PDA

Zobacz pełną wersję : Sticky footer - problem



cellardoor_ncx
04-06-2011, 16:42
Witam. Mam problem z nietrzymającą się dołu strony stopką. Męczę się z tym już dość długo i nie mogę dotrzeć do elementu który to powoduje. Może któryś z was spojrzy na to bardziej profesjonalnym okiem.

http://s369545853.domenaklienta.pl/

a_m
04-06-2011, 17:13
przerabiałem Ja Purity 2 nie raz ale jakoś nie miałem czasu rozwiązać problem "definitywnie"; doraźne rozwiązanie - żeby footer złapał dół przeglądarki, jego dolny padding musi mieć minimum 20px ( jak w demo szablonu / stylach domyślnych :) )

-------------------
edit:
wystarczy dla #footer dopisać overflow:hidden;

cellardoor_ncx
04-06-2011, 22:33
No tak, ale na stronach gdzie jest mało contentu (dział o nas w stopce) nadal wisi w połowie strony. Z paddingiem jest taka sprawa, że w standardowym templacie oni mają dużą stopkę, więc sprawa jest inna. Ja mam taką, która musi mieć daną wysokość. Jakieś pomysły ?

a_m
04-06-2011, 22:41
ale sobie wymyśliłeś, jak jest mało treści - wisi, gdzie ma wisieć, trzeba się z tym pogodzić; możesz się pobawić position: fixed, ale to średnio wygląda (albo absolutną), możesz opublikować moduły pod treścią, poza tym już wkrótce zawiesisz więcej informacji ...

cellardoor_ncx
04-06-2011, 22:47
Rozumiem, ale mam na stronie działy które zawsze będą mieć mało treści i nie wygląda to najlepiej. Ok, można uzupełniać <br> itd. ale znając rozwiązania takie jak sticky footer myślałem, że da się coś zrobić z tym. Dzięki za info.

a_m
04-06-2011, 22:54
jasne, że się da, dostosuj jakąś technikę, są gotowce kodu / sorry ale na początku myślałem, że chodzi Ci o ten odstęp od stopki do krawędzi przeglądarki typowy dla ja_p_ii

cellardoor_ncx
04-06-2011, 23:06
to załatwiłem ustawiając ten overflow: hidden; Możesz mnie na jakąś technikę nakierować ?