PDA

Zobacz pełną wersję : JAMP - z serwera na localhost



BelHeI
30-05-2011, 14:37
Witam,

ostatnio natknąłem się na program JAMP i teraz chciałbym pobawić się swoją stronką w localhost, którą skopiowałem z serwera.
Umieściłem ją w katalogu JAMP PL Free\mnt\var\www\da-bruk i teraz, gdy wchodzę na adres localhost/da-bruk/, to włącza się przekierowanie na adres da-bruk.com, a nie uruchamia się strona w trybie offline, z localhost.

Co mam na to poradzić?

Pozdrawia,
Maciek.

tomaszek83
30-05-2011, 15:19
zmieniałeś coś w oryginalnym pliku htaccess?

BelHeI
30-05-2011, 17:25
Kiedyś tak, miałem włączone przekierowanie tam, poprzez dodanie takiego wpisu:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.da-bruk.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.da-bruk.com/$1 [R=301,L]

Oczywiście, próbowałem wcześniej zmieniać nazwę pliku htaccess, jak i usuwałem go, lecz nie przyniosło to zamierzonego efektu.

PS.
Dodam, że dokonałem przeniesienie z serwera do localhost, wykonując kopię zapasową plików, jak i bazy danych dzięki Akkeba Backup i odpaleniu Akeeba Kickstart na localhost, gdzie dodałem nową bazę danych:
Nazwa serwera: localhost
Nazwa użytkownika: joomla
Hasło: joomla
Nazwa bazy: dowolna nazwa

---------- Post dodany o 14:25 ---------- Poprzedni post był o 12:30 ----------

Już udało się, czeski błąd...wystarczyło wykasować cache przeglądarki :)

Lecz mam kolejny problem, a mianowicie, działa mi tylko strona główna, pod strony nie ładują się. Co mam na to poradzić?

tomaszek83
30-05-2011, 20:59
nie ładują się? Tzn? Coś więcej. Bo bez tego ani rusz. Jakiś komunikat błędu.

BelHeI
31-05-2011, 19:01
Wtedy właśnie żadnego błędu nie otrzymywałem, komunikat oznaczał, że błędnie wpisałem adres[błąd 404 bodajże].
Problem już naprawiłem, sam sobie go stworzyłem, wywalając plik .htaccess :) Przywróciłem plik .htaccess, lecz usunąłem przekierowanie i wyczyściłem cache, wszystko chodzi jak należy :)

Mam teraz ostatni błąd, uniemożliwiający konfigurację strony, a mianowicie, nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego. Miałem dwa konta, lecz do żadnego nie mogłem się zalogować. Zmieniałem hasło w bazie MySQL, lecz nadal nie mogę zalogować się. Nie ma żadnego błędu, strona się odświeża i ponownie mam wpisać hasło.

Co mogłoby uniemożliwić mi poprawne zalogowanie się?

---------- Post dodany 31-05-2011 o 16:01 ---------- Poprzedni post był 30-05-2011 o 20:12 ----------

Mógłby ktoś mi pomóc z zalogowaniem się do panelu administracyjnego?

szymon189
19-06-2011, 15:15
Też nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego.