PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoda



yoxl
03-06-2011, 13:18
Witam

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie, nie wiem czy dobrze trafiłem ale stronkę robię w joomli więc nie zaszkodzi zapytać.
Chciałbym na stronce zamieścić pogodę, znalazłem, przetestowałem kilka sposobów jednak bez zadowalającego rezultatu :( wszystko co znalazłem to kod do wstawienia np w mod custom i o takie coś mi chodzi, bynajmniej chyba jest to najłatwiejsze ale czy jest jakaś pogoda gdzieś ? gdzie będzie działało to automatycznie ? np jak ktoś wejdzie na stronkę z warszawy to zobaczy pogodę z wawy a jak wejdzie ktoś z Berlina to zobaczy z Berlina itp. wszystko co do tej pory znalazłem to trzeba skonfigurować dla danej lokalizacji a ja tak nie chce :(

TLo
03-06-2011, 13:47
Nie prościej wyjrzeć przez okno i zobaczyć co się kroi? W Warszawie, w Berlinie, gdziekolwiek jesteśmy...

PiotrWrona
03-06-2011, 13:58
yoxl mi znalezienie tego typu modu od przeczytania twojego postu zajęło jakieś 10 sekund i to tylko dla tego że mam wolnego neta i strasznie mi się wlecze.......... polecam JED i magiczną wyszukiwarkę

yoxl
03-06-2011, 14:42
Nie prościej wyjrzeć przez okno i zobaczyć co się kroi? W Warszawie, w Berlinie, gdziekolwiek jesteśmy...
Nie rozumiem po co takie komentarze ? nic nie wnoszące do tematu ?


yoxl mi znalezienie tego typu modu od przeczytania twojego postu zajęło jakieś 10 sekund i to tylko dla tego że mam wolnego neta i strasznie mi się wlecze.......... polecam JED i magiczną wyszukiwarkę
Skoro tak szybko znalazłeś , jeszcze szybciej odpisałeś to dlaczego nie podałeś konkretnej odpowiedzi i namiarów ? tylko szukaj a znajdziesz a ja przecież napisałem że znaleźć nie mogę :/ i testuje różne, proszę więc podaj konkretne rozwiązanie a sprawdzimy czy o to chodzi.

ekumi
03-06-2011, 15:01
Na przykład:
http://www.robertjlavey.com/index.php/pl/eweather-homepage/eweatherdownloads.html

yoxl
03-06-2011, 21:08
Dzięki ekumi, sprawdziłem, chciałem przetestować ale nie mogę zainstalować


Komponent Zainstaluj: Błąd SQL, brak lub niezrozumiały plik .sql DB function failed with error number 1064 , mam taki błąd :/ coś tam z SQL i pewnie muszę pisać do admina serwera żeby to ustawił ? :/ , widzę też że nawet jak zainstaluję ten komponent to i tak nie jest to o co mi chodzi ? bo są tam moduły które wyświetlają tylko te państwa, czy miasta które się ustawi a mi chodzi o coś automatycznego, a może się mylę to wtedy zagłębie się w te błędy i postaram się to zainstalować ?

Macie jeszcze jakieś pomysły ?

tomaszek83
03-06-2011, 21:37
kolego a jak moduł ma Ci zlokalizować położenie użytkownika. Np. taka głupia Neostrada prawie pół zachodniej Polski lokalizuje jako Poznań, Wielkopolska. Co oczywiście jest mega wielkim uogólnieniem. Rozrzut jakieś 100-200km. A już np. internet bezprzewodowy z sieci GSM wogóle nie lokalizuje skąd ktoś się łączy. Nie lepiej znaleźć moduł w którym zdefiniujesz X miast i kto sobie wejdzie to sobie wybierze miasto (region) np. tak jak to jest na onecie.

