PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości zapisywania obrazków



adam_per
26-05-2011, 01:26
witam,
chciałbym zrobić coś takiego, żeby nikt z wchodzących na stronę nie mógł zapisywać/ściągać obrazków/grafik z mojej strony. Czy da się coś takiego zrobić w joomli 1.5?

palyga007
26-05-2011, 01:34
Problem wielokrotnie poruszany na tym forum.

Najprostsza odpowiedź.. Nie da się.
Choćbyś nie wiem co zrobił to jak się uprę to zrobię sobie zrzut ekranu podczas oglądania Twojej strony i mam każdą grafikę którą zechcę.

adam_per
26-05-2011, 01:40
nie chodzi mi o zrzut ekranu, ale jak na stronach ludzi zajmujących się grafiką, po prostu opcja "zapisz obrazek jako", "zapisz obraz jako" jest niedostępna. Mam jeden obrazek czy grafikę, która jest szczególnie ważna i nie chcę, żeby ktoś sobie miał ją na własny użytek

palyga007
26-05-2011, 01:44
Mam jeden obrazek czy grafikę, która jest szczególnie ważna i nie chcę, żeby ktoś sobie miał ją na własny użytek

Ale przecież wyżej podałem Ci pierwsze lepsze rozwiązanie, które pozwoli mi na "pobranie" tej grafiki. Moim zdaniem "szkoda czasu i atłasu", ale jak bardzo chcesz to poszukaj na JED dodatków blokujących "prawoklik" na twojej stronie.

wojsmol
26-05-2011, 01:53
Witam
adam_per Można na przykład dodać kilka zdarzeń js do znacznika <body> szablonu.
Pozdrawiam

adam_per
26-05-2011, 02:25
ok, dzięki znalazłem; jakby ktoś potrzebował:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/17001

wojsmol
26-05-2011, 02:55
Witam
Pozwoę sobie skomentować ten dodatek po krótkich testach. Z tego co zauważyłem nie blokuje on na przykład zwykłego przeciągniecia grafiki na pulpit.
Pozdrawiam

Gall Anonim
26-05-2011, 09:22
@adam_per jak już musisz kombinować pomimo tego co napisał Ci playga007 to obrazek zaopatrz w znak wodny, zapisz jako flash i zainstaluj System - JoomSimple Content Protection - skopiowanie będzie w dalszym ciągu możliwe ale będzie to już za przeproszeniem "upierdliwe" dla większości użytkowników.
Pzdr