PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tworzeniem kategori w DJClassifieds



Hiram
05-06-2011, 15:56
Problem polega na tym ze po utworzeniu kategorii wyświetla się pusta strona. Znalazłem gdzieś taki temat i ktoś pisze ze to rozwiązał bo wina była po stronie serwer. no ok..ale jaka wina? Zadzwonił bym do mojego usługodawcy hostingowego ale co niby mam mu powiedzieć? Ktoś może zna odpowiedz? z nerwów wrzuciłem 6 instalacji joomli na serwer i na kazdej próbuje innaczej i wgrywać pliku z innego źródla, nic nie daje:hmm: Poproszę o pomoc

larry_krk
05-06-2011, 21:11
Spróbuj zainstalować na JAMP'ie, będziesz miał odpowiedź, czy to wina hostingu.

Hiram
05-06-2011, 21:40
sprawdziłem ustawienia serwera i porównałem je z wymogami joomli, odbyłem pogawędkę z konsultantem mojego hostingu, napisałem do uczestnika forum ktróry jakis czas temu miał ten sam problem. Wszystko jest ok, czekam Tylko na odpowiedz tego kto miał taki sam problem...ale dalej nie tworzy mi kategorii.... Wklepałem to gdzie tylko można. Jeden jedyny nie zapisy walny katalog w mojej instalacji to :Katalog dzienników ($log_path) /logs/ Nie wiem co jeszcze Mam z Tym zrobić, napisałem też do producenta , Co może być innego w ustawieniach serwera skoro joomla jest tam dedykowana instalacja a za serwer bule kilkaset zł....Mozę ktoś kto używa DJ-Classifieds zechce się podzielić wiedzą?

neo_fox
05-06-2011, 21:44
Poleciłbym włączenie wyświetlania błedów i ustawienie "Error Reporting" do maximum.
Biała strona -> Fatal Error. Ale ze względu na ukrywanie błędów nie widzisz jaki to błąd

Hiram
06-06-2011, 00:09
zrobiłem tak, jest bląd ...Notice: Undefined variable: icon_url in /autoinstalator/joomla1/administrator/components/com_djclassifieds/controller.php on line 473

Notice: Trying to get property of non-object in /autoinstalator/joomla1/administrator/components/com_djclassifieds/controller.php on line 481

Wiecie co z tym zrobić?


---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post był o 21:51 ----------

natomiast przy kategoii ogłoszeń pojawił sie komunikat: Pozycja
Notice: Undefined variable: ordering in /autoinstalator/joomla1/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/default.php on line 60

---------- Post dodany o 22:38 ---------- Poprzedni post był o 21:53 ----------

Pozmieniałem atrybuty w controller.php i nic , dzwonie do jeszcze raz na hosting chyba tam maja niezły młyn prze zemnie ciągle gdzieś dzwonią, uaktualniłem wersje do 1.2 nic nie pomogło

---------- Post dodany 06-06-2011 o 00:09 ---------- Poprzedni post był 05-06-2011 o 22:38 ----------

wiem już ze błąd jest tu : $row->ordering = $order->ordering + 1; tylko nie wiem co tu zmienić to 180 linia z pliku controler.php

larry_krk
06-06-2011, 02:31
home.pl ??

Hiram
06-06-2011, 11:16
tak home

---------- Post dodany o 11:16 ---------- Poprzedni post był o 08:01 ----------

Po wszystkim co zrobiłem pojawia się jeden błąd po kliknięciu zapisz przy tworzeniu kategorii : Notice: Trying to get property of non-object in /autoinstalator/joomla1/administrator/components/com_djclassifieds/controller.php on line 180

W lini 180 pliku controller.php jest zapis $row->ordering = $order->ordering + 1;
Ktoś może pomóc?

larry_krk
06-06-2011, 22:49
Ktoś może pomóc?
Obawiam się, że zmiana hostingu z tego za kilka stówek na taki za kilkadziesiąt pln będzie najszybszym i najprostszym rozwiązaniem. Home ma jakąś autorską wersję apacza i co chwilę można przeczytać, że ktoś się na nich skarży.

Mogę się mylić - załóż konto testowe na innym hostingu, albo skorzystaj z JAMP'a i się przekonasz.
-
Pozdrawiam

Hiram
06-06-2011, 23:34
Znam odpowiedz i może się ona komuś do czegoś przydać , tylko musze sprawdzic czy działa , jestem w trakcie. Chodzi o zmianę TYPE na ENGINE. Wersja taniego serwera nie wchodzi w gre potrzebuje dużo miejsca , buduje spory serwis. Sprawdzę działanie i jesli bedzie ok, podziele si,e z wami ta informacja.

larry_krk
08-06-2011, 00:28
Pisząc kilka razy tańszy nie miałem na myśli gorszy. Nie chcę źle wróżyć, więc zamilknę.

---------- Post dodany 08-06-2011 o 00:28 ---------- Poprzedni post był 07-06-2011 o 01:45 ----------

O właśnie - akurat temat na czasie, (http://forum.joomla.pl/showthread.php?53448-To-si%C4%99-nazywa-merketing-%29)może Cię zainteresuje .

Hiram
08-06-2011, 00:38
Ja rozwiązałem problem używając komponentu sobi2 i cała reszta na home , mi działa. Az wstyd mi za pytac, ale jestem nowy i będę musiał wkleic temat jak zmienic układ wyświetlania artykułów na startowej:-) Dziękuje Tym wszystkim co zabrali głos

neo_fox
08-06-2011, 07:11
Ja rozwiązałem problem używając komponentu sobi2

Polecałbym raczej SobiPro ;)

Hiram
08-06-2011, 07:29
Niestety sobi pro własnie na home nie działa, moze dlatego że sobi 2 jest nowsze a sobi pro nie ma nowego silnika. Sobi dwa działa bardzo ok, tylko nie mogę znaleźć do niego spolszczenia, a nie wszystkie pozycje śą edytowalne do ręcznego tłumaczenia.Wiec ja polecam Sobi 2 zwłaszcza dla użytkowników home:-)

larry_krk
08-06-2011, 15:57
sobi pro własnie na home nie działa
właśnie dlatego nie chciałem się wcześniej już odzywać :P
Zastanów się, czy budujesz serwis zgodnie ze swoimi potrzebami, czy tak, jak Ci hosting pozwala.

=====
PS > jest dokładnie odwrotnie - sobi pro jest nowsze. Póki co, tylko się bawiłem którąś wersją beta, ale robiło znacznie lepsze wrażenie niż sobi 2. Oklaski dla tego pana powyżej :)

neo_fox
08-06-2011, 17:16
Oklaski dla tego pana powyżej :)

Dziękuję bardzo :zagubiony:

larry_krk
08-06-2011, 23:18
@neo , wiem ile mogą kosztować dedykowane rozwiązania o zbliżonej funkcjonalności, więc Twoje podziękowania wydają mi się trochę nie na miejscu. Powinieneś napisać "cieszcie się, że są tacy jak ja" :spoko:

@hiram - powodzenia w instalacji kolejnych rozszerzeń. Miałem pecha mieć klienta, który również uległ marketingowcom, któremu świadomość faktury, dwa razy wyższej niż średnia, robiła dobrze na ego i wiesz co ... następnego odeślę z kwitkiem. Możesz napisać, że jestem hom(e)ofobem, ale ja po prostu nie lubię czasu tracić.

Dobrej nocy Panowie.

