PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 podział formularza



msm
03-06-2011, 16:12
Szukam sposobu na podział formularza na dwie części w zależności od wybranej opcji.
Zastanawiam się nad rozwiązaniem ukrywania diva lub pokazywania go.
<INPUT TYPE="radio" NAME="nazwa_radio" VALUE="tak" onClick="document.getElementById('ukryty').style.display='b lock';" />tak</ br>
<INPUT TYPE="radio" NAME="nazwa_radio" VALUE="nie" onClick="document.getElementById('ukryty').style.display='n one';" />nie


<div style="display: none" id="ukryty">
tu kilka pol formularza
</div>
tu kolejne pola formularzatylko nie mam na razie pomysłu jak rozdzielić pola w formularzu.
Efekt ma być taki jeżeli wybiorę opcję "a" to wyświetlą się pola "1,2,3" a jeżeli opcje :b" to wyświetlą się pola "4,5,6". Wiem że takie rozwiązanie zdyskwalifikuje opcję pól wymaganych.
Dzięki za wszelkie sugestie.

--
Zrobiłem tak

<INPUT TYPE="radio" NAME="nazwa_radio" VALUE="tak" onClick="document.getElementById('ukryty').style.display='b lock'; document.getElementById('ukryty1').style.display=' none'" />
<INPUT TYPE="radio" NAME="nazwa_radio" VALUE="tak2" onClick="document.getElementById('ukryty1').style.display=' block'; document.getElementById('ukryty').style.display='n one'" />


<div style="display: none" id="ukryty">
1
</div>
<div style="display: none" id="ukryty1">
2
</div> tylko nie wiem jak przypisać etykietom pól ID, według którego będą ukrywane lub wyświetlane. po class nie chce działać.

Jola
03-06-2011, 23:37
Witam,
może Sobi Pro?

msm
04-06-2011, 15:41
Chętnie bym skorzystał z SobiPro ale katalog musi być w dwóch językach, z tego co wyczytałem nie ma możliwości zrobienia wielojęzyczności na SPro, chociaż chciałbym się mylić ;)