PDA

Zobacz pełną wersję : Wolne dzianie strony na movAmp, JAMP



Hansolo
01-06-2011, 19:05
nie wiem czemu ale strona lokalnie na movAmp, JAMP chodzi mi 2,3 razy wolniej
niz na serwerze,

powinno byc odwrotnie chyba ?

tomaszek83
01-06-2011, 20:21
mam ten sam problem;) w moim przypadku uruchamiam JAMP-a na dysku zewnętrznym i podejrzewam że to jest problem. Ale fakt też zauważyłem że działa wolniej. Zwłaszcza po przesiadce z Mov'AMP na JAMP.

Jeśli chodzi o konfiguracje sprzętową to AMD Turion 64 Mobile MK-36, 2.01 GHz, 2GB Ram, Win XP Professional czyli ogólnie taki emeryt;)

trzepiz
01-06-2011, 21:24
Panowie - mimo szczerych chęci nie można z komputera lokalnego zrobić serwera ... ---> http://www.trzepizur.pl/blog/14-movamp/50-movamp-pl-w-wersji-20.html#comment-110

tomaszek83
02-06-2011, 10:27
@trzepiz nie traktuj mojego posta jak zarzut, bo oczywiście JAMP-a używam tylko jako narzędzia wielce pomocnego przy projektowaniu. Nigdy nie wpadłem na pomysł żeby zrobić z niego serwer udostępniony gdzieś na zewnątrz. Natomiast post wyżej napisałem że tak powiem informacyjnie. Żeby się podzielić że u mnie tak samo jest jak u kolegi. Natomiast tak jak mówiłem. U mnie JAMP siedzi na dysku zewnętrznym i podejrzewam że stąd są te opóźnienia. Ale mimo to uważam że JAMP jest najlepszym z możliwych środowisk testowych do www:) A że działa czasami wolniej... to mało istotny szczegół.

Pozdrawiam

trzepiz
02-06-2011, 10:51
Dla JAMP-a "najwęższym gardłem" jest właśnie nośnik z którego jest uruchamiany. Jeśli dysk lub pamięć flash ma małą prędkość zapisu/odczytu - to i JAMP musi działać wolniej. Ja mam JAMP-a na wszystkich komputerach i tylko na jednym działa w 100% płynnie. Po testach szybkości zapisu dysków okazało się właśnie, że to one powodują najwięcej problemów. Ja się z tym już pogodziłem .. przecież nie będę zmieniał HDD na SCSI/SAS :)