PDA

Zobacz pełną wersję : Suwak w module



Thavar
19-05-2011, 23:16
Witam , mam ogromny problem by zrobić suwak w danym module... Próbowałem wielu sposobów i nic ;/
Potrzebuje suwak w menu aktualnosci ( niebieskie tło po lewej )
http://www.fdfclub.pl
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc/ rade

larry_krk
19-05-2011, 23:19
http://www.fdfclub.pl/templates/fdf/css/style.css

overflow:hidden;
na
overflow:auto;

zwiastun
19-05-2011, 23:19
O co chodzi z tym suwakiem? O stałą wysokość modułu i możliwość przewijania treści, gdy jest ich więcej? Czy o jakiś moduł z przewijakiem?

Thavar
19-05-2011, 23:20
chodzi poprostu o dodanie mozliwosci przewijania artykułow by nie powiekszać tego pola tylko dodać tam suwak

Gall Anonim
19-05-2011, 23:21
Kurcze, jaki suwak?
Ponadto u mnie jest to po prawej.

Thavar
19-05-2011, 23:24
tak po prawej , przejezyczenie , chodzi mi poprostu by byla mozliwosc odrazu przewijania tych kilkunastu artykułow , bez przechodzenia do innej strony

larry_krk
19-05-2011, 23:27
masz ustawioną na sztywno wysokość dla #modul_user_4 (linia 146 w w/w pliku)
overflow:hidden
zmień to na overflow:auto
jeśli nie zadziała, to znaczy, że już jutro powinienem zacząć weekend
jeśli chodzi Ci o coś innego tym bardziej jutro powinienem zacząć weekend

------
dobranoc, zaczynam weekend

Gall Anonim
19-05-2011, 23:27
No to potrzebny nam moduł pokazujący listę w ten sposób lub listę w ogóle i wpakowany w iFrame
Poszukaj na jed albo użyj modułu najnowsze.
Pzdr

Thavar
19-05-2011, 23:38
zmiana overflow na auto pomogła lecz tylko do tego elementu bok , nie moge znaleźć jak zmienić ten po prawej...

masz ustawioną na sztywno wysokość dla #modul_user_4 (linia 146 w w/w pliku)
to odnosi sie do tego nizej elementu co wlasnie jest ustawiony suwak.

larry_krk
19-05-2011, 23:57
Zbiłeś mnie z tropu tą lewą stroną :zagubiony:

Póki co, w ustawieniach modułu masz wyświetlanie tylko dwóch newsów i mieszczą się one w ramce modułu, więc trudno sprawdzić, można tylko zgadywać. Jakby nie patrzeć, masz tam podobnie do tego o czym wcześniej pisałem wysokość ustawioną na sztywno, więc jeśli treść się nie mieści - postępuj analogicznie.

Jak już trafiłeś na GAVICK'a, to dlaczego nie korzystasz z możliwości tego modułu http://tools.gavick.com/demo/ ?? Kwestia przeczytania instrukcji i odpowiedniej konfiguracji .

Thavar
19-05-2011, 23:58
tak lecz jak odblokuje wysokość to zupelnie innemu elementowi przypisywany jest suwak , zostawie tak z auto na ~20 min , zobacz

szczerze mowiąc nie ja tworzyłem tą strone , tylko trochę ją zmodyfikowałem, poniewaz zostalem o to poproszony. Sadzilem ze dodanie tylko suwaka bedzie prostsze a... nie lubie nie spełniać obietnic :)
(nie zmienia to faktu ze dopiero ucze sie joomli...)

larry_krk
20-05-2011, 00:10
Najpierw trochę czystego html/css, bo to nie Joomla jest tu problemem.

Nie wiem co zmieniłeś, że tak Ci się rozjechało i wybacz, nie mam siły szukać, bo w między czasie jeszcze pracuję, ale w #modul_user_2 nie masz overflow.
-----
już widzę - dałeś dla #moduly_box2. skasuj i zainstaluj firebuga, żebyś wiedział czego szukać, o co pytać i o czym z ktoś do Ciebie mówi.