PDA

Zobacz pełną wersję : Ikonki języka w J 1.6



marisend
19-05-2011, 15:32
Witam
Zainstalowałem J 1.6 dla testów. Chciałem zrobić witrynę w dwóch językach. Doszedłem do tego jak zainstalować języki, jak skonfigurować meni i artykuły ale za chiny ludowe nie chce pokazywać mi żadnej flagi w przełączaniu języków. Czy muszę jeszcze coś dokonfigurować czy dograć ikonki flag.

Proszę o pomoc.
:blink:

zwiastun
19-05-2011, 15:59
No cóż, jeśli lubisz dochodzić sam do rzeczy, do których inni już doszli wcześniej i nawet opisali, to Twój wybór. Włączasz filtr języka, konfigurujesz języki treści, włączasz moduł. NIc więcej nie trzeba - reszta jest na wiki.

marisend
19-05-2011, 20:51
nie jestem może orłem joomla ale nie traktuj mnie jak półgłówka napisałem przecież że włączyłem zarówno dodatek jak i moduł, skonfigurowałem języki treści ustawiłem w niektórych opcjach meni język angielski a w innych polski.
Na stronie pokazuje mi się nazwa modułu Przełączanie języka ale nie ma ikonek do wyboru. Jeżeli w przeglądarce wpiszę adres zakończony /en/ to pokazuje mi się prawidłowo tylko meni z językiem angielskim jeżeli wpiszę /pl/ to pokazuje mi się meni któremu przypisałem język polski.

BRAKUJE MI IKONEM FLAG NARODOWYCH.

thx

zwiastun
19-05-2011, 21:13
Możliwe, że sam uznajesz się za "pół..." i masz z tym problem, bo ja nic takiego nie napisałem.
Napisałem jedynie, ze jeśli skonfigurujesz poprawnie, to nie trzeba ani nic więcej konfigurować, ani niczego dogrywać. Ale widocznie umiesz czytać czego nie piszą, nie umiesz, co piszą.
Jeśli nie potrafisz rozmawiać na publicznym forum bez insynuacji, zrezygnuj.

marisend
19-05-2011, 21:20
Sorki jeżeli się źle odezwałem i cię uraziłem ale walczyłem z tym cały dzień i wszystko to co napisałeś zrobiłem a dalej nie widzę tych głupich ikonek.

pozdrawiam

zwiastun
19-05-2011, 21:32
Opis na wiki
http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyka_w_Joomla_1.6
+ materiały w ekranach pomocy.

mitring
17-06-2011, 14:14
Aż, wstyd ale mam problem z włączeniem języków.

Przeczytałem wiki X razy i zaraz przeczytam raz jeszcze. Zrobiłem wszystko wg opisu (J! 1.6.3) i nie działa mi zmiana języków, moduł się opublikował ale nic nie wyświetla.

<div class="moduletable">
<h3>Przełącznik języka</h3>
<div class="mod-languages">
<div class="pretext"><p>PJ-start</p></div>
<ul class="lang-inline">
</ul>
<div class="posttext"><p>PJ-end</p></div>
</div>
</div>- Moduł języka opublikowany
- Dodatek opublikowany
- Język polski dodany (wg screena z wiki)
- Menu głowne (frontpage dla wszystkich)
- Menu PL (dla j. PL)
- Menu EN (dla j. EN)
- do każego menu przypisany frontpage i tresci dla każdego z jezykow osobno

Co mogę jeszcze sprawdzić czy jest włączone/wyłączone?

-- edit --
Nie mogę:podstep: robie nawet tak samo jak http://www.youtube.com/watch?v=SsHYF9DklDc i dalej nie mam nic :| albo w wersji 1.6.3 jest jakiś błąd albo nie wiem co ja źle robie :|

-- edit #2 --
studiując forum z joomla.org ... zainstalowałem wersję 1.6.1 i zmiana języków śmiga :|

qrdziel
20-06-2011, 02:51
no wlasnie u mnie tez nie ma flag
myslę, że ich pliki graficzne są w niodpowiednim folderze ??

mitring
20-06-2011, 09:01
no wlasnie u mnie tez nie ma flag
myslę, że ich pliki graficzne są w niodpowiednim folderze ??A tekst masz? Czy po prostu nie masz grafik (zobacz źródło).

