PDA

Zobacz pełną wersję : Gotowa strona w Joomla



strona
29-05-2011, 12:33
Witam! Mam poważny problem. Zrobiłem sobie stronkę w Joomla. Potrzebna mi ona była do szkoły..Tylko chodzi o to że mogę ją tylko wykonać w CSS, PHP i innych językach..których niestety nie znam i nie umię..Może mi powiedzieć jak to zrobić..by normalnie się wyświetlało w html albo coś podobnego..Tylko nie przez Joomle..Bardzo was prosze żebyście mi pomogli. NUmer GG:7547283

Robster
29-05-2011, 12:38
umię? - nice

To jest forum poświęcone J!, więc jak chcesz się nauczyć programować w php,html czy css to zajrzyj do jednego z tysięcy kursów w sieci lub znajdź korepetytora. Poza tym łamiesz regulamin umieszczając ten temat w tym dziale.

strona
29-05-2011, 16:47
Zwróciłem się tylko o pomoc i zapytałem!!! Ehhh..;/

Robster
29-05-2011, 16:55
Pytasz czy ktoś cię php,html'a i css'a nauczy od podstaw, no zastanów się o co prosisz. No i pytasz o to na forum J!, gdzie tych języków używamy do modyfikacji i w odniesieniu do J! Gdzie w tym pytaniu jakakolwiek logika?

PeFik
29-05-2011, 17:29
Czegoś nie rozumiem Joomla to CMS składający się z PHP + MySQL + HTML + CSS (oszablonowanie)

Ale owszem, jeśli chcesz książkę do nauki PHP mogę ci odsprzedać, bo mam dwie, których już nie używam.

Poza Joomla! jest jeszcze ponad 2 tysiące innych CMS-owatych rozwiązań, to tak na marginesie.

neo_fox
29-05-2011, 18:08
....mogę ją tylko wykonać w CSS, PHP i innych językach..których niestety nie znam i nie umię.

Jeśli musisz a nie umiesz to się naucz.
Swoją drogą dziwne trochę że musisz skoro cię nie nauczyli.
Nasuwa się więc wniosek że pewnie cię nauczyli a ty nie uważałaś/eś.
W takim przypadku: sam jesteś sobie winna/y

zwiastun
29-05-2011, 18:45
Hmm. Pomijając, że nie jest to miejsce do uczenia Jasia, czego Jaś się nie nauczył albo Jasia nie nauczyli i współczując Jasiowi, jeśli go nie nauczyli a wymagają, muszę Ci Radku sprawić zawód pewno nie ogromny. To normalka w polskich szkołach i na polskich uczelniach. Ci, co maja nauczyć, nie są od nauczania, ino (to umyślnie) od wymagania. Jaś ma Internet, niech się uczy! I nie śmie podskakiwać! Bo w razie co, to pała!

neo_fox
29-05-2011, 18:48
Hmm. Pomijając, że nie jest to miejsce do uczenia Jasia, czego Jaś się nie nauczył albo Jasia nie nauczyli i współczując Jasiowi, jeśli go nie nauczyli a wymagają, muszę Ci Radku sprawić zawód pewno nie ogromny. To normalka w polskich szkołach i na polskich uczelniach. Ci, co maja nauczyć, nie są od nauczania, ino (to umyślnie) od wymagania. Jaś ma Internet, niech się uczy! I nie śmie podskakiwać! Bo w razie co, to pała!

To nieciekawie :(

Kiedy wracasz?

zwiastun
29-05-2011, 18:52
w środę - jak wszystko dobrze pójdzie :) A powinno :)

neo_fox
29-05-2011, 18:55
w środę - jak wszystko dobrze pójdzie :) A powinno :)

Super :)

Robster
29-05-2011, 19:58
@zwiastun'a nie ma i jednocześnie jest? Prawie jak Bóg, albo lepiej, google.

