PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisywanie szablonu. Co jest odpowiedzialne za wyświetlanie wstępu w blogu sekcji?



h4v3n
03-06-2011, 06:01
Witam. Jestem dość częstym bywalcem forum, ale wcześniej nie miałem potrzeby pisać, znajdowałem wszystko czego chciałem.

Edytuję sobie trochę szablon i nie mogę dojść do tego co odpowiada za wyświetlanie obrazka, oraz wstępu do artykułu.

Mam sekcję, w której są artykuły. Przycisk menu wyświetla blog wszystkich artykułów z sekcji. Jak na razie edytowałem:

com_content/views/section/tmpl/blog_item.php

Tam mogłem sobie pogrzebać w tabelkach odpowiedzialnych za umiejscowienie tytułu artykułu <td> i kategorii <td>, które umieściłem w jednym <tr>. Chciałbym te dwa znaczniki <td> umieścić w tabelce <tr>, która wyświetla wstęp i zdjęcie artykułu. Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie jest <tr> z wstępem i zdjęciem.

Kolejne <td> w następnym <tr> to przycisk "więcej". Jednak wszystko co z nim związane jest w blog_item.php. Ten znacznik chciałbym wsadzić zaraz po tekście wprowadzającym, a nie pod nim... Ale tutaj to samo nie wiem gdzie jest <tr> ze wstępem.


W blog_item.php mamy:


<?php if (!$this->item->params->get('show_intro')) :
echo $this->item->event->afterDisplayTitle;
endif; ?>
Trochę **** ze mnie jeśli chodzi o PHP, wydaje mi się, że to coś odpowiada za wstawianie wstępu. Jeśli ktoś się orientuje w jaki sposób odnaleźć <tr> ze wstępem to będę całował po nogach. AAaaa może da się to jakoś w cssie?

zwiastun
03-06-2011, 12:04
<tr>
<td valign="top" colspan="2">
<?php if (isset ($this->item->toc)) : ?>
<?php echo $this->item->toc; ?>
<?php endif; ?>
<?php echo $this->item->text; ?>
</td>
</tr>

Ta linijeczka:

<?php echo $this->item->text; ?>