Ewersus
20-06-2011, 14:37
Witam, moglbym proisc o link do artukuly gdzie opisywane jest jak dodac dodatkowe jezyki do Joomla w celu zrobienia strony w 2 jezykach.

mitring
20-06-2011, 14:41
Witam, moglbym proisc o link do artukuly gdzie opisywane jest jak dodac dodatkowe jezyki do Joomla w celu zrobienia strony w 2 jezykach.

Opis na wiki
http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyka_w_Joomla_1.6
+ materiały w ekranach pomocy.
o to chodzi :zagubiony:

qrdziel
20-06-2011, 15:19
wyswietla mi sie tylko tytul modułu
Language Switcher

mitring
20-06-2011, 16:22
wyswietla mi sie tylko tytul modułu
Language Switcher
Zapewne jest łatwiejsze rozwiązanie ale ostatnio jestem leniwy ;) podmień plik: modules\mod_languages\helper.php

<?php
/**
* @version $Id: helper.php 20348 2011-01-18 21:52:44Z infograf768 $
* @package Joomla.Site
* @subpackage mod_languages
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2011 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.
* @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
*/

// no direct access
defined('_JEXEC') or die;

jimport('joomla.language.helper');
jimport('joomla.utilities.utility');

abstract class modLanguagesHelper
{
public static function getList(&$params)
{
$lang = JFactory::getLanguage();
$languages = JLanguageHelper::getLanguages();
$db = JFactory::getDBO();
$app = JFactory::getApplication();
$query = $db->getQuery(true);

$query->select('id');
$query->select('language');
$query->from($db->nameQuote('#__menu'));
$query->where('home=1');
$db->setQuery($query);
$homes = $db->loadObjectList('language');

foreach($languages as $i => &$language) {
if (!JLanguage::exists($language->lang_code)) {
unset($languages[$i]);
}
else {
if ($app->getLanguageFilter()) {
$language->active = $language->lang_code == $lang->getTag();
if ($app->getCfg('sef')=='1') {
$itemid = isset($homes[$language->lang_code]) ? $homes[$language->lang_code]->id : $homes['*']->id;
$language->link = JRoute::_('index.php?lang='.$language->sef.'&Itemid='.$itemid);
}
else {
$language->link = 'index.php?lang='.$language->sef;
}
}
else {
$language->link = 'index.php';
}
}
}
return $languages;
}
}

qrdziel
20-06-2011, 16:54
jest - pokazala sie ikonka flagi
moge prosic o jakis komentarz?
co bylo nie tak z oryginalnym skryptem ??

mitring
20-06-2011, 22:11
Różnią się tylko z 4 linijki. Nie wnikam ;) nowa wersja modułu też jest poprawna ale jakoś nie potrafię jej uruchomić, bynajmniej innym działa ;)

***************
*** 31,37 ****
--- 31,42 ----
$homes = $db->loadObjectList('language');

foreach($languages as $i => &$language) {
+ // Do not display language without frontend UI
if (!JLanguage::exists($language->lang_code)) {
+ unset($languages[$i]);
+ }
+ // Do not display language without specific home menu
+ elseif (!isset($homes[$language->lang_code])) {
unset($languages[$i]);
}
else {

qrdziel
21-06-2011, 11:27
dzięki wszystko OK

rkonik
23-06-2011, 22:15
Bzdura nic nie musisz podmieniać. Czytać czytać jeszcze raz czytać i szukać.
Niestety Panowie nie doczytaliście jak używać wielojęzycznej strony i jak ją tworzyć!!!!
Jeżeli byłby jakiś problem z przełącznikiem języków to napewno w sieci nagle by się pojawiły na forach różne informacje itd. Niestety nic takiego nie ma miejsca. Dlatego zmiana pliku modules\mod_languages\helper.php mija się z celem

Proponuje zapoznać się z wiki dokładnie i czytać ją X razy bo praca domowa nie została odrobiona.

Polecam ten poradnik:
http://info-graf.fr/ftpfolder/IT-demo.pdf

Znalazłem go na forum joomla.org myślę że to wam pomoże :)

PAKA
25-07-2011, 13:20
Dlaczego bzdura? Nie wiem o co ci chodzi? Ile razy można czytać to samo?

Jest BUG i tyle!

U mnie też nie działały flagi - podmiana helpera w module rozwiązała sprawę od ręki (joomla 1.6 i 1.7 - wersje ściągnięte z www.joomla.pl).
Może te instalki POLSKIE są walnięte?

