PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon JA Purity i własna grafika



dreams
31-05-2011, 13:33
Witam, spotkałem się już wieloma stronami które były oparte na szablonie JA Purity a wizualnie były strasznie dopieszczone. Czy istnieje jakiś tutorial (krok po kroku) jak można dociąć swoją grafikę pod szablon JA Purity ?

PiotrWrona
31-05-2011, 14:50
Krok po kroku nikt ci tego nie zaprezentuje gdyż każdy szablon wymaga innych modyfikacji szablonu bazowego. Szablony pod joomla tnie się dokładnie tak samo jak wszystkie inne szablony.

zbig1972
31-05-2011, 14:54
Przygotuj grafikę. Ja robię zawsze wiekszą, bardzo bardzo szeroką, nawet 12000x600. Jeśli w headerze umieszczam krajobrazy to robię to tak, że wykonuje serie zdjęć szerokiego planu. Nawet do 12 zdjęć. Potem w programie graficznym łączę je w całość. Jeśli jest to zlepek paru osobnych grafik to wtedy nie ma to znaczenia. Zmieniłem odrobinke plik template.css w okolicach linii 1869 w następujący sposób:

.ja-headermask {

width: 1200px;

display: block;

background: url(../images/header-mask.png) no-repeat top right;

height: 150px;

position: absolute;

top: 0;

right: -20px;
Ostatnia linia powoduje że obrazek jest przesunięty o 20 px w prawo, żeby nie zostawał biały pasek po prawe stronie. Zorientujesz o co chodzi. Jak widzisz moja wielkość grafiki to 1200x150. Przycinam więc moją grafikę dokładnie do takiego rozmiaru i umieszczam ją na serwerze dokładnie tam gdzie jest to opisane w lini background. I tyle.
Header w ja_purity ma jescze obrazek z lewej strony. Ma on standardowo nazwe logo.png. W tym samym pliku szukaj w okolicach lini 1911 taki zapis:

h1.logo a {

width: 220px;

display: block;

background: url(../images/logo.png) no-repeat;

height: 150px;

position: absolute;

top: 0px;

left: -20px;

z-index: 110;
Postępuj podobnie wg scenariusza opisanego wyżej. Jeśli natomiast chcesz się pozostawic tylko jedną grafike w headerze to zapisy dotyczącej jednej z nich poprzedż znakiem /* i zakończ */ Wtedy zostanie on potraktowany jako opis a nie jako kod php. W edytorze zamaluje się na szaro i zniknie, albo całkowicie go usuń z cssa. Potem zmień wartość width na np. 1900 i tak samo przycinaj grafikę. Spowodujesz ta zmianą to, że na każdym monitorze wypełnisz header od lewa do prawa.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło. Starałem się wyjaśnić Ci to bardzo łopatologicznie. Mam nadzieję, że skumałeś.
Efekt końcowy obejrzyj sobie tutaj (http://osiedlebelweder.eu)

DannyM
31-05-2011, 16:43
nigdy nie zorzumiem po co modyfikowac i to "strasznie" skoro lepiej napisac od podstaw.
To jak remontowanie starego domu ;)

dreams
01-06-2011, 11:35
wielkie dzięki za pomoc