PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego joomla zmienia kody w artykułach?



zbigniewPi
30-05-2011, 16:21
Mam bardzo poważny problem. Na swojej stronie sporzadzonej w joomla 1.5 w jednym z artykułów wstawiam kod otrzymany z katalogu stron internetowych (w sumie mam problem z kilkoma). Wklejam na moją stronę otrzymany kod, wciskam zastosuj i zapisz i niestety kod się samoczynnie zmienia. Widok graficzny jest niby ten sam, ale w html są znaczne zmiany i mój wpis (kod otrzymany z katalogu stron internetowych) jest niestety nie widoczny dla programów (bootów) katalogu. Otrzymuję słuszny komunikat: kod został zmieniony.
Czy ktoś moze mi coś poradzić? Bo już mnie szlak trafia.
:podstep:

Robster
30-05-2011, 16:27
Obcinanie kodu html w artykułach to temat rzeka na tym forum. Przeszukaj forum, znajdziesz co najmniej kilka rozwiązań. Poza tym artykuł to nienajlepsze miejsce do wklejania kodu z katalogu, ale nowy jesteś możesz tego nie wiedzieć.

Gall Anonim
30-05-2011, 22:32
Zanim Cię trafi poszukaj na JED modułów i pluginów które do tego służą.

zbigniewPi
13-05-2013, 09:59
Mam bardzo poważny problem. Na swojej stronie sporzadzonej w joomla 1.5 w jednym z artykułów wstawiam kod otrzymany z katalogu stron internetowych (w sumie mam problem z kilkoma). Wklejam na moją stronę otrzymany kod, wciskam zastosuj i zapisz i niestety kod się samoczynnie zmienia. Widok graficzny jest niby ten sam, ale w html są znaczne zmiany i mój wpis (kod otrzymany z katalogu stron internetowych) jest niestety nie widoczny dla programów (bootów) katalogu. Otrzymuję słuszny komunikat: kod został zmieniony.
Czy ktoś moze mi coś poradzić? Bo już mnie szlak trafia.

Poblem istnieje nadal :(, czy może mi ktoś w jakiś sensowny sposób pomóc? Wiem że jest to temat rzeka, ale niebardzo potrafię to odnaleźć na tym forum. Jeszcze raz proszę o pomoc

zwiastun
13-05-2013, 13:38
@Kolego - przeszukałeś forum, by znaleźć podobne wątki? Odpowiesz zapewne, ze tak - w takim razie proszę Cię o podanie, co wpisywałeś w wyszukiwarkę - może trzeba będzie dopisać Twój pomysł na scharakteryzowanie problemu słowem kluczowym, co innym ułatwi wyszukiwanie.

Poczytaj o filtrowaniu tekstu - na wiki opisałem rzecz - jak mi się zdaje - precyzyjnie i w odniesieniu do 1.5 i w odniesieniu do najnowszych wersji Joomla (2.5 i 3.x).
Poszukaj i zainstaluj rozszerzenie z nonumber nazwanego sourcerer i problem powinieneś mieć z głowy.