Dzięki mitring!

Pozdrawiam

mitring
25-07-2011, 15:19
To co zamieściłem to "poprawia" działanie dla leniwych. Po poprawnym skonfigurowaniu języki działają jak należy bez żadnych modyfikacji plików z poprzednich wersji :)

rkonik
29-07-2011, 23:31
Dlaczego bzdura? Nie wiem o co ci chodzi? Ile razy można czytać to samo?

Jest BUG i tyle!

U mnie też nie działały flagi - podmiana helpera w module rozwiązała sprawę od ręki (joomla 1.6 i 1.7 - wersje ściągnięte z www.joomla.pl).
Może te instalki POLSKIE są walnięte?

Dzięki mitring!

Pozdrawiam

Nie wiem o czym mówisz bo od początku wszystko działało poprawnie nic nie trzeba modyfikować w plikach. Wystarczy dobrze czytać dokumentację i rozumieć co jest w niej napisane.
Poza tym jeżeli nie wiesz o co mi chodzi czytaj temat od początku. A jak nie zrozumiesz to jeszcze raz

zwiastun
30-07-2011, 00:15
Może te instalki POLSKIE są walnięte?

Mógłbym napisać równie niegrzecznie o autorze powyższego.
Może zanim napiszesz kolejną bzdurę tego typu, sprawdź np. skąd pobierasz pliki?
Wystarczy skopiować sobie adres, a potem wkleić go do jakiegoś notatnika.

PAKA
30-07-2011, 13:36
Mógłbym napisać równie niegrzecznie o autorze powyższego.
Jeśli kogoś obraziłem to nieświadomie. Nigdy personalnie tego nie robię w sieci.


Może zanim napiszesz kolejną bzdurę tego typu, sprawdź np. skąd pobierasz pliki?


Jesteś administratorem nie obrażaj ludzi dajesz zły przykład.

Pliki pobieram z www.joomla.org lub www.joomla.pl

Jeżeli chodzi o różnice w plikach joomli to autorzy postanowili zaostrzyć wymagania i nie dopuścić do wyświetlenia FLAG jeżeli wszyściutko nie jest skonfigurowane - jestem leniwy i podmieniłem pliki bo dopiero testuje J1.7 (uważam ze zmiana podejścia do tak ważnej rzeczy powinna być lepiej udokumentowana) - w J1.6 nie było takich problemów.


Wystarczy skopiować sobie adres, a potem wkleić go do jakiegoś notatnika.
Nie wiem o co chodzi?

qrdziel
07-08-2011, 22:38
nie rozumiem kłótni

flagi dalej nie działają, jeśli nie podmieni się kodu :(
zainstalowałem czystą wersję1.7
wykonałem wszystko jak w opisach:
http://info-graf.fr/ftpfolder/IT-demo.pdf
http://forum.joomla.pl/showthread.php?54149-Wieloj%C4%99zyczno%C5%9B%C4%87-strony-g%C5%82%C3%B3wnej-Joomla-1.6
i w dalszym ciągu nie widać ikonek flag
nawet gdy w module ustawię listę rozwijalną - to rozwija się pusta??

w tym wątku ktoś napisał - gdy nie wykona się wszystkich czynności to flag nie widać.
jestem ciekawy jakiej czynności mi brakuje

i mam jeszcze jedno pytanie - może to wina templatki??
czy templatka może mieć wpływ na moduł??

zwiastun
07-08-2011, 22:56
Jesteś administratorem nie obrażaj ludzi dajesz zły przykład.

Pliki pobieram z www.joomla.org lub www.joomla.pl
[...]


Nie wiem o co chodzi?
A gdzież to zostałeś obrażony? Stwierdzenie, że piszesz bzdury, jest obraźliwe?
No to "obrażę Cię" raz jeszcze - tym razem otwartym tekstem: piszesz bzdury! Odnośniki do pakietów instalacyjnych Joomla 1.7 umieszczone na joomla.pl prowadzą do tych samych plików, co odnośniki na joomla.org. NIe są tao więc żadne "instalki POLSKIE". Zanim "walniesz" taką bzdurę gdzieś po raz kolejny, sprawdź najpierw treść odnośników: prawy klawisz myszki, polecenie Kopiuj adres linku (lub podobne, zależne od przeglądarki).