I nie ze wszystkimi wymagaczami jest tak źle :D Znam kilku, którzy prócz dużych wymagań mają, też pokaźne zasoby edukacyjnego talentu.

zwiastun
29-05-2011, 20:09
Tia! Oprócz "uczących" są też nauczyciele. Na szczęście większość, choć tałatajstwa i w tym zawodzie panoszy się jakby coraz więcej (oczywiście, z całym szacunkiem także i dla tych, którym talentu może nie staje, ale robią, co mogą). A i z porównaniami ostrożniej proszę, jam jest, jaki(e)m jest i czuwam :), ale niektórzy są bardzo wrażliwi :)

bogdanbojarski
30-05-2011, 16:00
Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Jestem nauczycielem (choć niechętnie się do tego przyznaję) i z całą mocą mogę stwierdzić, że owszem wymaga się, ale tego, czego się uczyło. Poza tym trudno nauczyć kogoś, kto zamiast w ramach ćwiczenia ma napisać krótki opis, zrzyna go z internetu. Taki Jasio, choćbym na uszach stanął, nigdy się niczego nie nauczy. (Teoria poznania się kłania i etapy przyswajania wiedzy). Poza tym we współczesnej szkole, żeby dostać pałę trzeba się mocno postarać. A dlaczego? Bo nikomu się nie chce pisać uzasadnień oceny niedostatecznej, albo programów naprawczych.

Robster
30-05-2011, 16:24
@bogdanbojarski ale nikt nie twierdzi inaczej, bo chodź jest masa nauczycieli, którzy minęli się z powołaniem, to jeszcze więcej jest uczni debili. Jeszcze nie tak dawno byłem licealistą i nierobów oraz olewaczy być ci u nas dostatek, na studiach nie jest inaczej. Choćby nie wiem, jak się nauczyciel/profesor starał, to jak ktoś nie chce się nauczyć, to się nie nauczy i już. A to co teraz się dzieje w gimnazjach i ogólniakach (uczelnie wyższe pominę bo to temat rzeka), to kompletna sodoma. Sam siebie porównuję ze starszymi rocznikami i wiem ile byli do przodu na moim etapie nauczania, ale widzę też że to jest równia pochyła. Z biegiem lat zdebilnienie społeczeństwa będzie rosło wprost proporcjonalnie. No i te nowe matury :D

strona
30-05-2011, 21:20
Może się wydaję dziwne, ale już się nauczyłem...coś tam wiem z CSS i xhtml i php


"Nie oceniaj człowieka, jeśli go nie znasz..."

Robster
30-05-2011, 21:24
@strona cieszę się, że wpajasz wiedzę, ale po 24h wiesz raczej niewiele. Ja z początku też miałem takie przebłyski (ogólnie z programowaniem) "o teraz to już wiem wszystko, wymiatam", ale programować człowiek uczy się całe życie, zresztą nie tylko tego.

zwiastun
03-06-2011, 11:53
@bogdanbojarski: jako nauczyciel psioczyłem czasem pod nosem na swoich uczniów, zwykle z dodatkiem "niestety, chyba nie potrafię...", i szukałem dalej metod trafienia do Jasiów. Oczywiście, że nie zawsze się udaje. I nie o takich nauczycielach pisałem, ale o przypadkach trafiających do zawodu nie wiadomo skąd i po co. @strona - jak widać - szuka sposobu, a więc chyba nie do końca należy do tych, co im się nie chce. Nie znam jednak przypadku. Może i ma dobrego nauczyciela. Tylko skoro dobry nauczyciel, to dlaczego @strona nie poszedł do niego po radę?
Tylko w ostatnim miesiącu dostałem coś z 10 maili z prośbą o pomoc, bo "Pan wykładowca też nie wie, jak problem rozwiązać". I gdybyż rzeczywiście wielki problem. Podstawy obsługi Joomla! Rozumiem, że studenci się mają nauczyć, a on będzie potem umiał.
Daleki jestem od przypinania łatek komukolwiek. Niemniej, w przyrodzie jest cała gama przypadków. ;)

bogdanbojarski
09-06-2011, 17:38
Fakt. trochę mnie poniosło z tą obroną nauczycieli. Bywa różnie.