PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy przeniesieniu serwisu na nowy hosting - Joomla 1.5.23



henry
22-05-2011, 03:48
Serwis jest przenoszony na home.pl ale tam kontakt z pomocą techniczna jest beznadziejny dlatego piszę tutaj.
Mam zrzut bazy danych ze starego hostingu i backup serwisu. Z bazą były problemy z kodowaniem polskich znaków.
Na nowym hostingu wgrałem Joomla 1.5.23 PL i w czasie instalacji na etapie wgrywania bazy danych pojawiał się błąd:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL .....itd......
Błąd ten jest wyjaśniony na forum - W plikach odpowiadajacych za import bazy danych nalezy podmienic wszystkie elementy: TYPE=MyISAM na: ENGINE=MyISAM
Po tej korekcie instalacja poszła dalej ale zatrzymała się na kroku 6 bo nie wiedziałem jak wgrać zrzut bazy danych zamieszczony już przez administracje home.pl na serwerze.
Poradzili aby założył pustą bazę danych, wgrał ją w czasie instalacji a potem podmienił jakieś pliki konfiguracyjne na tą bazę zamieszczoną przez nich. Drugi wariant był taki abym wgrał zrzut bazy z dysku.
Niestety po przerwaniu poprzedniej instalacji teraz już po wpisaniu domeny przestała sie zgłaszać Joomla tylko pojawił się komunikat:

Warning: require_once(/installation/installer/models/model.php) [function.require-once (http://www.obnie.com.pl/installation/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /installation/installer/controller.php on line 25

Fatal error: require_once() [function.require (http://www.obnie.com.pl/installation/function.require)]: Failed opening required '/installation/installer/models/model.php' (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in /installation/installer/controller.php on line 25

Czy muszę wyrywać od nowa przez FTP całą Joomle czy wystarczy wgrać jakieś pliki lub katalogi?

Wymieniony plik controller.php jest w podanej lokalizacji.

---------- Post dodany 22-05-2011 o 00:43 ---------- Poprzedni post był 21-05-2011 o 23:43 ----------

Wgrałem ponownie cały katalog installation i teraz zgłasza się strona Joomli do instalacji. Zobaczymy czy pójdzie do końca prawidłowo.

---------- Post dodany o 00:47 ---------- Poprzedni post był o 00:43 ----------

W drugim kroku wyświetlanie błędów jest zalecane wyłączone a w ustawieniach serwera jest włączone. To jedyne odstępstwo w zaleceniach a ponieważ nie da się tego zmienić bez ingerencji w jakieś pliki konfiguracyjne to na razie zostawiam bez zmian.

---------- Post dodany o 03:48 ---------- Poprzedni post był o 00:47 ----------

Instalacja zakończyła się powodzeniem. Po wpisaniu adresu serwisu zgłosiła się jakaś okrojona strona Joomli, pewnie dlatego że w czasie instalacji nie wczytałem przykładowych danych tylko sam zrzut bazy danych.
Po wgraniu wszystkich plików z backupu z serwisu z poprzedniego hostingu mam teraz komunikat po wpisaniu adresu w przeglądarce:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Jest teraz 03:48 więc chyba sobie to odpuszczę.

Gall Anonim
22-05-2011, 08:46
Kolego - poczytaj sobie o problemach z home.pl od stycznia tego roku - kiedy to zmienili oprogramowanie i przemyśl jeszcze raz decyzję, czy aby to dobry wybór.
Jak właśnie kończę przenosić kolejnego klienta z home.pl na inny hosting
Pzdr
P.S. Jeżeli już chcesz się męczyć to:
A. Sprawdź pełną poprawność zapisu pliku configuration.php - po przeniesieniu trzeba go zmodyfikować.
Poniżej zestaw który zazwyczaj podlega korekcie


var $log_path = '/home/userhome/ftp/katalogjoomla/logs';
var $tmp_path = '/home/userhome/ftp/katalogjoomla/tmp';
var $live_site = 'XXXXXXXXX';
var $host = 'XXXXXXXX;
var $user = 'XXXXXXXXX';
var $db = 'XXXXXXX';
var $password = 'XXXXXXX';
Mam naturalnie nadzieję że Zrobiłeś backup bazy danych z poprzedniej lokalizacji i wrzuciłeś go do nowo stworzonej bazy danych na home.pl
Tak więc jak napisałem powyżej - dopasuj te dane konfiguracyjne do siebie (albo raz jeszcze przemyśl decyzję czy rzeczywiście potrzebny Ci pakiet Joomla Las Vegas).
Pzdr
For @Bazyl
Czytaj =>Pakiet Joomla Las Vegas <=Czytaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?52726-Sobi-Pro-na-Home.pl&p=232971&highlight=#post232971)

Bazyl
22-05-2011, 09:56
pakiet Joomla Las Vegas

Eeee... Co to takiego?!

henry
22-05-2011, 12:26
Zatrzymałem to przenoszenie bo była już 03:48. Wybrałem home bo znajomy ma tam sklep i mówił, że wszystko chodzi bez zarzutu i z informacji internetowych odnosiłem wrażenie, że jest to jeden z kilku najpoważniejszych (największych) hostingów w Polsce.
Teraz muszę pozmieniać wpisy w configuration.php a jest tam m.in.
var $host = 'XXXXXXXX' gdzie należy wpisać IP serwera i jest ciekawe, że hosting nie dał mi tych danych. Pomoc techniczna jest tam beznadziejna
- wyszukiwarka pomocy tego nie znajduje a konsultant nie odbiera telefonu.