@qrdziel: nie umiem Ci pomóc, trudno zgadywać, co robisz nie tak. Ćwiczyłem rzecz ze trzy razy i nie udało mi się wygenerować "problemu".

rkonik
09-08-2011, 14:45
Dokładnie też nie wiem z czym masz problem. Zerknij na ten PDF który umieściłem parę postów wcześniej naprawdę ułatwia i jest bardzo prosto napisany.
Powiem ci że wszystko działa dla przykładu dam ci stronkę
360world.pl (http://360world.pl)
Postawiona została jak tyko pojawiła się J1.6 przeszła wszystkie aktualizacje aż do J1.7 wszystko działa i się wyświetla. Niestety tłumacze nie skończyli jeszcze swojej pracy dlatego tekstów nie zobaczysz w obcych językach.

qrdziel
10-08-2011, 09:31
a u mnie za zadne skarby nie dziala :(
http://ictlaboratory.com/

qrdziel
17-08-2011, 13:46
co robię źle:
1. Joomla 1.7.0
2. Język polski pl-PL_joomla_lang_full_17
http://ictlaboratory.com/images/contents/joomla/language/instaled%20language.png
3. Extension/Language Menager/Content
http://ictlaboratory.com/images/contents/joomla/language/content%20language.png
4. Włączam plugin System - language filter
5. Tworzę nowy moduł Language Switcher
http://ictlaboratory.com/images/contents/joomla/language/language%20switcher.png
i nie widać tych flag - nie mam już siły - coś źle wpisuję, albo co
ostatnio nawet zainstalowałem XAMPP i tam testuję joomlę, ale za żadne skarby nie potrafię tych flag uruchomić

rkonik
17-08-2011, 19:35
http://info-graf.fr/ftpfolder/IT-demo.pdf
http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyka_w_Joomla_1.6

Skoro zrobiłeś wszystko to przeczytaj jeszcze raz uważnie i powoli. Bo w tym co zrobiłeś to niewidzę gdzie jest np: Rozszerzenia -> Języki -> Treści
Nie mówię o przypisaniu menu do języka i takich drobnostek o których nie doczytałeś a wszystko pod tymi dwoma linkami masz.

qrdziel
18-08-2011, 13:07
zrobiłem dokładnie jak w opisie, oprócz menu i innych dokumentów - ale flagi powinny być widoczne
na youtube też oglądałem film i robiłem dokładnie jak on i nie mam flag ??
co do drugiego:
Rozszerzenia -> Języki -> Treści
Extension/Language Menager/Content
mam prośbę - jeśli komuś to wyszło to niech sprawdzi moje screeny - może jakaś literówka, odstęp, przecinek, mała litera lub duża czy coś innego

---------- Post dodany 18-08-2011 o 12:07 ---------- Poprzedni post był 17-08-2011 o 22:10 ----------

Już znalazłem rozwiązanie. uff.
Flagi pokazują się dopiero gdy utworzy się dwa menu i wkażdym pozycja default w innym języku. - nawet nie trzeba ich publikować.
Trochę to niewygodne bo menu główne wielojęzyczne mi pasuje. W nim tylko dodaje dwie pozycje dla różnych języków. - artykuły polskie i artykuły angielskie i pokazują się one w zależności jaki język wybierzemy i to działa, ale trzeba manualnie w adresie zmieniac przełącznik języków.

Zauważyłem jeszcze inną jedną dziwną rzecz. Jeśli mam wyświetloną listę głównego menu w języku polskim i wybiorę tworzenie nowej pozycji do menu w języku angielskim i wybiorę opcję zapisz i zamknij to w dalszym ciągu wyświetla listę dla menu w języku polskim, a powinien przejść automatycznie do listy w języku angielskim.

Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość

rkonik
23-08-2011, 12:16
W każdym module musisz wybrać język w jakim ma się wyświetlać. Jeżeli zostawisz wszystkie to będzie się wyświetlać we wszystkich językach.
System wielojęzyczny działa trochę inaczej niż Joom!Fish dla 1.5 Dlatego jeżeli kiedyś używałeś Joom!Fish to porzuć to i przestaw się na system joomli. Ma on pewne wady ale nic nie jest idealne i to nie jest temat do roztrząsania tego.
Gratulacja do twojej cierpliwości i wytrwałości w poszukiwaniu rozwiązania