PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi, ZOO czy inny? Jaki użyć komponent?



damsaw
20-05-2011, 14:47
Chcę stworzyć portal działający jak ten http://restinfo.pl/

Testowałem Sobi oraz ZOO, ale w każdym coś brakuje. Sobi raczej nie nadaje się do tego, a w ZOO nie ma modułu wyszukiwań wg. kategorii, miasta itd. Szukałem ale nie znalazłem... a może można jakąś zintegrować?

Powinienem to zrobić na innym komponencie, a jeśli tak to na jakim? Jaki jest do tego najlepszy?

Proszę o pomoc.

PiotrWrona
20-05-2011, 16:01
Każdy komponent można przystosować pod swoje potrzeby..... na pewno nie znajdziesz czegoś co zainstalujesz i będzie dokładnie takie jak oczekujesz bo tego typu "wynalazki" nazywają się skryptami dedykowanymi..... Sobi2, SobiPro i Zoo to 3 najlepsze komponenty katalogowe pod joomla.....


Patrząc na przykład który podałeś bez problemu można go wykonać w Sobi w Zoo też jest to wykonalne jeśli dokupi się dodatkowo moduł za awansowanego wyszukiwania.

headge
20-05-2011, 16:08
Stosunkowo najmniej kłopotów możesz mieć z przeróbką darmowego JEA - http://demo.sphilip.com/jea/en/component/jea/7.html
zwłaszcza, że posiada rozbudowany plugin szukajki.
Tudzież możesz zerknąć na inne komponenty z kategorii Vertical Markets na JED.

damsaw
20-05-2011, 16:54
Zdaje sobie z tego sprawę, że nic nie jest gotowe i, że trzeba dostosować. Czy takie płatne wyszukiwarki bez problemu się integruje np. z ZOO? Mam na myśli, że tworzę kategorię i podkategorię następnie w wyszukiwarce (tej zakupionej) definiuje sobie np. miasto, branża. Następnie wyszukuje jakieś lokale z tej branży i miasta, na końcu wyświetla TO za pomocą ZOO.

Jeśli tak to jaka jest najlepsza do tego?

Winnetou
20-05-2011, 16:56
Sobi2, SobiPro i Zoo to 3 najlepsze komponenty katalogowe pod joomla..... .

Ja bym do tej listy dorzucił jeszcze kilka, tyle że komercyjnych, np. JReviews
www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/katalogowanie-i-dokumentowanie/236-jreviews

damsaw
20-05-2011, 17:12
JReviews z tego co widzę to bardzo dobry komponent z wyszukiwarką i z systemem oceniania w różnych kategoriach. Do tego wszystkiego zintegrowany z JomSocial! Przetestuje go i dam relację.

neo_fox
23-05-2011, 16:16
Sobi raczej nie nadaje się do tego

Powiadasz: http://demo.sobi-pro.eu/joomla-restaurant-guide ?? :P

PiotrWrona
23-05-2011, 16:39
Radku :D na tym świecie jest wielu niedowiarków ;) nie sprawdzą a wydają opinie.... dzięki sobipro można budować świetna katalogi (ty to wiesz najlepiej) tylko trzeba włożyć trochę pracy ale niektórzy myślą że wystarczy zainstalować by mieć dokładnie to czego szukają.

neo_fox
23-05-2011, 16:46
Radku :D na tym świecie jest wielu niedowiarków ;) nie sprawdzą a wydają opinie.... dzięki sobipro można budować świetna katalogi (ty to wiesz najlepiej) tylko trzeba włożyć trochę pracy ale niektórzy myślą że wystarczy zainstalować by mieć dokładnie to czego szukają.

Święta racja :)

damsaw
24-05-2011, 00:15
"Sobi raczej nie nadaje się do tego"... piszę w tym poście o radę, a jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie. Jest wiele komponentów i trudno we wszystkich być expertem. Po to jest forum! Napisałem "raczej", bo nie znam wszystkich dodatków i nie byłem pewny.

"dzięki sobipro można budować świetna katalogi (ty to wiesz najlepiej) tylko trzeba włożyć trochę pracy ale niektórzy myślą że wystarczy zainstalować by mieć dokładnie to czego szukają."
piszesz tak bo może znasz Sobi bardzo dobrze, ale ja nie znam, aż tak dobrze. Właśnie zadając pytanie wkładam w TO TROCHĘ PRACY o której piszesz.

Demo jakie wysłałeś jest niezłe, ale brak w nim oceniania wg. różnych kryteriów.

W JReviews z tego co czytałem i widziałem na toturialu nie trzeba być expertem od komponentu i dodatków. Wszystko jest i wystarczy odpowiednio skonfigurować.

---------- Post dodany 24-05-2011 o 00:15 ---------- Poprzedni post był 23-05-2011 o 22:55 ----------

a tak na marginesie to i tak respect dla Was za tak dobry komponent jakim jest Sobi! Gratulacje sukcesu!!

PiotrWrona
24-05-2011, 11:02
damsaw Sobi może być świetnym bez dodatkowych modułów a by z niego stworzyć coś super wystarczą podstawy w HTML CSS i PHP by odpowiedni po ustawiać i zintegrować pod własne potrzeby. Do tego sobi ma tą przewagę że jego wersja podstawowa jest zupełnie darmowa czego nie można powiedzieć o JReviews.



piszesz tak bo może znasz Sobi bardzo dobrze, ale ja nie znam, aż tak dobrze. Właśnie zadając pytanie wkładam w TO TROCHĘ PRACY o której piszesz.


Ja na SobiPro w tym sensie zna się tylko Radek w końcu on stworzył ten komponent. Ja na tym dodatku buduję dopiero pierwszy projekt.