PDA

Zobacz pełną wersję : Artykul lub jakas edycja HTML



SkuterPL
27-05-2011, 16:31
Witam,
Od kilku dni bawie sie joomla 1.5 postawilem szablon i mam 1 problem.
Utworzylem menu i chce teraz po kliknieciu w zakladke miec dany tekst, probowalem to robic po przez artykul, ale dodaje jakies dziwne paski.
Mozecie zobaczyc na sk-uter.yoyo.pl (to tak na szybko zrobione, dobra str mam na localhoscie)
Najlepiej jakby byla mozliwosc dodania w menu takiego czegosc jak edycja HTML, to zrobilbym to po swojemu, (nigdy nie robilem w Joomli, tylko sam robilem str w HTML)

Jakby ktos byl chetny pomoc na gg to zapraszam: 9459334

Pozdrawiam

zwiastun
27-05-2011, 16:38
Witaj. To jest forum użytkowników Joomla, a nie serwis randkowy - pomoc udzielana jest na forum, a nie przez GG.
Z Twojego opisu wynika, ze nie poznałeś podstaw obsługi Joomla. Znajdziesz je tutaj: http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start

SkuterPL
27-05-2011, 16:43
tak na szybko przejrzalem powyzsza str i nie widze rozwiazania mojego problemu, ja mniej wiecej rozumiem o co chodzi w joomla,
Tworze menu w menu tworze zakladki (do tego wybrany modul) no i wybieram artykul, bo poprostu chce na stronie text opisu mojej strony bez zbednych danych (typu kto napisal, ikonki), odznaczylem te opcje to zostal pasek, ktory jest widoczny na str glownej.

Sorry za GG, ale to tak dodatkowo tylko dalem

zwiastun
27-05-2011, 16:54
Wybacz, ale skoro uważasz, że wystarczy Ci iż mniej więcej rozumiesz, to nie pytaj, czemu Ci nie wychodzi, bo rozumiesz mniej więcej.
Nie wymuszaj, by być niemiłym i pisać Ci również, że forum to nie piaskownica. Nie uczymy tutaj, jak korzystać z Joomla, tylko jak radzić sobie z problemami. Twoim problemem jest nieznajomość Joomla! a nie problem w działaniu Joomla!.

- "dziwny pasek" obejrzyj sobie za pomocą Firebuga.
Nie sposób wymyśleć, czemu Ci wyświetla blok przeznaczony na metadane artykułu, skoro ich nie wyświetlasz. Ale też nie sposób domyślać się, jak zrobiłeś, że się nie wyświetlają.

PS. Nie zabijamy za wpisanie normalnych linków do strony, którą trzeba podejrzeć. Po rozwiazaniu problemu link można usunąć, jeśli strona nie będzie istnieć.

SkuterPL
27-05-2011, 18:02
ok przeczytalem powyzsza str, ale nie znalazlem nic na temat jak usunac metapasek.

zwiastun
27-05-2011, 18:54
"Możliwą" odpowiedź masz w mojej poprzedniej. Skąd to można wiedzieć.
Jeśli prawidłowo wyłączyłeś wyświetlanie informacji pobocznych (data utworzenia, autor, ikony...), to pasek nie powinien się wyświetlać. Jeśli się mimo to wyświetla, to wina szablonu - popraw szablon.

SkuterPL
27-05-2011, 19:00
http://imageshack.us/photo/my-images/847/prts.png/
tutaj prt, wszystko odznaczylem i pasek jest.

Domyslasz sie gdzie moze byc ten blad?
Lub gdzie powinienem szukac?


znlazlem w zrodle, ze to nie jest mi potrzebne:

<div class="PostMetadataHeader"> <div class="PostHeaderIcons metadata-icons"> </div> </div>

ok w CSS znalazlem cos co wydaje mi sie nie potrzebne:


.PostMetadataHeader
{

background-color: #E9E4D3;
border-color: #D4CCAA;
border-style: solid;
border-width: 1px;
padding:3px;
}

usunelem i dziala, chyba nie powinno to wplynac zle na strone?