PDA

Zobacz pełną wersję : edycja stopki, niestandardowy szablon



oxx
28-05-2011, 22:13
Czy ktoś mi może podpowiedzieć w którym miejscu mogę dokonać edycji stopki? Posiadam kupny szablon i chciałbym usunąć Powered by itd., wchodzilem w edytuj html i mam tylko coś takiego:

*/
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted index access' );
define( 'TEMPLATEPATH', dirname(__FILE__) );
require( TEMPLATEPATH.DS."yjsgcore/yjsg_core.php");/* YJSGFramework main functions*/
require(TEMPLATEPATH.DS."yjsgcore/".$yjsg_getmain.""); /* 2 default views | yjsg_main.php = desktop | yjsg_mobile.php = mobile devices */
?>

w includes/footer.php też nic raczej nie ma.. jakieś propozycje? :p

Gall Anonim
28-05-2011, 23:56
Skoro posiadasz kupny szablon to zwróć się do producenta i sprawdź licencję czy wolno Ci to zrobić. Zresztą wcale bym się zdziwił gdyby okazało się iż jest taka opcja dostępna w konfiguracji templaki jeżeli licencja dopuszcza taką możliwość.
Pzdr

zwiastun
29-05-2011, 00:35
Na podstawie podanych przez Ciebie informacji nie sposób wskazać miejsca, w którym znajduje się kod umieszczający stopkę.

oxx
29-05-2011, 00:47
No jest w ustawieniach taka opcja ale wyłącza ona tylko informacje w języku angielskim, a druga usuwa logo producenta ze stopki ale nie tekst.. :p
a polski napis "joomla jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji gnu gpl" znajdował się w "language/pl-PL/pl-PL.mod_footer.ini" :P

zwiastun
29-05-2011, 01:09
Cieszymy się, ze sobie radzisz, ale:
1) mogłeś dokonać tych odkryć, zanim zapytałeś na forum.
2) z Twoich odkryć nic dla nikogo nie wynika, a nawet nie wiadomo, czy jeszcze w czymś Ci trzeba pomóc.
To, gdzie się znajduje tłumaczenie napisu "Joomla! jest wolnym oprogramowaniem...", to akurat wiemy, a Ty o to nie pytałeś. Aby "usunąć" ten napis, wystarczy wyłączyć wyświetlanie modułu Stopka (Footer). Przy okazji - skoro cytujesz, cytuj dokładnie - w pakiecie językowym na pewno Joomla! napisaliśmy z wielkiej litery! I nie z miłości do Joomla!, ale poszanowania reguł ortograficznych języka polskiego.

oxx
29-05-2011, 10:35
no fakt, może trochę nie do końca jasno sie określiłem w 1szym poście bo pisałem na szybko i "powered by.." pomyliło mi się z tekstem który już zdołałem usunąć :P Chodziło mi o wszystki zapiski ze stopki, jakie one by nie były, czyli także to co wywaliłem, informacje o autorze, o licencji itp. :)
Jestem świeżakiem w Joomli a na php itp. się nie znam więc dopiero "odkrywam tajniki" można powiedzieć.

Przy okazji - skoro cytujesz, cytuj dokładnie - w pakiecie językowym na pewno Joomla! napisaliśmy z wielkiej litery!Zapewne tak, ja skopiowałem ten tekst skądś i był właśnie w takiej formie, następnym będzie dokładniej :mrugam:
Także można zamknąć temat bo z tego co właśnie wyczytałem to autor nie zgadza się na usunięcie informacji o sobie ze stopki więc już nie ma nic do roboty.