PDA

Zobacz pełną wersję : Data w odnośnikach, linkach.



robak142
26-05-2011, 16:50
W jaki sposób mógłbym dodać datę do odnośników/linków do tzw. więcej artykułów?

zwiastun
26-05-2011, 17:19
Wykorzystaj technikę nadpisywania szablonem

robak142
26-05-2011, 19:02
Dziękuję, za odpowiedź, poczytam o tym.
Czy w takim razie... różny format daty, w różnych kategoriach, także można tą techniką osiągnąć?

Bazyl
26-05-2011, 23:01
Witam,

Nie sprawdzałem, czy działa...

<?php if ($this->params->get('show_create_date')) : ?>
<tr>
<td valign="top" class="createdate">
<?php
if ($this->article->category == 'Nazwa kategorii z inną data') { //Obok wpisz nazwę kategorii
echo JHTML::_('date', $this->article->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC3')) // Data dla tej jednej kategorii
} else {
echo JHTML::_('date', $this->article->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC2')) //Data dla reszty
}
?>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>
To dla widoku artykułu: \components\com_content\views\article\tmpl\default .php, linia 103.
O nadpisywaniu szablonem już wiesz, więc dostosuj inne widoki...

robak142
27-05-2011, 22:15
Witam,

Nie sprawdzałem, czy działa...

<?php if ($this->params->get('show_create_date')) : ?>
<tr>
<td valign="top" class="createdate">
<?php
if ($this->article->category == 'Nazwa kategorii z inną data') { //Obok wpisz nazwę kategorii
echo JHTML::_('date', $this->article->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC3')) // Data dla tej jednej kategorii
} else {
echo JHTML::_('date', $this->article->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC2')) //Data dla reszty
}
?>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>
To dla widoku artykułu: \components\com_content\views\article\tmpl\default .php, linia 103.
O nadpisywaniu szablonem już wiesz, więc dostosuj inne widoki...

Dziękuję

---------- Post dodany o 18:58 ---------- Poprzedni post był o 18:51 ----------

Dziękuję, czy mogę prosić o lokalizację pliku odpowiedzialnego za tzw odnośniki w więcej artykułów.

---------- Post dodany o 18:59 ---------- Poprzedni post był o 18:58 ----------


Wykorzystaj technikę nadpisywania szablonem

Dziękuję, czy mogę prosić o lokalizację pliku odpowiedzialnego za tzw odnośniki w więcej artykułów.

---------- Post dodany o 22:15 ---------- Poprzedni post był o 18:59 ----------

We wszystkim zorientowałem, początkowo składnia nie była jasna, ale po przeczytaniu dokumentacji wszystko wiem. Wykorzystałem nadpisywanie szablonów dla kilku widoków, rozwiązałem problem z datami, korespondencja z Panami była bardzo pouczająca. bazyl - dziękuję za kod, który po kosmetyce i ustawieniu na bezpieczniejszy od nazwy catid, zadziałał i popchnął mnie dalej.

Bazyl
27-05-2011, 23:10
To może napisz, co zrobiłeś?
Też się czegoś nauczę... A i następni czytający zyskaja...

robak142
28-05-2011, 01:42
Twój kod po dodaniu średników na końcu dwóch linii zadziałał przy widoku artykułu. Wraz z dokumentacją pozwolił szybciej rozeznać się w składni. Efektem prac jest wdrożenie nadpisywania szablonów dla default w article oraz blog i blog item w categories. W twoim kodzie zmieniłem także warunek z nazwy kategorii na numer sekcji czyli sectionid. W/w 3 szablony umożliwiły mi różne formatowanie daty dla artykułu oraz widoku blog w zadanych kategoriach. W widoku blog_item wprowadziłem daty po tytule artkułu w liście wyliczeniowej. To 100% tego co chciałem osiągnąć.