yoxl
03-06-2011, 22:45
I tutaj masz racje kolego, o takim czymś to ja doskonale wiem i dlatego poszukuje czegoś co najwidoczniej jeszcze nie istnieje ? bo skoro nikt nie może czegoś takiego polecić to warto nad czym takim pomyśleć ? weź też pod uwagę że np strona z którą mam doczynienia jest globalna i nie wyobrażam sobie przy tak szerokim zastosowaniu domeny skupić się tylko na kilku wybranych miastach a na wstawienie tylu regionów, lokalizacji musiał bym poświęcić całą stronę ! a może i nawet by miejsca zabrakło ? nie wiem bo nie mam zamiaru sprawdzać.
Z tych wszystkich rzeczy które testowałem było zrobione w javie i kod się obsadzało w moda i już to są kody z magicznej wyszukiwarki, dodam też że nie były to najnowsze wersje a biorąc pod uwagę możliwości dzisiejszych czasów pomyślałem że takie coś może już jest istnieje ? np mogło by automatycznie wyszukać twoją lokalizacje po IP jak wiele stron tak robi, np. testy do sprawdzania prędkości internetu itp. itd. na pewno nie jeden właściciel strony chciałby mieć coś takiego ;) no nie wiem może jeszcze PiotrWrona poda te swoje przyklądy które znalazł bo ja ich znaleźć nie mogę :/

tomaszek83
03-06-2011, 23:04
Kolego po IP nie sprawdzisz lokalizacji. już Ci pisałem że np. Neostradę z mojego miasta lokalizuje jako Poznań, a do poznania mam jakieś 180km. Jak używam neta z Orange to lokalizuje mnie jako Warszawa (to już wogóle maks). Lokalizacja po IP jak piszesz jest bardzo ale to bardzo nieprecyzyjna. A co do takiego modułu do pogody jakiego szukasz to nigdy sie z takim nie spotkałem. I wątpię aby coś takiego było.

larry_krk
03-06-2011, 23:06
bo skoro nikt nie może czegoś takiego polecić to warto nad czym takim pomyślećCzytając Twoje dwie cięte riposty (http://forum.joomla.pl/showthread.php?53320-Pogoda&p=235399&viewfull=1#post235399) , proponuję napisać i podzielić się ze społecznością Joomla, ewentualnie udać się do działu zleceń.

-- a żeby nie było, że jestem wredny leń:
na Twoim miejscu wstawiłbym (pomijam, że bym nie wstawiał w ogóle) coś w stylu TEGO (http://www.money.pl/webmaster/pogoda/pogoda,duza.html)

PiotrWrona
04-06-2011, 07:19
a ja nadal koledze/koleżance yoxl polecam odwiedzenie JED i wpisanie w wyszukiwarkę "Weather" a zobaczy listę 51 a pośrud nich takie perełki jak moduł Pogodowy google gdzie każdy z użytkowników może wpisać nazwę miejscowości i po sekundzie wyświetlają się informacje o temperaturze, zachmurzeniu, wilgotności.... na dzień dzisiejszy oraz 3 dni na przód.... no ale to jest jeden z 51 więc na pewno jak by chciał to by znalazł coś dla siebie.

yoxl
04-06-2011, 22:03
Hej larry

proponuję napisać i podzielić się .... nie nie, jak nie ma czegoś takiego to ja się dalej nie będę zagłębiał, ale przyznam że jak by było to i może jak by ciekawe było to i bym zapłacił za to i pewnie nie tylko ja. Jeśli chodzi o Money to takie coś jak najbardziej mogło by być tylko szkoda że pokazuje mapkę tylko na Polskę, a mi potrzeba pół świata.

Piotr , ja nie wiem co to jest JED ? jakaś wyszukiwarka czy co ? nie prościej jak już pisałem dać linka ? :/ googluje a mi tam same pierdoły pokazuje, czy może jest to dodatek do firefoxa ? jak tak to znalazłem jeden ale nie mogę go zainstalować ? jakiś wałek, a jak ponownie instaluje to mi wywala komunikat że już taki dodatek mam a znowu w dodatkach go nigdzie nie ma :/ i resety nie pomagają i nic, za cholerę nie wiem gdzie to jest, także nic mi nie działa :/ albo znajduje jakieś nie działające pierdoły.

larry_krk
04-06-2011, 22:36
W takim razie ja również polecam JED i nie żartuj sobie ... (http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=JED&oq=JED&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=985l1254l0l3l2l0l0l0l0l145l250l0.2&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=489164d5ddb374ac&biw=1024&bih=591)

yoxl
04-06-2011, 23:29
w końcu :lol: dzięki za wyjaśnienie, cholera byłem wcześniej na tej stronie, teraz już będę wiedział, jak byście wcześniej napisali ze zrozumieniem to bym zaoszczędził jeden dzień ;p

larry_krk
04-06-2011, 23:48
muszę zapytać, bo po prostu wydaje mi się to niepojęte - naprawdę uważasz, że straciłeś ten dzień przez osoby, które pomagały Ci na forum ?

