PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek lub gotowe elementy background dla takiego menu



100fan
23-05-2011, 11:53
4022

Podoba mi się takie menu. Proszę o rady i pomysły, jak je zrobić. Może znalazłyby się gotowe elementy tła , żebym nie musiał rzeźbić w PS.
Zależy mi na materiale free.
Z góry dziękuję

PiotrWrona
23-05-2011, 12:41
Żartujesz sobie czy poważnie pytasz ? jeśli chodzi ci tylko o wizualny element zakładek w menu robisz to przez odpowiednie ustawienia css i grafiki. natomiast jeśli poszukujesz modułu do tworzenia zakładek jest tego ogrom na jed.

100fan
23-05-2011, 13:10
Żartujesz sobie czy poważnie pytasz ? jeśli chodzi ci tylko o wizualny element zakładek w menu robisz to przez odpowiednie ustawienia css i grafiki. natomiast jeśli poszukujesz modułu do tworzenia zakładek jest tego ogrom na jed.
Cot o jest jed ? Czy chodzi o ten adres extensions.joomla.org ?
Pozdr.

PiotrWrona
23-05-2011, 13:16
tak o to chodzi...... ale z tego co rozumiem ty chcesz mieć menu tak wyglądające więc wystarczy notatnik i edycja cssa

100fan
23-05-2011, 13:23
ok.
Chodziłoby mi jeszcze o te grafiki, dzięki którym tło tych zakładek jest cieniowane, krawędzie jakby oświetlone, rogi zaokrąglone. Czy takie grafiki można skądś ściągnąć legalnie ? Chodzi mi o zaoszczędzenie czasu. Bo tak to bym musiał sam je robić w Photoshopie.
Natomiast na jed nie ma menu w postaci zaokrąglonych zakładek. Chyba że przeoczyłem.

PiotrWrona
23-05-2011, 13:39
Nie wiem czy masz problemy z czytaniem czy po prostu olewasz to co ja piszę i nie czytasz... na JED możesz znaleźć moduły do tworzenia zakładek.... ty natomiast chcesz mieć menu które będzie wyglądało jak zakładki..... taki efekt można osiągnąć w dwojaki sposób:

1. użyć grafik i ustawić w css by się zmieniały odpowiednio przy aktywnym menu (kurde jest to tak oczywiste że nawet nie wiem jak to napisać) jeśli chcesz zaoszczędzić czas przy tworzeniu grafik polecam google tam na pewno coś znajdziesz (choć zrobienie grafik to dobre 30 sekund) bo ja za ciebie szukać nie będę

2. można za miast grafik użyć opisu css3 co w twoim przypadku jest troszkę bardziej skomplikowane bo byś musiał znaleźć jakiś kursik w necie

100fan
14-06-2011, 00:33
Dzięki za istotne informacje. Kurs css3 niebawem sobie jakiś wyszukam może na yt.