach CSS?

zwiastun
19-05-2011, 18:21
A czemu nie? Na setkach stron, w tym także tych standardowych szablonach w Joomla masz menu poziome formatowane CSSem.

czupkolandja
19-05-2011, 18:24
ok, już mam :) ul.menu{display: inline}. Dzięki wszystkim!