PDA

Zobacz pełną wersję : Podstrony dla wybranych użytkowników.



mikar1
28-05-2011, 22:43
witam, mam problem. Szukam komponentu który pozwolił by mi na umieszczanie na stronie plików, tak by dostęp do nich mieli tylko wybrani użytkownicy. chodzi dokładnie o to żeby każdy z użytkowników, miał konto albo podstronę na której były by jego pliki i by było to konto chronione hasłem. Znalazłem komponenty tworzące konta userów ale nie pozwalające na umieszczanie na nich plików. Czy są komponenty dzięki którym będą mogli oni umieszczać pliki, a właściwie ja dla nich. Lub czy istnieje możliwość aby po zalogowaniu się każdy user był odsyłany na przypisaną sobie podstronę na której by takie pliki można umieszczać?
Z góry dziękuję

Gall Anonim
28-05-2011, 23:29
Takie rozwiązanie jest możliwe przy wykorzystaniu joomla 1.6.xx na 100% - czemu piszę o 100% w przypadku wykorzystania akurat takiego rozwiązania? - ponieważ tworzyłem witrynę dla studia foto gdzie zdjęcia klientów są dostępne tylko i wyłącznie na ich koncie - dostęp posiada również administrator. Taki knif jakiego oczekujesz stworzyłem poprzez skonfigurowanie logowania z przekierowaniem na konkretną kategorię artykułów - a że konta klientów miały dostęp tylko do konkretnego artykułu (artykułów) - każdy klient po zalogowaniu "lądował" w zasobach przeznaczonych tylko dla niego - w moim konkretnym przypadku są to galerie foto z jego zdjęciami - naturalnie zastosowany został plugin który automatycznie dodaje znak wodny co powoduje iż klient może sobie obejrzeć i zamówić zdjęcia a nie ma seansu aby je ściągał bo mają znak wodny - ale to już taki dodatkowy opis tego co zrobiłem i co hula, a może być komuś przydatne.
Pzdr

seb
31-05-2011, 08:01
@ Mikar1 - to samo zrobiłem na joomli 1.5.xx działało bez problemów, tylko wymagało nieco posiedzenia na panelu administratora, jako że celem było by dana grupa miała dostęp tylko do swojej postrony więc nie widze problemy dlaczego tego nie można by zrobić dla pojedyńczego użytkowinika.

@Gall Anonim - czy mógłybyś podać nazwe pluginu dodającego znak wodny, gdyż mam zamiar umieszczać w najbliższym czasie moje zdjęcia i niechcałbym by były używane bez mojej autoryzacji.

miłego dnia wszystkim

Gall Anonim
31-05-2011, 09:13
SIGE - Simple Image Gallery Extended J1.6

mikar1
31-05-2011, 20:03
@ Seb No własnie jakoś nie byłem w stanie zrobić takiej opcji dla jednego usera w 1.5 ale będę jeszcze próbował.
Było by także super gdybyście mi podpowiedzieli jakiś komponent dzięki któremu mógł bym umieszczać pliki, głównie w formie PDF tak by osoba wchodząca na swoją podstronę mogła je pobierać albo najlepiej bezpośrednio drukować, coś na zasadzie repozytorium plików.

seb
31-05-2011, 21:26
@ Gall Anonim - wielkie dzięki

@ mikar1 - jeśli chcesz by były tylko pobierane to wystarczy, że zrobisz tak jak w tradycyjnym html'u podlinkujesz nazwe pliku do danego pliku tak by na strący wyświeltała się tylko nazwa pliku, do tego nie potrzebujesz nic dodatkowego. A co do opcji wydruku prosto ze stronki to niemam pojęcia.

mikar1
02-06-2011, 00:31
@ seb - próbuję zrobić tak jak ty mówiłeś w joomli 1.6.3 żeby user1 miał dostęp do strony1 user2 do strona2 itd. ale jak dotąd udało mi się taki dostęp przypisać poszczególnym grupom, do tej pory posługiwałem sie tylko 1.5.x mógł byś mi napisać, jeśli miał byś czas i wolę, tak krok po kroku jak to zrobiłeś? Będę sie starał nadal zrobić to sam, ale poszło by mi szybciej a bardzo zalezy mi na takiej opcji:)

seb
05-06-2011, 23:31
Jak już pisałem ja to robiłem na J1.5.xx i musiałem utworzyć kilka grup gdzie dodałem poszczególnych użytkowników i mi to działało. a jako, że wówczas J1.6 jeszcze była w etapie testowania wiec nie miałem możliwości wypróbowania jej. obecnie strona jest nieaktywna jako, że była tylko tymczasową na czas reorganizacji organizacji charytatywnej. ja bym próbował poprzez ręcznie ustawianie user1 widzi po zalogowaniu tylko jedną konkretną jedną opcje dodatkową w menu np: user1 i dla kolejnych użytkowników tak samo bym robił. jeśli to by nie działało to każdego użytkownika przypisałbym do nowej grupy. tylko, że z tym jest dużo zabawy ręcznej dla admina. chyba, że znajdziesz jakiś komponent bądź rozszerzenie ułatwiające prace dla admina :)