PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca rozwala szablon Joomli pod IE (każda wersja)



kleik
26-05-2011, 14:59
Witam,
Mam dziwny problem na stronie mam kilkadziesiąt galeri w artykułach, które obsługuje phoca gallery. W niektórych przypadkach szablon się wysypuje i strona wygląda tak: http://www.zinelibrary.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:qqryq-nr-5&catid=51:qqryq&Itemid=17
a inne galerie wyświetlają się poprawnie, tzn. nie dezorganizowują szablonu: http://www.zinelibrary.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=30:a-to-ci-dopiero-9&catid=18:a-to-ci-dopiero&Itemid=16

Rzecz dotyczy tylko i wyłącznie przeglądarki IE. Wszystkie inne wyświetlają stronę poprawnie. Oczywiście domyślam się, że coś jest nie tak z css, tylko nie wiem co z tym zrobić. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

a_m
26-05-2011, 15:43
wyłącz na chwilę tę blokadę kopiowania - i sprawdź, co się dzieje? (chciałem Ci powiedzieć, że np. Opera ma funkcję zatrzymywania wykonywania tego typu skryptów i spokojnie można "buchnąć" kilka fotek)

kleik
26-05-2011, 15:54
Wiem, że można. Ten kod nie odpowiada za to. Sprawdzałem już: z kodem czy bez szablon się rozjeżdża, więc problem leży gdzie indziej.

a_m
26-05-2011, 18:18
rzeczywiście, to wina Phoca - w tych dokumentach, które się rozjeżdżają "przekroczył się" limit 31 stylów (nie wiem jak tam ie 9, ale 7 i 8 powyżej nie wczytują ) - linków do arkuszy i osadzonych w head; Twój template.css jest 32 (cóż za pech :>) i ie go nie widzi; jaką masz wersje Phoca, może w nowszej, w tym widoku jaki jej zadałeś, nie robi takiej sieczki;
może użyj jakiegoś dodatku do kompresji css

kleik
26-05-2011, 19:36
Zrobiłem upgrade do wersji 2.7.8, ale to nie rozwiązało problemu. Da się coś zrobić z tymi stylami, bo mam średnie pojęcie na ten temat;)

a_m
26-05-2011, 20:16
dodatek do kompresji css

kleik
26-05-2011, 21:48
wobec tego czy zna ktoś jakiś sprawdzony dodatek do kompresji css, bo ja już zdążyłem zainstalować JCH OPtimize i mi rozwaliło stronę, która by się już chba nie podniosła gdyby nie pomoc a_m.

larry_krk
27-05-2011, 00:35
limit 31 stylów Nigdy nie przyszłoby mi do głowy sadzić 31 css'ów, ale nie miałem pojęcia, że są takie ograniczenia.

@kleik -
1. Rób takie rzeczy na Xamp'ie / Jamp'ie
2. Jeśli sypie się wygląd po kompresji, to większość tego typu pluginów pozwala na wyłączenie poszczególnych plików. Czasem to kwestia przeniesienia kilku / nastu linijek css / js do oddzielnego pliku.

// spróbuj rockgzipper, tylko tak jak wcześniej napisałem, zainwestuj 30 minut w instalację xamp'a / jamp'a + kopia Twojej strony przez Akeeba, wtedy hulaj dusza, piekła nie ma.

// Szczytny cel strony, lata '90, młodość :) eh ...

max-301
27-05-2011, 06:45
trochę z inne beczki, jak ustawiłeś żeby na podglądzie zdjęcia na górze był panel sterowania?? Za cholerę nie mogę tego zrobić.
To jakiś dodatkowy plugin do foki??

4031

kleik
27-05-2011, 08:03
Chodzi Tobie o pasek nawigacyjny?Jeżeli tak, to po prostu wybiererasz w opcjach tryb wyświetlania zdjęć: lightbox/slimbox i masz.

max-301
27-05-2011, 08:31
no właśnie nie mam opcji lightbox/slimbox

mam JAK Lightbox lub Slimbox
4034

Przejrzałem opcje na stronie Foki i nie znalazłem takiego


(http://www.phoca.cz/demo/slimbox)

kleik
27-05-2011, 09:12
wejdź i wybierz ( js Highslide (tylko obraz) potem robisz "Zapisz"
Preferencje>Ustawienia widoku szczegółowego>Okno szczegółów> js Highslide (tylko obraz)
Mam Phoca gallery 2.7.8, ale w poprzednich było identycznie.

max-301
27-05-2011, 10:23
no i git, wielkie dzięki za pomoc :up: