PDA

Zobacz pełną wersję : Problem msql przy przenoszeniu bazy



Furia
19-05-2011, 16:59
Witam, przenoszę stronę na Joomla 1.5, wszystko szło dobrze do momentu importu bazy danych. Bazę dostałem przesłaną e-mailem, więc nie ma możliwości ponownego wyexportowania. Napisał tylko, że zgodność Myql 40
OTO BAZA:[dziękujemy za adresy ze złośliwym oprogramowaniem /zwiastun]
Gdy próbuję jak importować phpmyadmin wypluwa:

Zapytanie SQL:
-- -- Baza danych: `furia_waldemar` -- -- -------------------------------------------------------- -- -- Struktura tabeli dla `jos_banner` -- CREATE TABLE IF NOT EXISTS "jos_banner" ( "bid" int(11) NOT NULL, "cid" int(11) NOT NULL DEFAULT '0', "type" varchar(30) NOT NULL DEFAULT 'banner', "name" varchar(255) NOT NULL DEFAULT '', "alias" varchar(255) NOT NULL DEFAULT '', "imptotal" int(11) NOT NULL DEFAULT '0', "impmade" int(11) NOT NULL DEFAULT '0', "clicks" int(11) NOT NULL DEFAULT '0', "imageurl" varchar(100) NOT NULL DEFAULT '', "clickurl" varchar(200) NOT NULL DEFAULT '', "date" datetime DEFAULT NULL, "showBanner" tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '0', "checked_out" tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '0', "checked_out_time" datetime NOT NULL DEFAULT '0000-00-00 00:00:00', "editor" varchar(50) DEFAULT NULL, "custombannercode" text, "catid" int(10) unsigned NOT NULL DEFAULT '0', "description" text NOT NULL, "sticky" tinyint(1) unsigned NOT NULL DEFAULT [...]

MySQL zwrócił komunikat:

[dziękujemy za adresy ze złośliwym oprogramowaniem /zwiastun]

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '"jos_banner" (
"bid" int(11) NOT NULL,
"cid" int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
' at line 11


Szukałem w internecie, lecz nic sensownego nie znalazłem, pisali, żeby zaznaczyć DROP table przy exporcie, lecz nie mogę przeciez tego zrobić :/ Jestem w kropce liczę na waszą pomoc.

mjmartino
19-05-2011, 20:18
Jeśli import był do czystej bazy do drop nic nie daje ;)
Hmm wina błędnego exportu podejrzewam a i widzę że zwiastun sprawdził że masz jakiegoś nieproszonego gościa ;) Więc na początek się go pozbądź :)

Furia
25-05-2011, 16:19
I co mam zrobić w tej sytuacji ? Ręcznie dodawaćw Joomli wszystko ?

zwiastun
25-05-2011, 16:30
1. Po pierwsze, w bazie miałeś jakieś świństewko z linkiem do siewcy złośliwego oprogramowania. Należałoby więc tę bazę spokojnie acz dokładnie przejrzeć - miejsce, w którym był ten kod masz zaznaczone
2. Wyeksportuj ze źródła raz jeszcze, może to jakaś przypadkowa usterka, choć...
3. Zastosuj jakiś algorytm wrzucania przez phpMyAdmina, który pozwoli wychwycić błąd, np. podziel na pól i importuj najpierw połówkę, jeśli się uda, to następna połówkę znów podziel na pół. Jeśli się nie uda to zacznij od drugiej połówki...

Furia
25-05-2011, 16:38
Pisałem w poście, że raczej nie da rady jeszcze raz wyexportować, napisałem email do tego informatyka zobaczymy co odpisze, pewnie już tego nie ma na serwerze. Zaraz przejrzę bazę i zobaczę co z tym odnośnikiem. tak w ogóle to gdzie to zaznaczyłeś?

zwiastun
25-05-2011, 17:03
Coś było po słowach MySQL zwrócił komunikat...

Furia
25-05-2011, 17:06
// usunąłem zwiastun
Możliwe, że to nie w Twojej bazie - cytowany komunikat łączy z witryną siejącą złośliwe oprogramowanie - synergiahost.pl

// To hosting na której mam 8 stron, z innymi nie ma żadnego problemu, mi ich strona działa normalnie, sam zresztą robiłem im szatę graficzną.

// Masz jakiś pomysł, co zrobić aby wczytać tą bazę jakoś, bo nauczyciel się już denerwuje ? Czy muszę wszystko od nowa robić i przekopiować artykuły ?

Link do pliku z bazą: http://www.przeklej.pl/plik/baza-potkanski-sql-002adhb5lagh
Jest to czysty plik, który dostałem emailem z wyexportowana bazą danych

zwiastun
25-05-2011, 17:55
1. Zainstaluj czysty Joomla!
2. Usuń z pliku sql wszystkie deklaracje struktury tabel, zostaw tylko instrukcje INSERT...
3. Importuj tak przygotowany plik sql do tej bazy danych
Uwaga: Przydałoby się uważniej przyjrzeć temu zrzutowi bazy danych, bo jak zainstalujesz czysty Joomla, to w bazie danych będą już np. moduły czy dodatki. Może trzeba by zrobić sobie zrzut czystej bazy danych po instalce i porównać instrukcje INSERT. Po takim szybkim przejrzeniu bazy wydaje mi się, że musiałbyś
a) wyczyścić dane z niektórych tabel i wówczas dodać instrukcje ze starej bazy
b) albo - co zdaje się trudniejsze - porównać i dodać tylko brakujące instrukcje (np.. w modułach doszedł jeden wpis
W sumie około godziny pracy.
A w bazie trzeba by zrobić porządek (pozostało sporo śmieci po instalacji przykładowych danych)

Furia
25-05-2011, 18:52
Dziękuję za pomoc, zrobiłem wszystko jak napisałeś i wybrałem punkt B, wyrobiłem się w 20 minut dzięki wielkie