Dzięki za wsparcie.

Gall Anonim
22-05-2011, 12:37
Akurat w to miejsce w twoim przypadku spokojnie możesz dać var $host = 'localhost'

henry
22-05-2011, 13:01
W tych dwóch pierwszych wpisach na poprzednim hostingu wcale nie występowało ftp więc nie mam pewności czy tu ma być - z pomocy technicznej hostingu nie mam odpowiedzi.
Trzeci wpis poprzednio wyglądał tak - var $live_site = ''; - hosting mi nie odpowiedział
IP serwera mi podali.
Trzy ostatnie wpisy rozumiem, ze dotyczą bazy danych.
Dzięki za wsparcie.


Kolego - poczytaj sobie o problemach z home.pl od stycznia tego roku - kiedy to zmienili oprogramowanie i przemyśl jeszcze raz decyzję, czy aby to dobry wybór.
Jak właśnie kończę przenosić kolejnego klienta z home.pl na inny hosting
Pzdr
P.S. Jeżeli już chcesz się męczyć to:
A. Sprawdź pełną poprawność zapisu pliku configuration.php - po przeniesieniu trzeba go zmodyfikować.
Poniżej zestaw który zazwyczaj podlega korekcie


var $log_path = '/home/userhome/ftp/katalogjoomla/logs';
var $tmp_path = '/home/userhome/ftp/katalogjoomla/tmp';
var $live_site = 'XXXXXXXXX';
var $host = 'XXXXXXXX;
var $user = 'XXXXXXXXX';
var $db = 'XXXXXXX';
var $password = 'XXXXXXX';
Mam naturalnie nadzieję że Zrobiłeś backup bazy danych z poprzedniej lokalizacji i wrzuciłeś go do nowo stworzonej bazy danych na home.pl
Tak więc jak napisałem powyżej - dopasuj te dane konfiguracyjne do siebie (albo raz jeszcze przemyśl decyzję czy rzeczywiście potrzebny Ci pakiet Joomla Las Vegas).
Pzdr
For @Bazyl
Czytaj =>Pakiet Joomla Las Vegas <=Czytaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?52726-Sobi-Pro-na-Home.pl&p=232971&highlight=#post232971)

Gall Anonim
22-05-2011, 15:05
Mam jedno pytanie - nie musisz mi na nie odpowiadać.
Co Ci zajmie więcej czasu - wpisanie tego w zaproponowany sposób, czy czekanie na pomoc ze strony home.pl - co zresztą i tak jest podstawą tego że pojawiłeś się z tym problemem tutaj.
C do var $live_site = '' - w odniesieniu do home.pl było to wielokrotnie na forum opisywane - nie mam pod ręką linka do artykułu - ale znajdziesz spokojnie. Akurat w przypadku home.pl - ten parametr należy uwzględnić i to że gdzie indziej było inaczej - cóż z reguły problemy dotyczą parametrów hostingu na którym stawiamy joomla, a nie joomla do której postawienia używamy hostingu.
Pzdr
P.S. I + zresztą proszę Cię bardzo var $live_site = '' (http://forum.joomla.pl/showthread.php?48878-Intalacja-na-home.pl/page2&highlight=var+%24live_site+home)
P.S. II na przyszłość prosiłbym Cię jednak Abyś mnie nie zatrudniał do wpisywania w szkuajkę forum: $live_site home.pl , tym bardziej że nie jesteś w temacie joomla "starterem"

henry
22-05-2011, 20:06
Po korekcie wpisów w configuration.php instalacja dobiegła końca ale po wpisaniu domeny zgłasza się Joomla bez żadnych artykułów, komponentów, dodatków, etc. Hosting twierdzi, że po ich stronie jest wszystko OK bo zgłasza się Joomla. Czy jeszcze w jakimś pliku należy pozmieniać wpisy przy przenoszeniu serwisu do home.pl?
4021

Gall Anonim
22-05-2011, 20:53
Czy możesz mi powiedzieć co się dzieje z bazą danych? Gdzie masz starą?
A i jeszcze jedno - czy Masz dostęp do poprzedniego hostingu? Jeszcze

