PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPro wyszukiwanie pojazdów - pytanie.



czarnyblack
25-05-2011, 13:20
Witam.

Mam dwa pytania. Korzystam z SobiPro i jak wyszukuje się samochód to można wybrać markę samochodu od A-Z. Czy daloby rade to zmienic, zeby wyszukiwalo sie pojazd po marce? Czyli zeby bylo po kolei Audi, Alfa Romeo etc. zamiast samych literek.

Drugie pytanie czy mozna rozszerzyc wyszukiwanie o precyzowanie wyposazenia samochodu? Chodzi mi o checkboxy, a konkretnie zeby móc zaznaczac czy samochod ma posiadac klimatyzacje, abs, szyberdach etc.

PiotrWrona
25-05-2011, 20:50
Na obydwa pytania można odpowiedzieć twierdząco. Tylko tak by osiągnąć punkt pierwszy będziesz musiał się pobawić w kodzie natomiast druga opcja jest banalna i można ją ustawić z poziomu panelu administratora SobiPro ,z tego co pamiętam tego typu rozwiązanie jest nawet zastosowane w katalogu testowym w sobi

czarnyblack
25-05-2011, 21:09
Faktycznie zauwazylem, ze jest to dostepne w extended search te checkboxy. A moglbys powiedziec w ktorym pliku nalezy zmienic kod, zeby ten pierwszy punkt zrobic ?

czarnyblack
01-06-2011, 11:05
To moze inaczej. Czy zamiast tych wszystkich mozliwosci wyszukiwania, da sie zrobic zeby bylo tylko extended search?

neo_fox
01-06-2011, 11:32
Wszystko się da. Wszystko jest w szablonach ;)

czarnyblack
01-06-2011, 12:09
A mógłbyś trochę mnie nakierować? Błądzę, błądzę i znaleźć nie mogę. Chciałbym też do tego extended search dodać wybór marki samochodu, w takim wypadku będę musiał zmieniać coś w kodzie?

neo_fox
01-06-2011, 12:20
Przecież napisałem: do wszystkiego są szablony ;)
http://www.sigsiu.net/forum/club-board-for-sobipro-templates-css-and-design/how-to-enable-extended-search-by-default/


w takim wypadku będę musiał zmieniać coś w kodzie?

Z tej wypowiedzi wnioskuje że powinieneś się dokładniej zapoznać z SobiPro (przykładowo: menadżer pól)

czarnyblack
01-06-2011, 12:35
Nie mogę wejść w linka. Muszę mieć wykupione członkostwo czy jest błędnie wklejony?

Ok już widze, ze musze miec czlonkostwo.