PDA

Zobacz pełną wersję : Unable to connect to database - dzwiwny problem



mike_whiskey
21-05-2011, 10:09
Witam,


Przeniosłem swoje strony na inny hosting u tego samego usługodawcy (AZ).

Strony mi działają, ale od czasu do czasu wchodząc na nie wyświetla mi się biała strona i taki komunikat: Unable to connect do database. Po czym odświeżam i strona działa.

Dlaczego tak jest? Wcześniej tak nie miałem.


Pozdr,
Mike

tlewap
21-05-2011, 10:24
1)W pliku configuration.php znajdź $host i wpisz adres tam adres ip serwera.
2)Nadaj użytkownikowi mysql pełne prawa

mjmartino
21-05-2011, 14:50
1)W pliku configuration.php znajdź $host i wpisz adres tam adres ip serwera.
2)Nadaj użytkownikowi mysql pełne prawa
Zapomniałeś dodać
3) Uciekaj z az :)

mke
22-05-2011, 00:31
Podbijam, ja mam podobny problem dostaje komunikat

Database Error: Unable to connect to the database:The MySQL adapter "mysql" is not available.

Po kilkukrotnym odswiezeniu zaczyna dzialac i po chwili znowu

Dzieje sie to na VPS, gdzie stoja podobne 2 inne stronki dzialajace bez problemu, w sumie nie zmienialem raczej nic ostatnio, poza aktualizacja do J.1.5.23 i zmiany panelu admina do "MissionControl" ale to bylo jakis czas temu

mjmartino
22-05-2011, 04:09
Sam komunikat mówi o tym ze Mysql jest nie dostępny.. więc usługa na vps również jeśli tam masz sqla ...
Musisz wszystkie 3 zdiagnozować czy tak się nie dzieje na każdej..
Może jakiś komponent dodatek generuje Ci duża ilość zapytać i zdycha baza.. Sprawdź w trybie diagnostycznym ;)

mike_whiskey
22-05-2011, 15:20
W configuration.php w miejscu $host zawsze miałem wpisane "localhost" i wszystko działało bez zarzutu. Teraz też mam takie ustawienie. Czy tak może wg. was być?

zwiastun
22-05-2011, 15:38
A to zależy, domyślnie tak, ale w konkretnym przypadku niekoniecznie.

mke
22-05-2011, 16:51
Sam komunikat mówi o tym ze Mysql jest nie dostępny.. więc usługa na vps również jeśli tam masz sqla ...
Musisz wszystkie 3 zdiagnozować czy tak się nie dzieje na każdej..
Może jakiś komponent dodatek generuje Ci duża ilość zapytać i zdycha baza.. Sprawdź w trybie diagnostycznym ;)

Tryb diagnostyczny za duzo tu nie pomoze. Pozostale dwie dzialaja normalnie. Byc moze to sprawa blednej konfiguracji mysql.
Najprawdopodobniej jednak po aktualizacji J, jakies starsze elementy zaczely zgrzytac, mam kilku kandydatow: System - CssJsCompress, System - Google Ajax library ktorych uzywam jako "dopalaczy", narazie wynik jest pozytywny.

Dziwne, trudno mi zidentyfikowac dokladnie po jakim dzialaniu pojawil sie ten blad

mike_whiskey
01-06-2011, 13:33
Ok, sprawdziłem configuration.php.

Mam 2 podobne pozycje:
$ftp_host i $host.

$ftp_host = numer IP serwera
$host = localhost

Czy powinienem zmienić $host = localhost na numer IP?

---------- Post dodany o 11:33 ---------- Poprzedni post był o 11:22 ----------

Mało tego, że mam wspomniany problem, to właśnie wyszedł mi kolejny (po zmianie hostingu dopiero teraz chciałem wyedytować jeden z artykułów) - przy wciśnięciu edycji artykułu pojawia mi się taki błąd:

Fatal error: Call to undefined method stdClass::onDisplay() in /home/vy106059/public_html/nazwa_strony.pl/libraries/joomla/html/editor.php on line 268

Co z tym fantem począć? Wydaje mi się, że jeden błąd jest powiązany z drugim...

mjmartino
01-06-2011, 13:43
Przy ftp stosuje się tylko adresacje IP

Przegraj jeszcze raz pliki związane z edytorem lub na początek editor.php