PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca download - pliki z dostępem



morphic
01-06-2011, 15:44
Witajcie,

Mój problem jest następujący. Mam na stronie zainstalowaną Phoca Download. Udostępniane pliki są w części dostępne dla wszystkich (po kliknięciu w pobierz plik się otwiera), a w części dostęp jest po zalogowaniu (po kliknięciu w pobierz otwiera się okienko do logowania).
Po zalogowaniu użytkownik jest przenoszony do katalogu z plikiem i po naciśnięciu jego nazwy plik się otwiera.

No i moje pytanie jest następujące - czy istnieje w Phoca możliwość, aby po kliknięciu w plik o ograniczonym dostępie, po zalogowaniu się pobierać plik od razu - bez przechodzenia do katalogu pliku?

W dokumentacji nic na ten temat nie znalazłem.

Z góry dzięki za pomoc.

zbig1972
16-06-2011, 21:43
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem......
Chcesz aby osoba niezarejestrowana widziała plik dostęny tylko dla zarejestrowanych? Jest to mozliwe.
Chcesz pobrac plik jako niezarejestrowany w taki sposób, aby po podaniu loginu i hasła plik zaczął się od razu pobierać? To nie jest możliwe.
Najpierw wskaże ci ten plik i po zalogowaniu skieruje bezposrednio do katalogu z tym plikiem. W tym momencie musisz jeszcze raz kliknac na buton Download.

morphic
17-06-2011, 08:39
Dzięki za odpowiedź Zbychu, ale nie do końca chodzi mi o coś takiego. Chodzi mi o to, że osoba jest na stronie zarejestrowana (posiada konto) a plik jest dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych. I teraz mam przypadek następujący - osoba nie zalogowała się w module logowania. Wchodzi na artykuł, w którym wstawiony jest (linkiem) plik do pobrania i klika na plik dostępny dla zarejestrowanych. Wówczas uzyskuje informację, że aby zobaczyć plik musi się zalogować. Ale po zalogowaniu widzi plik i przycisk "Download", a dążę do tego, aby po podaniu loginu i hasła plik otwierał się automatycznie.

zbig1972
17-06-2011, 11:46
Aha. Właśnie sprawdziłem u siebie jak to mam. I w żaden sposób nie udało mi się ominąć przycisku Download. Tej funkcji raczej nie ma.

P.S. W opcjach pliku jest taki magiczny ptaszek przy funkcji "direct link". Ale on tez nie powoduje jakby takiego bezpośredniego pobrania ze źródła. Widzę , że u mnie zawsze odwołuje się do pliku
Download.