PDA

Zobacz pełną wersję : [menu] inne obrazkowe tło dla aktywnej zakładki



joe
03-06-2011, 21:01
witam
mam ustawione tło obrazkowe (złożone z 2 obrazków) dla zakładek w menu

#pillmenu li {
float: left;
margin: 0 6px;
padding: 0;
height: 40px;
background: url(../images/menu_li.jpg) center right no-repeat;
}

#pillmenu li a#active_menu-nav {
color: #000;
}

#pillmenu li a {
font-family: Verdana, sans-serif;
font-size: 12px;
float: left;
display: block;
line-height: 40px;
padding: 0 15px;
color: #000;
text-decoration: none;
font-weight: normal;
background: url(../images/menu_li_a.jpg) center left no-repeat;
}
chciałbym aby aktywna zakładka miała inne tło
1 obrazek tła dodam do: #pillmenu li a#active_menu-nav
ale nie wiem co zrobić z drugim, czy możecie podpowiedzieć gdzie wstawić drugi obrazek tła
dzięki, pozdrawiam

larry_krk
03-06-2011, 21:59
Nie wiem o co Ci chodzi, więc strzelam #pillmenu li #active_menu-nav {tu drugi obrazek }

joe
03-06-2011, 22:23
dzięki za odzew

Nie wiem o co Ci chodzi, więc strzelam #pillmenu li #active_menu-nav {tu drugi obrazek } tak już kombinowałem, nic to nie daje, zmienia się tylko obrazek dodany do #pillmenu li a#active_menu-nav

obecnie tło pozycji menu/przycisku menu składa się z 2 obrazków: lewego i prawego, chciałbym, żeby w pozycji menu(przycsku) strony, którą przeglądam, tło było inne (inne czyli składało się z 2 innych obrazków )-sorki ale nie wiem jak to lepiej/inaczej wytłumaczyć

tomaszek83
03-06-2011, 22:25
może podaj link do strony, będzie łatwiej:)

larry_krk
03-06-2011, 22:56
Zwróć uwagę na to, że jeden musi być wyrównany do lewej, a drugi do prawej. Tak sobie zgaduję, bo tylko się domyślam, jak to menu ma wyglądać, więc najlepiej zrób tak, jak napisał @tomaszek

joe
04-06-2011, 06:59
może podaj link do strony, będzie łatwiej:) mam ją na localu


Zwróć uwagę na to, że jeden musi być wyrównany do lewej, a drugi do prawej. Tak sobie zgaduję, bo tylko się domyślam, jak to menu ma wyglądać, więc najlepiej zrób tak, jak napisał @tomaszek tak wiem, obrazki są takie same, jedyna różnica to wykorzystana kolorystyka
--
przerabiam ten szablon (http://www.siteground.com/template-preview/joomla/siteground-j15-58)
a u mnie wygląda to tak (http://img232.imageshack.us/img232/221/46832730.png)

a_m
04-06-2011, 12:29
w tym szablonie - jak masz go od autorów, nie od pośredników i nic nie majstrowałeś, klasa active oraz id current generowana jest dla elementu li menu, więc teoretycznie wystarczy tylko tyle:


#pillmenu li.active{background: url("pierwszy_obrazek") itd;}
#pillmenu li.active a{background: url("drugi_obrazek")itd;}

joe
04-06-2011, 13:24
niestety tak też nic się nie dzieje
na pewno trzeba użyć
#pillmenu li a#active_menu-nav{pierwszy obrazek}
i prawdoipodobnie #pillmenu li #active_menu-nav{drugi obrazek}
jak używam ich razem to i tak wyświetla się tylko pierwszy obrazek (ten który jest w #pillmenu li a#active_menu-nav), a 2 - prawy jest z #pillmenu li
po dodaniu obrazka tylko do #pillmenu li #active_menu-nav, drugi obrazek nie jest w ogóle widoczny
widać to na screenie z firebug'a (http://img863.imageshack.us/img863/9943/12757020.png)

a_m
04-06-2011, 13:40
ja mówię o oryginalnym szablonie; screen jak screen, natomiast jak #active masz dla <a> a w <a> masz <span>, to jeden obraz dla a, drugi dla span; jak nie masz span, to w ten sposób nie zrobisz

joe
04-06-2011, 13:48
cały czas bazuje na oryginalnym szablonie pobranym bezpośrednio od wydawcy, wielkich zmian nie robiłem, głównie w grafice i nie mam w nim <span>
można go dodać w łatwy sposób??

a_m
04-06-2011, 13:49
ustaw sobie styl menu w ustawieniach modułu jako listę; teraz masz zgodność- lista poziomo lub pionowo i zastosuj moje rozwiązanie

joe
04-06-2011, 14:24
zrobiłem tak, dalej nic
chyba mnie to przerasta :)
dzięki wszystkim za pomoc, ale odpuszczam sobie..
dzięki, pozdrawiam, joe

a_m
04-06-2011, 14:32
nie ma w tym żadne filozofii;
jak ustawisz listę będziesz miał current i active dla li, wtedy kod


#pillmenu li.active{background: url("pierwszy_obrazek") itd;}
#pillmenu li.active a{background: url("drugi_obrazek")itd;}na 100% zadziała
jak ustawiłeś już listę, to podejrzyj firebugiem, czy jest jak ma być
4062
jak nie - wyczyść cache J! i przeglądarek

joe
04-06-2011, 20:46
oki podziałało
dziękuję bardzo za pomoc
reputacja kliknięta :)