PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem - po deinstalacji niedziałającego modułu powstało puste pole.



henry
30-05-2011, 13:25
Po przeniesieniu serwisu na inny hosting powstał problem z modułem na głównej stronie wyświetlającym obrazki (Joomla 1.5.24) - Random Image Plus. Moduł ten wyświetla obrazki z katalogu przy każdym załadowaniu strony. Obrazek się nie ładował tylko wyświetlała się jego nazwa pliku.
Identyczna sytuacja była przy poprzedniej zmianie hostingu - wtedy zmiana modułu na nowszą wersję załatwiła sprawę - z Random Image na Random Image Plus. Teraz chciałem to zastosować i zainstalowałem nowszą wersję Random Image Plus ale nic to nie zmieniło. Chciałem znaleźć jakiś inny moduł działający podobnie więc ten odinstalowałem ale pozostawił on puste miejsce w szablonie, które w żaden sposób nie chce się wypełnić. Dzieje się tak tylko na głównej stronie, każda inna wyświetla się prawidłowo.
Do tej pory gdy instalowałem jakieś dodatki to one umieszczały się we właściwej kolejności i ich dezaktywacja lub odinstalowanie powodowało, że pozostałe się odpowiednio przesuwały.
Pozostają więc do rozwiązania następujące problemy:
1. Random Image Plus nie działa poprawnie prawdopodobnie z powodu tego, ze dostaje niewłaściwą ścieżkę dostępu do plików mimo, że w konfiguracji wpisuje ją prawidłowo - pamiętam, że był jakiś dobry program, który dobrze edytował kod w serwisach Joomli - możliwe, że uzyska się wtedy tą ścieżkę do obrazków którą dostaje moduł
2. Instalacja jakiegoś innego dodatku który robi to samo co Random Image ale koniecznie żeby pobierał obrazki z katalogu a nie z linków
3. Zapełnienie tego pustego pola po odinstalowanym module.

Jak to dokładnie działa można obejrzeć pod adresem obnie.info (http://www.obnie.info)

henry
02-06-2011, 01:34
Sprawa pustego pola po dodatku została naprawiona - powodował je jeden z elementów artykułu (zbędny) na głównej stronie. Po jego usunięciu wszystko jest OK. Pozostaje jeszcze sprawa tego modułu do obrazków. Zainstalowałem Firebuga do podglądu kodu i wychodzi na to, że w ścieżce do obrazków nie ma / mimo że w konfiguracji modułu są podane. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło ani jak to poprawić.