PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena strony - www.flyfishingexpeditions.co.uk



Molique
22-05-2011, 02:44
Prosze o ocene strony http://www.flyfishingexpeditions.co.uk
Jest to moja pierwsza strona stworzona w Joomla. Powstala dla mojego przyjaciela, swietnego wedkarza muchowego, ktory postanowil podzielic sie swoim doswiadczeniem i pasja z innymi proponujac ekscytujace wyprawy wedkarskie w najpiekniejsze zakatki swiata, miedzy innymi do Polski.

Strona bedzie sukcesywnie rozbudowywana, konstruktywna krytyka i wszelkie sugestie jak najbardziej pozadane.

4018

Raveren
22-05-2011, 08:36
Expedition Calendar -> Event Properties
Napis pod tabelą (We are no longer accept registration for this event) jest zupełnie nieczytelny - białe litery na białym tle. Zmień w arkuszu stylów.
A tak to bardzo ładne :)

PeFik
22-05-2011, 17:33
Spójrzmy na to w ten sposób
Wędkowanie to obcowanie z przyrodą, i to głównie za dnia. A strona ma czarne (nocne) tło.... tu mi się gryzie! Tym samym prezentowane zdjęcia w headerze - lepiej by wyglądały na jasnym tle.

Twój szablon powstał przy pomocy Artisteer-a, więc takie zmiany to Pikuś

Molique
23-05-2011, 01:28
Dziekuje za dotychczasowe komentarze.
Co do kolorystyki i "nocnego" tla, przede wszystkim chodzilo o to by wyroznic sie jakos wsrod typowych stron o wedkowaniu (bialo - zielono - brazowych itp) i stworzyc cos oryginalnego, nie maly wplyw miala tu takze dosc ekscentryczna wyobraznia mojego "klienta" :)

larry_krk
23-05-2011, 01:57
Jest tylu webmajsterów, aristerów i w ogóle, że czasem okazuje się, że najlepszym sposobem na wyróżnienie się spośród innych podobnych stron jest zawartość strony. Podzielam zdanie @Pefika - trochę wyobraźni, kilka (czasem naście) godzin w jakimś fotocośtam i możesz sam siebie zaskoczyć.

1. Logo XML/SWF (kilka $, aby usunąć)
2. Tabele w treści (nie znam Aristeera, nie wiem ile pracy i wiedzy potrzeba aby się tego pozbyć tym programem)
3. Top + animacja flash zajmuje cały monitor 1024x728px. Na każdej z podstron trzeba się przewijać do treści.
--
To tak na szybko, pomysł/tematyka strony ciekawa (przynajmniej dla mnie) i to jest najważniejsze :)

mjmartino
23-05-2011, 10:41
Duża animacja.. to minus
I góry masz logo a po prawej pusto.. logo jest również duże..
Nie każdy internauta ma rozdzielność full hd na monitorach ;) musisz to brać pod uwagę projektując strony ;)
Dla mnie kolorystyka OK

Molique
23-05-2011, 13:45
Expedition Calendar -> Event Properties
Napis pod tabelą (We are no longer accept registration for this event) jest zupełnie nieczytelny - białe litery na białym tle. Zmień w arkuszu stylów.
A tak to bardzo ładne :)

Poprawione - dzieki za trafna uwage.


Duża animacja.. to minus
I góry masz logo a po prawej pusto.. logo jest również duże..
Nie każdy internauta ma rozdzielność full hd na monitorach ;) musisz to brać pod uwagę projektując strony ;)
Dla mnie kolorystyka OK

Przestrzen po prawej stronie zostanie niebawem wypelniona ikonami certyfikatow organizacji wedkarskich. Co do wielkosci animacji to rowniez wynik wczesniej wspomnianej ekscentrycznej wyobrazni "klienta". Ci, ktorzy projektuja strony dla klientow napewno wiedza jak trudno wytlumaczyc takiemu, ze jego wizja nie zawsze spelnia kryteria dobrej strony www :)