PDA

Zobacz pełną wersję : rozszerające sie tło...



luknij
29-05-2011, 14:28
Witam serdecznie

Jestem świeżym użytkownikiem systemu joomla (wersja 1.5 ), ponieważ html i css są już dla mnie niewystarczające postanowiłem poszerzyć wiedzę o znajomość środowiska CMS, trafiło na joomle :)

Obecnie pracuję nad osadzeniem mojej strony w szablonie joomla, w sumie nieźle już to wygląda, artykuły i szata graficzna jest osadzona tylko mam jeden duży problem, mianowicie chciałbym aby tło rozszerzało się wraz z zwiększającą się treścią strony...

Dwa pytania:

1. Czy jest jakiś sposób który by umożliwił powielanie fragmentu tła (np. o szerokości 5px ) w osi x? czyli w lewo i prawo, tak aby podczas skalowania w przeglądarce tło nagle się nie urywało? Nie chodzi mi o "background-repeat:" ponieważ wtedy całe tło jest powielane i nie ładnie to wygląda...

2. Czy istnieje możliwość np. aby "przyklejenia" dołu tła do stopki tak aby podczas zwiększania ilości treści na stronie nie dochodziło do sytuacji że stopka się obniża a tło zostaje na swoim miejscu?

Strona nie jest jeszcze zamieszczona na necie ale podsyłam screenshota jak to obecnie wygląda... pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

a_m
29-05-2011, 14:46
1. nie bardzo łapię;
2. rozumiem, że te brązowe pasy - górny i dolny to jeden obraz? jeśli tak, musisz go rozdzielić i przebudować szablon - stopka powinna być w kontenerze o 100% szerokości i jemu przypisujesz tło

luknij
29-05-2011, 14:56
tak to jeden obraz... cały problem polega na tym że jak można zaobserwować ten zielony pasek w headerze i na stopce idzie prosto ale gdy zaczyna się tło to on najpierw idzie do góry a później prosto ...

a_m
29-05-2011, 15:04
skoro to jeden obraz, to zrób jak napisałem; co do reszty - Ty możesz zaobserwować, my nie bardzo ;); jak zamieścisz stronę w sieci / wrzucisz gdzieś spakowany szablon, będzie można kontynuować tą dyskusję

luknij
29-05-2011, 17:49
Ok udało mi się zamontować dwa backgroundy jeden u góry w divie, a drugi na dole przypisany do body i wszystko gra jak ta lala :D Po dodaniu artykułu wszystko jest na swoim miejscu tylko przy skalowaniu w przeglądarce wciąż zostaje jeszcze trochę pustej przestrzeni pod stopką (ten biały pas), czy da się jakoś zablokować skalowanie np. do momentu gdy okno obejmie całą stronę?

Crawl
30-05-2011, 01:16
Sprawdź, czy nie wpisałeś w przypadku tła stopki zbyt wysokiej wartości wysokości obrazka tła, bo jeżeli masz no-repeat, kolor biały i zbyt dużą wysokośc, to może powstać Ci taki problem. Nie wiem czy jest on zależny od skalowania. Być może, ale nie koniecznie musi.