PiotrWrona
05-06-2011, 11:42
larry widać yoxl to dość oryginalny człowiek.... ja wpisywałem w kilka przeglądarek jed joomla i wszystkie pokazują coel jego poszukiwań jako pierwszy a on nie mógł znaleźć do puki nie dostał linku

a_m
05-06-2011, 11:50
się czepiacie chłopaka, weźmy sobie do serca bezcenną uwagę, żeby "pisać ze zrozumieniem":)

yoxl
05-06-2011, 12:24
jakie to wszystko dla was proste lol



muszę zapytać, bo po prostu wydaje mi się to niepojęte - naprawdę uważasz, że straciłeś ten dzień przez osoby, które pomagały Ci na forum ?

na forum jak to na forum, zawsze sie znajdzie ktoś kto ci każe wyjrzeć przez okno i będziesz miał pogodę, a jakby Piotrek napisał od razu tak, zobacz sobie na extensions.joomla.org to bym pewnie wiedział, ale wy od razu zakładacie że każdy musi znać JED ??? w dodatku pisałem że byłem na tej stronie, zamknąłem ją jak zobaczyłem że są tam jakieś moduły, pierdoły a w dodatku cała strona po angielsku ale oczywiście wy zakładacie znowu że skoro ktoś szuka pomocy na polskim forum to można mu polecić angielska strone bo pewnie chłopak zna angielski ? dobra nie będę sie rozpisywał bo nie ma sensu , wystarczy brać przykład z moderatora i
żeby "pisać ze zrozumieniem":) i wszystko będzie jasne ;)

a tak na poważnie to dzięki za pomoc, zrobiłem jeden który w JED znalazłem i działa i spełnia moje oczekiwania.

PiotrWrona
05-06-2011, 13:58
yoxl ja z chęciom pomagam ale jedną z podstaw jest poczytanie o joomla w Bibliotece joomla oraz wiki.joomla.pl jest tam wszystko po polsku. Można również informację o katalogu rozszerzeń joomla czyli o JED.

Każdy z nas kiedyś zaczynał ale na pewno masz prościej niż 90% pierwszych użytkowników tego forum bo masz dostęp do wielkiego zbioru informacji.

Gdybyś ten "stracony" dzień poświęcił na lekturę biblioteki i wiki rozwiązał byś swój kłopot bez problemu.

Moderatorzy często powtarzają że na forum można uzyskać pomoc w sprawach związanych z joomla ale trzeba przed zapytaniem poświęcić kilka chwil na poznanie podstaw.

yoxl
05-06-2011, 14:29
Dobrze mówisz ale nie do końca, skoro jest to forum to postanowiłem skorzystać, a to co napisałeś wyżej świadczy tylko o tym że te forum jest nie potrzebne bo po co ? lepiej od razu niech każdy pisze odpowiedzi typu, poszukaj sobie w google, jak nie w google to poszukaj sobie w magicznej wyszukiwarce JED, albo poczytaj sobie wiki. Zapytałem o jeden dobry dodatek, kod, moduł cokolwiek i sam mi kolego poleciłeś 50 z magicznej wyszukiwarki :) ok ja sam osobiście przetestowałem kilka i stwierdziłem że nie będę więcej marnował czasu na poszukiwania tylko zapytam się ekspertów bo na pewno ktoś używa czegoś takiego co ja szukałem, spodziewałem się prostej odpowiedzi...i nie widzę potrzeby żeby łapać kogoś za słówka, to że napisałem że straciłem dzień to nie znaczy że dosłownie go straciłem i nie widzę sensu żeby ciągnąć tą dyskusje dalej, również podziękowałem wam za pomoc bo jakby nie było naprowadziliście mnie na właściwy trop... a że ja nie załapałem od razu o co chodzi to już inna historia :)
Pozdrawiam

a_m
05-06-2011, 22:44
@yoxl - naucz się czytać ze zrozumieniem, między wierszami, samodzielności