PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletny system: slider + galeria.



cellardoor_ncx
25-05-2011, 18:06
Witam. Na wstępie powiem, że przekopałem się przez extensions.joomla i wypróbowałem wiele rozwiązań.

Potrzebuję stworzyć na swojej stronie dział "galeria", w którym będzie kategoryzacja zdjęć i jakieś miłe dla oka wyświetlanie (typu Highslide JS czy JAK Lightbox). Dodatkowo, potrzebuję aby można było zdjęcia z galerii dodawać do artykułów oraz aby slider ze strony głównej mógł sobie pobierać zdjęcia przypisane do artykułu. Wiem, że jest od groma rozwiązań żeby to osiągnąć, ale nie znam jednego który zapewni wszystkie wytyczne...

Obecnie stosuję Lof ArticlesSlideshow Module, Phoca Gallery + Phoca Gallery Plugin.
Problemy :
1. Spotkałem się tylko z tym, że plugin galerii wstawia do artykułu zdjęcie na zasadzie {}. Niestety, slidery jak Lof ArticlesSlideshow, nie potrafią zinterpretować takiego wstawienia i nie generują sobie thumbnail z tak wstawionego zdjęcia.

2. Pozycjonowanie tak wstawionego obrazka jest trudne. Zazwyczaj też, wielkość tak wstawionego obrazka jest z góry ustalona w ustawieniach pluginu. Szukam czegoś co pozwoli na zmianę wielkości takiego obrazka. Joom:gallery daje większą swobodę bo można zdefiniować 3 presety na wielkość obrazka wstawianego.

Rozwiązanie może być płatne. Bardzo proszę o rady.

EDIT: Zapomniałem napisać o jeszcze jednym rozwiązaniu którego szukam. Otóż chciałbym mieć możliwość dodania np. 3 obrazków z galerii do artykułu i po kliknięciu jednego z nich mieć możliwość przejścia po pozostałych 2 z artykułu. Zdjęcia nie koniecznie powinny być wyświetlane koło siebie.