PDA

Zobacz pełną wersję : usunięcie obrazka pszczółki z szablonu beez



ciekawa
31-05-2011, 14:52
Witam,
działam na szablonie beez od dłuższego czasu zmagam sie z usunięciem obrazka pszczółki, który wystepuje na każdej stronie artykułów zawartych we wszystkich menu. Moja stronka www.pomyslynazabawe.pl (http://www.pomyslynazabawe.pl). Czy da się usunąć informację o rozmiarze czcionki, która zanjduje się w prawym górnym rogu?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi,
Ciekawa

KejeN
31-05-2011, 16:13
Pszczółka:
plik /templates/beez/css/positions.css linia 150
usunąć pogrubiony fragment:


.leading {
background:url("../images/biene.gif") no-repeat scroll left top #EFDEEA;
border:1px solid #CCCCCC;
color:#000000;
margin:30px 0 10px;
padding:20px 20px 40px 120px;
position:relative;
}
Rozmiar czcionki
plik /templates/beez/index.php linia 58 usunąć cały fragment:


<div id="fontsize">
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
document.write('<h3><?php echo JText::_('FONTSIZE'); ?></h3><p class="fontsize">');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Increase size'); ?>" onclick="changeFontSize(2); return false;" class="larger"><?php echo JText::_('bigger'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Decrease size'); ?>" onclick="changeFontSize(-2); return false;" class="smaller"><?php echo JText::_('smaller'); ?></a><span class="unseen">&nbsp;</span>');
document.write('<a href="index.php" title="<?php echo JText::_('Revert styles to default'); ?>" onclick="revertStyles(); return false;" class="reset"><?php echo JText::_('reset'); ?></a></p>');
//]]>
</script>
</div>

ciekawa
01-06-2011, 10:42
Hejka KejeN,

dzieki stokrotne:)

bardzo mi pomogłeś. Ze względu na to, że jestem laikiem i moja przygoda z budowaniem strony trwa od kilku miesięcy, duzo czasu zajmuje szukanie info na forum, stronach pokrewnych tematycznie... Czasami działania z htmlem i css w moim przypadku to działania "po omacku" ale i tak już duzo wiem.

Człowiek uczy sie przez całe życie.

Jeszcze raz dzięki.

---------- Post dodany o 08:42 ---------- Poprzedni post był o 08:20 ----------

No niestety, ale obrazek przemiłej pszczółki nie zniknął mimo usunięcia pogrubionego fragmentu. A po wykasowaniu fragmentu dot. rozmiaru czcionki wygląd strony nieco sie zmienił.

Pozdro
Ciekawa

KejeN
01-06-2011, 16:17
Chyba oszukujesz, bo ja już pszczółki nie widzę - może została w pamięci podręcznej Twojej przeglądarki.

A po wykasowaniu fragmentu dot. rozmiaru czcionki wygląd strony nieco sie zmienił.
w takim razie proszę spróbować tak:
plik layout.css (wiersz 274)

#fontsize {
background:none repeat scroll 0 0 #FFFFFF;
color:#000000;
position:absolute;
right:0;
top:0;
z-index:100;
display:none;
}
dopisać pogrubiony fragment.

ciekawa
02-06-2011, 10:09
No i udało się. Obrazek usunięty.
Szacuneczek KejeN.

Pozdrawiam,
Ciekawa