PDA

Zobacz pełną wersję : Wirtualna redakcja pewnej gazetki pod Joomla



sylwekb
19-05-2011, 21:01
Witam, zastanawiam się nad stworzeniem wirtualnej redakcji pewnej gazety, otóż miałaby ona posiadać możliwość zamieszczania kolejnych wydań, publikowania ogłoszeń, bazy firm, ewentualnie możliwości sprzedaży i czytania książek i czytania archiwalnych numerów publikowanych w xml-u lub w jakiejś lekkiej nie obciążającej technologii, a nie w pdf-ach bo zbyt dużo zajmują, po rejestracji i zalogowaniu, opłaceniu i zasilaniu sms-em, przelewami lub innymi płatnościami. Czy ktoś spotkał się z jakimiś dobrymi nawet komercyjnymi rozwiązaniami pod Joomla?

s87
27-05-2011, 15:09
Mnie by interesowało coś podobnego, ale udostępnianie plików w formie pdf po opłaceniu przez paypal czy inne systemy płatności.

mjmartino
27-05-2011, 17:32
Witam, zastanawiam się nad stworzeniem wirtualnej redakcji pewnej gazety, otóż miałaby ona posiadać możliwość zamieszczania kolejnych wydań, publikowania ogłoszeń, bazy firm, ewentualnie możliwości sprzedaży i czytania książek i czytania archiwalnych numerów publikowanych w xml-u lub w jakiejś lekkiej nie obciążającej technologii, a nie w pdf-ach bo zbyt dużo zajmują, po rejestracji i zalogowaniu, opłaceniu i zasilaniu sms-em, przelewami lub innymi płatnościami. Czy ktoś spotkał się z jakimiś dobrymi nawet komercyjnymi rozwiązaniami pod Joomla?

Proponuje zadać sobie pytanie jeśli nie PDF to co ?


Mnie by interesowało coś podobnego, ale udostępnianie plików w formie pdf po opłaceniu przez paypal czy inne systemy płatności.

Załóż osoby temat nie podpinaj się pod czyjeś bo twój problem dotyczy innej rzeczy ;)

s87
27-05-2011, 17:34
Założyłem osobny temat i wylądował w koszu. Gdzie dostałem jeszcze odpowiedź na to, że bardzo podobny temat jest 3, 4 tematy niżej. Także nie wiem co mam zrobić? Napisać temat sobie w notatniku :/ ?

Tak i tak niedobrze.

mjmartino
27-05-2011, 19:37
Założyłem osobny temat i wylądował w koszu. Gdzie dostałem jeszcze odpowiedź na to, że bardzo podobny temat jest 3, 4 tematy niżej. Także nie wiem co mam zrobić? Napisać temat sobie w notatniku :/ ?

Tak i tak niedobrze.

A wiec Have fun :) wybierz coś dla siebie (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/paid-downloads)

Pozdrawiam

sylwekb
28-05-2011, 22:07
Proponuje zadać sobie pytanie jeśli nie PDF to co ?

W jednym z zachodnich internetowych magazynów widziałem chyba taki efekt XML-owy, że kartkuje się strony gazety przekładając strony. PDF jest jak najbardziej dobry ale zajmuje sporo miejsca jeśli np gazeta ma kilkadziesiąt stron.

mjmartino
29-05-2011, 09:56
W jednym z zachodnich internetowych magazynów widziałem chyba taki efekt XML-owy, że kartkuje się strony gazety przekładając strony. PDF jest jak najbardziej dobry ale zajmuje sporo miejsca jeśli np gazeta ma kilkadziesiąt stron.

Nie widziałem takiego rozwiązania XML .. a PDF jest duży jeśli jest scanem gazety a nie dokumentem ;) Jeśli jest dokumentem zajmuje o wiele mniej ;) A dwa PDFa zabezpieczysz jako tako ;) a XMLa ?? może i jakieś rozwiązanie jest .. ale ja żadnej wiedzy na ten temat nie posiadam.

Jeśli to nie stanowi problemu po prosiłbym link tu bądź na priv do tej strony z rozwiązaniem XML

PeFik
29-05-2011, 11:50
Kartowanie gazety - w 90% przypadkach oparte jest o flash, wiem bo kupowaliśmy takie rozwiązanie za $$$. Wrzucasz JPG a skrypt robi resztę. Jest to fajne i wiele wydawnictw tak robi, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. PDF - no cóż, jak raz się wydostanie poza serwer to już.... poszło w obieg.

sylwekb
30-05-2011, 18:12
Czy jest gdzieś dostępne demo tego rozwiązania? Może być jak najbardziej za $$$ :-)