henry
22-05-2011, 22:06
Hosting twierdzi, ze z bazą jest OK - w panelu home.pl mam 20 dostępnych baz o rozmiarze 4,76 MB a wiem, że na poprzednim hostingu az,pl moja baza przekraczała 20 MB, założona jest 1 baza
Przed instalacją Joomli 1.5.23 wgrałem przez FTP plik sql.gz ze zrzutem starej bazy bo powiedzieli, że jak oni ja zainstalują to będzie lepiej. Faktycznie pojawiła się potem w panelu home.pl ta baza a ja dodatkowo we wszystkich tabelach popoprawiałem metody porównywania napisów na utf8_general_ci bo to podobno na poprzednim hostingu powodowało nieprawidłowe kodowanie polskich znaków. Przy tej okazji zauważyłem, że w niektórych tabelach mam na czerwono ostrzegawczy komunikat - brak zdefiniowanego indeksu. Dodatkowo wydaje mi się, że ta baza wygląda trochę inaczej niż na starym hostingu az.pl bo w kolumnie Rekordy w wielu wierszach jest 0 a poprzednio chyba tak nie było.
Ponieważ w czasie instalacji Joomli 1.5.23 nie wiedziałem jak podpiąć tą bazę i hosting home.pl tez nie wiedział to poradzili mi abym wgrał bazę z dysku lub "założył pustą bazę" a potem pozmieniał w plikach konfiguracyjnych na tą przez nich zainstalowaną - nie wiedziałem jak to zrobić więc wybrałem pierwszą opcję czyli baza z dysku.
Mam zrzut bazy z poprzedniego hostingu w pliku sql.gz - taki plik wgrywałem chociaż wydaje mi się, że hosting chciał żeby to wcześniej rozpakować. Wydaje mi się, że chcieli abym nadał jakieś uprawnienia użytkownikowi bazy danych.
Do poprzedniego hostingu dostępu już nie mam - mam zrobiony zrzut bazy i serwisu. Dostałem jakiegoś maila z az.pl ze mogę przedłużyć hosting ale cena 250 zł/rok ze złym kodowaniem jest bez sensu.

Czy możesz mi powiedzieć co się dzieje z bazą danych? Gdzie masz starą?
A i jeszcze jedno - czy Masz dostęp do poprzedniego hostingu? Jeszcze

Gall Anonim
22-05-2011, 22:17
Załóż sobie, nową, całkowicie czystą bazę danych, przejdź do wnętrza tejże poprzez phpMyAdmin - czyli panel zarządzania, przełącz się na bazę (nie strukturę) - spokojnie załapiesz o co chodzi. Zaimportuj sql.gz (jeżeli jest to faktycznie skompresowana twoja poprzednia baza to jeżeli miałeś ponad 20 MB - plik będzie miał odrobinę poniżej 2 MB /lub coś blisko tego/) - podczas importu zostanie automatycznie wykryty typ kompresji i całość zostanie rozpakowana. / nie ruszaj - dopóki nie zgłosi Ci iż skończył - podając ilość wykonanych zapytań /na zielonym tle/. - nie powinno trwać dłużej niż 5 minut. Następnie skonfiguruj plik configuration.php do nowej bazy.
Potem zgłoś się ponownie na forum i napisz jak Ci poszło.
Myślę że za jakieś 10 minut Powinieneś być tutaj ponownie.
Pzdr

henry
23-05-2011, 01:27
Zrobiłem ten import przy ustawieniach Tryb zgodnosci sgl - none - tak radził metnie hosting. Miałeś rację, trwało to 10 min i widzę, że to Ty powinieneś być adminem w home.pl bo ich uwagi są często bez sensu a ich główna rada - proszę poprosić o pomoc na forum.joomla.pl
Poza tym ten ich panel administracyjny jest bardzo mętny i nie mogłem odnaleźć nowej bazy w phpMyAdmin, ten konsultant w tym mi pomógł (działa na czacie mimo, że było po północy)

Na razie zgłosił mi się serwis w domenie: obnie.com.pl

Sprawdzę dalej co się dzieje na zapleczu, jak z kodowaniem znaków, itp.

Serdeczne dzięki za pomoc i cierpliwość. Twoje uwagi pomogą na pewno również innym użytkownikom Joomli na home.pl

pzdr

Załóż sobie, nową, całkowicie czystą bazę danych, przejdź do wnętrza tejże poprzez phpMyAdmin - czyli panel zarządzania, przełącz się na bazę (nie strukturę) - spokojnie załapiesz o co chodzi. Zaimportuj sql.gz (jeżeli jest to faktycznie skompresowana twoja poprzednia baza to jeżeli miałeś ponad 20 MB - plik będzie miał odrobinę poniżej 2 MB /lub coś blisko tego/) - podczas importu zostanie automatycznie wykryty typ kompresji i całość zostanie rozpakowana. / nie ruszaj - dopóki nie zgłosi Ci iż skończył - podając ilość wykonanych zapytań /na zielonym tle/. - nie powinno trwać dłużej niż 5 minut. Następnie skonfiguruj plik configuration.php do nowej bazy.
Potem zgłoś się ponownie na forum i napisz jak Ci poszło.
Myślę że za jakieś 10 minut Powinieneś być tutaj ponownie.
Pzdr

Gall Anonim
23-05-2011, 08:18
Dzięki za miłe słowa,
cieszę się że mogłem być pomocny - więc cała przyjemność po mojej stronie.
Baw się dobrze :)
Pzdr.
P.S. Nie chciałbym być adminem na home.pl - z kontaktów z nimi wynika mi iż praca w takim zespole to wątpliwa przyjemność.