PDA

Zobacz pełną wersję : SEF URLs



maupa13
27-05-2011, 00:18
Witam,


Chciałem ustawić SEF URLs dla swojej strony,
Po ustawieniu w Global Configuration 3 opcji SEO na 'tak' pojawia mi się komunikat:


Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /homez.367/kosewski/www/plugins/system/mtupgrade/behavior.php on line 52


Mam zainstalowaną wersję Joomla 1.5.23
zmienilem nazwe pliku htaccess.txt na .htaccess i umieściłem go w głównym katalogu strony
mod_rewrite dziala (proba przekierowania na www.google.pl dala pozytywny rezultat)
rewritebase jest nie potrzebne w tym przypadku, joomla jest zainstalowana bezposredno w katalogu www,
Plugin System-Mootools Upgrade jest mi niezbedny do dzialania modulu showplus,
Po wyłaczeniu pluginu pojawia mi się komunikat:


Not found

The requested URL /about-me was not found on this server.


Czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,

Gnom
01-06-2011, 07:39
Musisz na serwerze ustawić, że Twoja strona ma się odpalać w php5, miałem dokładnie tą samą sytuację co wywalało zaplecze strony.
Ogólnie na serwerze powinieneś mieć plik .htaccess, oprócz swoich folderów i htaccess od swoich stron. Dla strony w podfolderze musisz dodać tam linijkę
:Location
:Location /moja_strona/*.(php|html)
Use php5

maupa13
02-06-2011, 23:45
nie wiem czy wszystko robie dobrze:
ustawiam w joomla włączone przyjazne URL, zmieniam nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess oraz dopisuje do niego:

:Location /*.(php|html)
Use php5

lub

:Location
:Location /*.(php|html)
Use php5

(pliki mojej strony znajduja sie w folderze www)

Pojawia mi się następujący błąd:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, postmaster@www.kosewski.co.uk and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.