Hiram
08-06-2011, 23:36
Jestem bardzo początkujący w joomli z naciskiem na bardzo, wysokość faktury nie poprawia mojego ego, poprostu mam serwery na home i szczerze mówiąc maja najlepsze dla mnie limity w porównaniu z innymi serwerami, dedykowana pomoc techniczna tez nie jest bez znaczenia przy dwóch biznes serwerach, jesli miałbym zaplacic mniej to wlasnie to poprawiło by mi moje ego. Siedziałem dzis nad kolejnym modułem komentarzy ponad 4 godziny ale udało mi sie go dodać, ma to jeden pozytywny wydzwiek, otóz ucze sie w ten sposób pracy z joomla bo już nie mam chyb ani miejsca ani pliku którego bym nie otworzył, uruchomił i zamknął, zdecydowanie szybciej mi się teraz pracuje:-) Zabrałem się sam za tworzenie serwsiu gdzie dzis przy ósmym dniu odsłony miałem ( raporty google adsense i analitic) ponad 800 wejść, co bardzo mnie przerosło i jestem tym dniem wykończony. Poznawanie nowego serwera i dodatkowo uczenie się joomli doprowadziło by do tego ,że nic tylko rzucił bym się do Sekwany. Bardzo dziekuje wszystkim za porady i za to ,że piszą bo nie czuje się tu przez to wyaljenowany..:spoko: Pozdrowienia

larry_krk
09-06-2011, 00:14
Pozdrów Paryż. Klasa językowa w liceum słynącym z francuskiego, wymiany międzyszkolne, matura, a dziś ... je m'appelle rafał i dalej przysłowiowa d..pa :(

Co do Twojego zmartwienia:
1. Nie podałeś adresu strony, więc ciężko ocenić, jakie obciążenie serwera może ona generować. Często i gęsto pomaga prosta optymalizacja - wygenerowanie jak najmniejszej ilości plików js css, kompresja gzip, włączenie cache itp ... .Niektóre rozszerzenia Joomla podobno potrafią zarżnąć stronę poprzez ilość wysyłanych zapytań do bazy danych, więc to również należy przeanalizować.
2. Jeśli Twoja strona to rzeczywiście taka kobyła, może lepiej by było, gdybyś zdecydował się na serwer dedykowany, z instalacją taką, jakiej potrzebujesz ?
----
pozdrowionka

Hiram
13-06-2011, 16:29
Witam, serwis zaczyna działać poprawnie, a ja wkładam zapałki do oczu... Nie podałem linka do strony bo nie wiem czy można tutaj podać. Niestety dalej mam problemy tym razem z Phocagalery, ktos moze ma ten komponent i moze mi podpowiedziec co mam w ustawieniach zle ze uzytkownik nie może dodać swoich zdjęc? Właczyłem i dodałem panel uzytkownika, wyłaczyłem akceptacje zdjęc przez admina, nadalem atrybut 777 i dalej uzytkownicy nie mog,a dodawac zdjec. Pewnie gdzies jakis mały kruczek jest . jeśli ktoś zechce pomóc to bardzo poproszę, a jesli nie wolno podawać tu linków to proszę o usuniecie. Oto adres mojego serwisu www.wirtualnapolonia.pl

larry_krk
13-06-2011, 20:13
1. Nowy problem zazwyczaj = nowy wątek na forum
2. Przeczytaj cały ten wątek od początku do końca, jak nie pomoże przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz. Przepraszam, ale nie rozumiem za bardzo czym się kierujesz.

Hiram
14-06-2011, 19:23
Oczywiście masz racje. Zakładam Nowy temat. dziękuje i przepraszam.

Hiram
13-07-2011, 14:23
Zwracam do tematu nie dawało mi to spokoju dłuższy czas. Dziś po konsultacji z Home okazało się że na zupełnie czystej instalacji joomli DJClassifieds komponent działa bez zarzutu. Z czymś się zatem gryzie m nie umiem znaleźć przyczyny. Liczę na jakaś podpowiedz czy ktoś z Was ma jakieś podejrzenia? Inaczej będę musiał instalować wszystkie dodatki i komponenty żeby sprawdzić co to jestem co na czynnym serwisie jest trochę kłopotliwe Bardzo proszę o pomoc