PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa autorskie szablonów - angielski



joe
24-05-2011, 15:41
Witam
Znalazłem kilka ciekawych szablonów na siteground.com, chciałbym je użyć podczas tworzenia stron dla klientów
W warunkach użycia jest napisane:

The Template User may not offer any of the Company's templates, modified or not for redistribution or resale of any kind without prior written consent by the Company.
Templates designed by a Third party and only distributed by the Company For all templates designed by a third party and only distributed by the Company the applicable third party license will apply.Czy mam rozumieć, że nie wolno mi ich użyć do tego celu??
Zamierzam użyć szablon do stworzenia strony, i (w teorii) nie chcę na nim zarobić - jednak (w praktyce) bez niego nie zarobie na tworzonej stronie!
Dzięki za wszelkie opinie.
pzdr/joe

PeFik
24-05-2011, 15:57
a co (pod)powiedział ci google translator?

joe
24-05-2011, 16:45
a co (pod)powiedział ci google translator? właśnie nie wiele ...
Najwięcej wątpliwości przysparza ten fragment
The Template User may not offer any(...) templates (...)for redistribution or resale of any kind without prior written consent by the Company
Nie do końca rozumiem czy "dodanie" templatki do całości wykonanej pracy można podciągnąć pod redystrybuowanie czy odsprzedawanie. (odsprzedawanie raczej odpada bo nie "wystawiam" samej templatki z jakąś sugerowaną ceną)
Jest jeszcze słowo "offer" - czy jeżeli pokazuje gotowe strony, a na niej kilka szablonów i klient może sobie wybrać konkretny szablon, to oferuje mu szablon czy stronę??

luqass
24-05-2011, 17:11
właśnie nie wiele ...
Najwięcej wątpliwości przysparza ten fragment
Nie do końca rozumiem czy "dodanie" templatki do całości wykonanej pracy można podciągnąć pod redystrybuowanie czy odsprzedawanie. (odsprzedawanie raczej odpada bo nie "wystawiam" samej templatki z jakąś sugerowaną ceną)
Jest jeszcze słowo "offer" - czy jeżeli pokazuje gotowe strony, a na niej kilka szablonów i klient może sobie wybrać konkretny szablon, to oferuje mu szablon czy stronę??

Nie możesz wykorzystywać templatek (zmodyfikowanych, lub nie) bez zgody właściciela, i tyle. Próba znalezienia luki w licencji może ci tylko zaszkodzić.

joe
24-05-2011, 17:18
Nie możesz wykorzystywać templatek (zmodyfikowanych, lub nie) bez zgody właściciela, i tyle. Próba znalezienia luki w licencji może ci tylko zaszkodzić.
Racja, tylko ktoś musiał mi to głośno powiedzieć ;)
skontaktuje się z nimi, zobaczymy co powiedzą