PDA

Zobacz pełną wersję : Eksport zdjęć z galerii Phoca



michal1233
01-06-2011, 18:03
Hej, chciałbym eksportować wszystkie zdjęcia z galerii Phoca i przenieść je do drugiej (oddzielna Joomla), w jaki sposób można to zrobić?

Czy da się to wykonać bez wpisywania kategorii, itd? (wszystko ręcznie)

danieladrianka
01-06-2011, 19:15
Wszystko (poza plikami zdjęć) jest w bazie danych - ot i cała tajemnica
Trochę pracy ręcznej niestety jest ;) bo jakiegoś cudownego i jednoklikalnego sposobu nie znam ;)

alex51
02-06-2011, 14:12
Jest dokładnie tak jak wspomniał @danieladranka, w szczegółach to powinieneś zrobić tak:
1. Zainstaluj najnowszą wersję Phoca Gallery (dla J!1.5) na oddzielnej stronie.
2. Usuń w bazy danych tej nowej instalacji wszystkie tabele phocagallery:
jos_phocagallery
jos_phocagallery_categories
jos_phocagallery_comments
jos_phocagallery_img_comments
jos_phocagallery_img_votes
jos_phocagallery_img_votes_statistics
jos_phocagallery_user
jos_phocagallery_votes
jos_phocagallery_votes_statistics
choć właściwie wystarczyłoby usunąć tylko tabele jos_phocagallery i jos_phocagallery_categories, bo tylko tam będą znajdować się potrzebne Ci informacje.
3. Wyeksportuj ze bazy danych starej instalacji wszystkie tabele z powyższego wykazu lub tylko te dwie (jos_phocagallery, jos_phocagallery_categories jeśli tylko je skasowałeś w nowej instalacji).
4. Zaimportuj w bazie danych nowej instalacji wyeksportowane tabele ze starej instalacji.
5. Wgraj przez ftp wszystkie katalogi i pliki z folderu images/phocagallery starej instalacji do takiego samego miejsca w nowej instalacji.
6. Utwórz pozycje w menu dla galerii i sprawdź czy wszystkie obrazy się poprawnie wyświetlają. Ewentualne błędy mogą być spowodowane niewłaściwymi wpisami w tabeli jos_phocagallery, np. w nazwach poszczególnych plików graficznych.

rcz
08-09-2011, 11:51
Mam pytanie czy ten manewr można zrobić jeśli ma się galerie phoca 2.8 w joomli 1.5 i przenieść to do phoca 3.0.2 w joomli 1.7?. Dlaczego pytam bo jupgrade nie działa u mnie informuje mnie że mam za niski numer PHP, potrzebuje 5.2.4 conajmniej a u mnie jest 5.2.0. Chyba że są inne jeszcze sposoby na przeniesienie tego? ale nie udało mi się ich znaleść.

poek
10-09-2011, 10:34
Dlaczego pytam bo jupgrade nie działa u mnie informuje mnie że mam za niski numer PHP,
jupgrade niestety nie zrobi Ci uaktualnienia phocagallery. Sam właśnie walczę z taką aktualizacją. Niby podmiana tabel pomaga, ae w panelu nie widać kategorii, a na stronie też są niewielkie problemy z poprawnym wyświetlaniem obrazów.

EDIT:
rozwiązanie znajduje się tutaj: http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=15551#p62960